MyAudio New Line X2 - tablet majdnem 8"-en

Használat, multimédia

Dicséretet érdemel a New Line X2 kijelzője. Szerintünk 7,85 hüvelykre elég az 1024x768 pixel (163 ppi), viszont a HD-s vagy Full HD-s telefonhoz szokott felhasználók minden bizonnyal látni fogják a töredezett peremeket. Ennél fontosabbnak tartjuk a kellően nagy fényerejű IPS panelt, aminek köszönhetően minden szögből jól látható a képernyő. Erős napfényben is használható maradt, igaz, ilyenkor a fényes felület miatt már eléggé sasolni kellett, hogy mi van a monitoron. A fém hátlap javít a minőségérzeten, de azért egy kicsit karcolódik, és némileg útjába áll a Wi-Fi rádiós hullámainak.

Filmezésnél kicsit kényelmetlen volt a 4:3-as képarány, mert a szélesvásznú anyagok elég keskeny sávban jelennek meg rajta, de végül is megkapjuk ugyanazt a magasságot, amit a héthüvelykeseknél. A kis hangszóró legfeljebb a játékok és operációs rendszer ciripelésének visszaadására bizonyult elegendőek, zenéhez, filmhez inkább a mellékelt fülest használtuk, amire átlagos hallású fiataloknak valószínűleg semmi panasza sem lesz, legfeljebb az, hogy szivacsos takaró nélkül kissé kényelmetlenek.


A MyAudio azzal is egyes konkurensei fölé tudott nőni a piacon, hogy több saját, egyedi (vagy részben egyedi) alkalmazást kínál. Az első ilyen a MyCloud tárhely volt, mely két évig ingyenesen biztosít 30 GB tárhelyet a One.com rendszerében. Később jelentkezett a Network TV, ami a Muzee technológiájára építve több mint kétezer internetes tévécsatornát kínál ingyenesen. A legújabb MyAudio fejlesztés a Game Center áruház, ahol több mint háromszázezer ingyenes alkalmazás közül válogathatunk. Egészen korrekt boltról van szó, ami lefedi lényegében a Google Play ingyenes részét, így nem kell azon aggódnunk, hogy egy hibás beállítás miatt porontyunk jól bevásárol fizetős játékokból.


Előlapi kamera képe

Sajnos a készülék kameráiról még az olcsó kínai tabletek alacsony minőségi színvonalát figyelembe véve sem tudunk jót mondani. A velük készített fotók életlenek, túlexponáltak és rosszul tömörítettek, dinamikáról egyáltalán nem beszélhetünk, a makró mód értékelhetetlen, a félhomályban készített (sárga virágos) kép olyan, mintha sötétben lőttük volna, ráadásul a látószög is kisebb az átlagosnál. Az innen letölthető 720p felbontású videó sem valami fényes: akadozik, vízfestékszerűen elmosódott, gyorsabb mozgásoknál kockásodik.



Hátlapi kamera képe

Általában jellemző, hogy a vékony gépházba meglehetősen kis akkumulátor fér be. Azt viszont tudni kell, hogy a Cortex-A7-es mag kevesebbet fogyaszt az A9-nél, ráadásul az alacsonyabb órajel is jó hatással van az üzemidőre. Így a 40 nm-en készülő AllWinner A20-szal nagyjából 7 óra körüli nyugalmi üzemidőt értünk el csak kijelzőt használó üzemeltetéssel, mint amilyen mondjuk az e-book olvasás. Nagyfelbontású videó lejátszásával nagyjából öt órát mértünk, teljes terhelésen, bekapcsolt Wi-Fivel pedig három és fél óra után nyúlhattunk a töltőért. Internetezni a meglátogatott weboldalak összetettségétől függően 4-5 óráig lehet egyetlen töltéssel. Az akku nulláról 90%-os töltésre visszatáplálása durván három órát vett igénybe.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés