MSI Megabook CR620 - szerethető mindenes

Megjelenítés, bevitel

Az 1368x768 felbontású kijelző véleményünk szerint irodai munkára és játékra kevéssé alkalmas, multimédiás használatra, filmnézésre viszont annál inkább. Esetünkben egy LED háttérvilágítású Samsung gyártmányú panel került a CR620-ba, ami lefordítva hétköznapi nyelvre korrekt láthatóságot, ám oldalról rossz betekintési szögeket jelent, köszönhetően a TN gyártástechnológiának.

Készítettünk az MSI CR620-hoz színprofilt. A kalibrációt a GretagMacbeth Eye-One Display 2 kalibrátorral (koloriméterrel) és a LaCie Blue Eye Pro szoftverrel végeztük. A berendezés azt vizsgálja, hogy a monitoron megjelenő árnyalatok milyen mértékben térnek el a referenciától. Ezt az eltérést deltaE értékben adjuk meg. Egy deltaE a minimális szabad szemmel látható eltérés. Ha átlagban ennél kisebb értéket kapunk a kalibrálásra, akkor a színhűség szinte tökéletes. Három deltaE értéknél a megjelenített szín erősen eltér az elvárttól.


Kalibrálás előtt és után

Az átlagos eltérés valamivel kisebb mint 1 deltaE (0,8 deltaE), a maximális eltérés 2,2 delteE, ami ennél a paneltípusnál már egész jónak számító érték. A színprofil innen tölthető le, a maximálisnál kettővel kisebb fényerőn adja a legjobb árnyalatokat. A kijelző egyenletessége már nem ennyire jó, a középen mért értéket véve 100%-nak fényereje bizonyos pontokon akár 17%-kal is eltért ettől. A panel maximális fényereje 245 cd/m². Az eloszlást a szokásos, képernyőre vetített ábra helyett most egy kis táblázatban adjuk meg, de ugyanúgy kell értelmezni, tehát mintha a kijelzőt néznénk szemből.

Fényerőeloszlás
95% 89% 83%
89% 100% 83%
85% 85% 83%

A billentyűzet a más notebookokról már ismert, szigetes, a billentyűk között sajnos tükrös felületű megoldást követi, hasonlóan a korábban említett Samsung R580-hoz. Kicsit szögletesebb, mint az Asusokon megismert megoldás, és itt is megtalálható az MSI magyar kiosztására jellemző egysoros Enter és space mellé tett í. A billentyűk nyomáspontja nem túl jó, rövid úton járnak, ami nem teszi igazán kényelmessé a gépelést. Ahogy az szintén erre a billentyűzetfelépítésre jellemző, beintegrálták a numerikus billentyűket is, amit a korábban megszokott billentyűzetkiosztást használóknak szokni kell.

A touchpad érintése kényelmes, enyhén érdes, úgy találtuk, nagyon kicsit lassabban reagál ujjunkra, mint azt szeretnénk, de mindez a megfelelő beállításokkal orvosolható, így nem róható fel hibának.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés