Íves, Arc input eszközök Microsoft-módra

Microsoft Bluetooth Mobile Keyboard 6000

A 6000-es típus a cég klaviatúráinak sorát bővíti egy Bluetooth-os modellel, melyhez külön numerikus pad is jár. A billentyűzet a kényelmesebbek közé tartozik, mi legalábbis annak éreztük mindössze 16 mm-es vastagsága miatt, mivel évek óta lapos notebook-klaviatúrát püfölünk. Amihez viszont ennek ellenére sem igazán sikerült hozzászoknunk, az a billentyűzet íve. Ahogy a képeken is jól látszik, afféle mosolygós formát kapott a 6000-es, aminek bizonyára az ergonomikus kialakítás elérése volt a cél. Viszont aki hosszú évekig csuklóit és alkarjait párhuzamosan tartva gépelt, annak rettentő nehéz lehet ferde tartásban pötyögni ezek után, még akkor is, ha tényleg ez tűnik természetesebbnek.

Az is furcsa lehet, hogy egyes gombok (G, H, B, N) az ív miatt hatalmas méretűek, de ez megszokható. A kiosztás egyébként nagyjából rendben van, bár mivel angol modellel volt dolgunk, a hosszú í hiányzott és egysoros Entert kaptunk. A keskeny kialakításnak persze szokás szerint kedvenc hatosunk esett áldozatul: a PageUp, PageDn és a Del kapott külön billentyűt, a Home, End és Insert pedig Fn-nel hívható elő. Ezek mellett a Print Screen kapott még helyet Fn-esként az Enteren - hol máshol... Mivel ezek a klaviatúra jobb felén helyezkednek el, az Fn is ide került, így egy kézzel is nyomhatók a kombók.

A kurzormozgató négyes kicsit össze lett nyomva oldalról, ami szerintünk nem igazán tett nekik jót, túl keskenyek lettek, jobb lett volna kihasználni azt a helyet inkább. Másik észrevételünk, hogy jól jött volna valami visszajelzés a Caps Lock állapotáról, akár LED formájában. Ami viszont pozitívum, hogy kaptunk hangerőszabályzó és némító gombokat.

A 6000-es modell egyébként két (AAA) mikroceruzaelemmel vagy -akkuval működik, a számítógéphez pedig egyszerű Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakoztatható. Nem volt gond Windows és Linux alatt sem az összekötéssel, bár elsőre nem mindig jött össze, utána mindig sikerült elég gyorsan működésre bírni. Amit hiányolhatunk esetleg a beviteli eszközről, az a kitámasztó láb, mivel sokan szeretik kissé megdöntve használni a billentyűzetüket.

Mellé jár egy numerikus pad is, amelyet a fő egységgel együtt vagy külön is használhatunk. Telepítésre egyébként nem volt szükség ezúttal sem, Windows mellett Linuxon (Ubuntu) is rögtön minden funkció elérhető volt, és a készülék Mac OS X-szel is kompatibilis, az ára pedig 9000 forint körül van hazánkban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés