Játékra és zenére: HyperX Cloud II gamer headset

Használat közben

A 320 grammos súly nem kevés, de több órányi használat során sem vált kényelmetlenné. Ez köszönhető a megfelelően vastag szivaccsal kibélelt, kellően széles fejpántnak, és a jól kialakított, fület körülölelő párnáknak. Alapból a műbőr fülpárnákkal érkezik a headszet, amely ugyan a külső hangokat jól izolálja, de mi egy óra után inkább lecseréltük. Játék közben a stressz megizzasztja az embert, és ilyenkor kellemetlenné válik, hogy a füles szorosan zár, nem szellőzik. Ebből a szempontból kellemesebb viselet a plüss borítású változat, viszont az meg a külső zajokat nem szűri olyan hatékonyan, de ezzel együtt lehet élni, illetve egyéni preferencia kérdése. Egyébként mindkét változat memóriahabos, egyáltalán nem nyomják a fület, kifejezetten kényelmesek.

Az sokkal inkább zavaró, hogy amíg az első generáció mellé járt egy kétméteres, 3,5 mm-es csatlakozóval ellátott hosszabbító kábel, azt innen már kispórolták, csak olyat kapunk, aminek USB bemenet van a végén. Emiatt nem lehet például rádugni kényelmesen egy tévére, mert az USB-s csatlakoztatáshoz telepíteni kell egy szoftvert, ez pedig kizárja használatát egy megjelenítő eszközön épp úgy, mint egy konzolgépen. A PS4 és az Xbox One esetében ez nem gond, hiszen azok kontrolleréhez csatlakoztatható a szimpla egyméteres kábel, de a régebbi verziók, valamint más gyártók gépei esetén ez probléma lehet, amíg nem vásárolunk párszáz forintért külön egy hosszabbító kábelt.

Mint ahogyan az is bosszantó, hogy vezérlőpanel csak az USB-s kábelen van, így ha valaki ezt dugja a számítógépbe, akkor annak hangkártyáját elfelejtheti, márpedig ha valaki egy minőségi darabbal rendelkezik, akkor azt nyilván használni is akarja. Akkor lehet ez probléma, amikor játék közben változtatni kell a hangerőn, esetleg kikapcsolni a mikrofont, mert ehhez külön az ide vonatkozó beállításokig kell elzarándokolni. A már említett kezelőpanel egy egyszerű, könnyen kezelhető darab, viszonylag nagy gombokkal, világító HyperX és 7.1 logóval. A kábelek strapabírónak tűnő, szőtt harisnya borítást kaptak, kellően vastagok, nem hajlamosak összegubancolódni hála a jó égnek.

A  mikrofon 3,5 mm-es jack dugó segítségével, egy mozdulattal csatlakoztatható, ami rém kényelmes megoldás. Nagyon stabil, és a hattyúnyak rendszerű, rugalmasan pozicionálható mikrofonfej is megbízhatóan a helyén marad, nem lötyög, nem kókad le. Az elődmodellt sok kritika érte zajos mikrofonja miatt, és a mérnökök azt ígérték, hogy ezen mindenképp változtatni fognak. Úgy fest. erőfeszítéseiket siker koronázta, mert a zajszűrésnek és a vastag szivacsnak köszönhetően remekül szól. A zavaró külső zörejek, így például a gépelés vagy lihegés, szuszogás nem hallatszódnak be. Az emelt hangerőt, kiabálást is jól viseli, torzulás ilyenkor sem jelentkezik, ami létfontosságú lehet, ha mondjuk valaki belefeledkezik valami öldöklős csapatjátékba vagy MMORPG-be.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés