Hirdetés

Tesztpadon az LG belépőszintű HDR monitora

Megnéztük az IPS paneles, FreeSync-támogatású, HDR-es LG 29WK600 kijelzőt.

Képminőség, panel

A szokásoknak megfelelően ebbe a monitorba is a vállalat saját fejlesztésű és gyártású, 21:9 képarányú AH-IPS panelje került. A 29 hüvelykes kijelző felbontása 2560x1080 képpont, ami 95,81 ppi képpontsűrűséget jelent. A megjelenítőt bevonták valamilyen tükröződésmentes anyaggal, ami bár tökéletes teljesítményre nem képes, de azért egész hatékonyan nyeli és oszlatja el a külső fényeket.

LG 29WK600
LG 29WK600 [+]

A háttérvilágításnak a jól bevált WLED technológiát alkalmazták. A fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg, tehát nem villogtatja a képernyőt. A maximális frissítési frekvencia 75 Hz, a VGA-val történő szinkronizáláshoz pedig FreeSync áll rendelkezésre, úgy, hogy a FreeSync tartomány 40-75 hertz közé esik. A tesztprogram lefuttatása alapján szerzett tapasztalatok birtokában ki lehet jelenteni, hogy ez a technológia működik is.

Betekintési szög

Az IPS technológia papíron kiváló betekintési szöget kínál, de azért előfordulhat, hogy a valóság rácáfol az előzetes ígéretekre. Nos, itt is ez a helyzet: oldalról nézve a képernyőt, széles szögekből bizony felfedezhető a szaturáció markáns változása, az árnyalatok fakulása, és a csökkenő kontrasztarány. Természetesen átlagos, hétköznapi használat esetén, amikor a felhasználó szemben ül a képernyővel, ez nem tűnik fel, emellett azt is ki kell emelni, hogy az IPS glow jelenséget sem tapasztaltuk.


[+]

HDR

A készülék támogatja a nagy dinamikatartományú, HDR 10 formátumú tartalmak megjelenítését, de mivel a maximális fénysűrűség csak 300 cd/m², ezért a HDR nem annyira látványos, mint az olyan megjelenítők, például televíziók esetében, ahol ez az érték ennek akár többszöröse is lehet. Mindenesetre a lényeg, hogy kipróbáltuk, és tényleg működik a HDR, ami azért nem jelenti azt, hogy ez minden esetben automatikusan hozzáadott értéket is garantál. A készülék megkapta a cég saját fejlesztésű HDR konverzió funkcióját, amely képes az SDR tartalmakból HDR hatásút varázsolni, viszont az az igazság, hogy ez nem működik hibátlanul, előfordul ugyanis, hogy oda nem illő tónusok jelennek meg a képernyőn. Emellett azt is fontos megemlíteni, hogy a legkisebb fénysűrűség érték 0%-ra állítva a fényerőt 34,8 cd/m².

Homogenitás

A keretbe szerelt, fénykibocsátó LED-ek által szolgáltatott háttérvilágítás eloszlása műszeres méréseink szerint nem teljesen egyenletes. A homogenitás tehát nem tökéletes, de a helyzet egyáltalán nem vészes, maximum 5 százalék körüli eltéréseket tapasztaltunk. A felhők-foltok egyébként a hétköznapi használat során egyáltalán nem tűnnek fel, így nem is zavaróak.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

Válaszidő, input lag

A válaszidő 5 ms (g2g), és ebből a kijelzőből hiányzik a gyártó más modelljeiben már megismert 1 ms elmosódáscsökkentés funkció. A játékosok számára fontos lehet, hogy az input lag 10,9 ms, ami jelenleg a monitorok termékcsoportjában a középkategóriát képviseli.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés