Szintet lépett az AMD Radeon Software

A Crimson Edition kiegészült egy ReLive jelzővel, amely az egyik újítás neve is, de a Chill lesz az igazi sztár.

Névtelen, de hasznos extrák

Már lassan követni is nehéz, hogy mi jöhet még, de még mindig nincs vége. Az AMD apróbb extrákat is kínál, amelyek innentől kezdve leginkább hardverspecifikusak, vagyis bizonyos GPU-kra vagy APU-kra vannak korlátozva. Persze a korábbi újítások között is volt már ilyen, de ott az alaptechnológia korlátai élnek tovább, tehát nem ér majd senkit meglepetésként, hogy a FreeSync extrái nem működnek a variálható frissítési frekvenciát eleve nem támogató hardvereken.


[+]

Kezdésnek jöjjenek az APU-k. Az AMD ide szánt újítása a Skype-ot érinti, amelynek egyes részeit a Carrizo, a Stoney Ridge és a Bristol Ridge kódnevű lapkákon az IGP fogja gyorsítani. Ehhez szükség van a program legújabb verziójára is, de az új meghajtóval érezhetően csökken majd a processzormagokra rótt terhelés például hívások lebonyolításánál, így a Skype mellett számos más feladatot is hatékonyabban lehet végezni. Persze itt nem tradicionális GPU-s gyorsításról van szó, hanem inkább a processzormagok és az IGP kombinált működtetéséről. Ezért is kell hozzá modern képességekkel rendelkező APU.


[+]

A GPU-kra továbblépve a Radeon RX 400 sorozathoz elérhető WattMan tuningmodul mostantól minden olyan 200-as és 300-as sorozatba tartozó Radeonhoz használható, amely legalább GCN2 architektúrával rendelkezik. A fenti kép lényegében felsorolja a támogatott termékeket, de fontos kiemelni, hogy az elérhető beállítások nem egyeznek meg teljesen az egyes architektúrák között, ami attól van, hogy ezek más PowerTune verziót használnak.


[+]

Az AMD XConnect is kapott egy apróbb fejlesztést. A vállalat ezt eddig a notebookokhoz hitelesítette, de mostantól elérhető az USB Type-C aljzaton keresztül dolgozó Thunderbolt interfésszel felszerelt összes konfigurációra, legyenek azok apró PC-k vagy egybegépek.


[+]

A Linux megkapta a maga kis extráját, mivel elérhetővé vált a FreeSync, illetve a Radeon Software meghajtócsomag mostantól támogatja az összes GCN-es Radeon VGA-t. A hivatalos támogatás az Ubuntu, a SUSE és a Red Hat Enterprise Linux disztribúciókra vonatkozik, míg a Radeon Pro Software még a CentOS-t is kezeli.


[+]

Végül az AMD kimérte az új meghajtó teljesítményét is, de az extra tempó valójában nem ezzel az eszközillesztővel jött, hanem apránként került hozzáadásra az előző hónapokban megjelent csomagokhoz. Ezért is hasonlították a 16.6.2-es verziójú Radeon Software-hez, és azt jelzi, hogy fél év alatt mi változott. Ha a korábbi 16.11.5-öshöz mérnénk, akkor nem lenne sok extra. Ezeket az eredményeket tehát így érdemes kezelni, vagyis az új csomag sokkal inkább a szolgáltatásokról szól.

A Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1-es szoftvercsomag letölthető az AMD szerveréről.

Abu85

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés