MobiBlu - egzotikumok ügyes tálalással

Ügyes kékségek

Korábban említettük, hogy a két készülék funkciótárháza gyakorlatilag megegyezik, azaz a Boxon és a US2 a zenelejátszáson túl FM rádióként, diktafonként, képnézegetőként, videolejátszóként és e-bookként egyaránt használható. Ez manapság minden magára valamit is adó médialejátszó repertoárja, ezeket egészíti ki a MobiBlu olyan plusz funkciókkal, mint a podcast-támogatás vagy az internetes telefonálás lehetősége (csak a Boxonnál). Utóbbinál a lejátszó mikrofonja és a fülhallgatók felelnek meg a kézibeszélő mikrofonjának és hangszórójának, a hangátvitelről pedig a rejtett partícióra installált Skype VoIP alkalmazás gondoskodik.

A két médialejátszót egyaránt egy 260 ezer szín megjelenítésére képes OLED kijelzővel szerelik, adja magát tehát a videózás és a képnézegetés lehetősége, előbbihez azonban, mint sok más esetben, először konvertálni kell a videókat, a képfájlok közül pedig csak a JPEG formátumúakat jeleníti meg a két készülék. A kijelzők az OLED technológiának köszönhetően kontrasztos képet adnak, a használt felbontásról azonban csak a US2 esetében találtunk adatot (128x128 pixel), a Boxonnál csak sejteni tudjuk, hogy a kijelző 160x128 pixeles. Mi továbbra is úgy gondoljuk, hogy egy ekkora, körülbelül bélyegnyi méretű színes kijelzőn a menürendszeren és a lejátszott számok információin túl nem sok minden mutat jól, videolejátszásra és képnézegetésre mi legalábbis egy (lényegesen) nagyobb megjelenítővel szerelt PMP-t ajánlanánk szívesebben.


[+]

A menüvel kapcsolatosan egyébiránt elmondható, hogy mindkét készüléknél viszonylag jól összeszedett kezelőfelülettel van dolgunk. A US2 esetében ez (nyilván a kisebb kijelző miatt is) kissé puritánabb formában jelenik meg, a Boxonnál viszont a navigálás nehézkesebb a kis gombok miatt. Jó ötlet, hogy a hangszínszabályzó beállításait mindkét típusnál egy gombnyomással elérhetjük, nem kell a menüben bóklásznunk hozzá (igaz, a zenelejátszás ekkor sem szakad meg).

A két készülék valójában a zenelejátszás terén igyekszik maximálisat nyújtani, amihez alapvetően minden adottsága megvan mind a Boxonnak, mind a US2-nek. A lejátszók a legtöbb ismert tömörített zeneformátummal elboldogulnak az MP3-tól kezdve az OGG-ig, ahol a fájl ilyen jellegű adatot tartalmaz, ott megjelenítik a kijelzőn a tageket, dalszövegeket, továbbá egyénre szabható hangszínszabályzási lehetőségekkel kecsegtetnek.

Sajnos a két MobiBlu lejátszóhoz mellékelt fülhallgató egyike sem tűnik ki a szürkeségből, általuk a Boxon és a US2 valódi tudása nem tud megmutatkozni. Nem lenne igazságos, ha ezt hátrányként említenénk, hiszen a fülhallgató milyensége nagy mértékben az egyéni preferencia függvénye, ezért a gyártók manapság érthető okokból többnyire inkább egy olcsó típust mellékelnek a lejátszójukhoz, amit vélhetőleg úgyis lecserél majd a tulajdonos. A US2 esetében egy kicsit mégis fáj a szívünk az átlagos füles miatt, ehhez a lejátszóhoz ugyanis egy speciális, két dugasszal (ebből csak az egyik szolgál jelátvitelre) rendelkező, nyakpántként is funkcionáló fülhallgató jár. Ilyen kialakítású csipogót márpedig nehéz lesz találni a kedvelt és ismert márkák választékában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés