WayteQ Moviebox CX: androidos set-top box

Filmek, képek, zeneszámok

Bár az Androidnak köszönhetően viszonylag egyszerűen letölthetőek különféle médialejátszó alkalmazások, a vállalat háza táján gondoltak azokra is, akik nem szeretnek ilyesmivel vacakolni, esetleg nem rendelkeznek aktív netkapcsolattal ehhez. A terméket ugyanis megtámogatták gyárilag előre telepített médialejátszó szoftverekkel, amelyek használata a korrekt grafikus kezelőfelületnek köszönhetően egyáltalán nem bonyolult.

A zenelejátszója például gyakorlatilag hibátlan. Az MP3 és WMA mellett még az elméletileg jó hangminőséget produkáló APE és FLAC fájlok megszólaltatásával is boldogul, ráadásul lejátszási lista összeállítására is mód nyílik. A képnézegető szekció viszont nem az igazi, hiszen bár a JPG mellett a BMP, PNG és GIF formátumok sem okoznak neki problémát, azonban az animgifek már meghátrálásra késztették. Ráadásul a fájlok nevét nem lehet megjeleníteni, és az EXIF adatok feldolgozására, megjelenítésére sem képes.

A videólejátszóval is akadnak gondok. A tesztcsomag lefuttatása után kiderült, hogy az M2TS állományt nem is látja, a TS pedig borzasztóan akadozik, akárcsak a Killa_sample, és kisebb döccenéseket a 3,8 Mbps bitrátájú 1080p MKV fájlnál is észre lehetett venni. Viszont az is igaz, hogy a többi fájt hibátlanul játszotta le, és a külső feliratok megjelenítés sem ütközik akadályba, amennyiben azok neve megegyezik a fájl nevével. Elméletben biztosítja a 3D videók megjelentését, sőt a 2D tartalmakból is képes térhatású anyagokat fabrikálni, de nekünk ezek közül egyikre sem sikerült rávenni.


Letöltöttük az egyik legnépszerűbb androidos videolejátszót, az MX Playert és a szintén elterjedt VLC-t, de az akadozás ezeknél is megmaradt. Az MX Playernél felkínálja a Hardveres gyorsítás opció lehetőségét, ami elvileg segíthetne valamelyest ezen, de ezt elfogadva a szoftver tetszhalott állapotba került, amin csak egy eltávolítással-újratelepítéssel tudtunk segíteni. Papíron hálózati médialejátszóként is használható az eszköz, viszont mivel nem látta a hálózaton lévő többi elemet, ezért értelemszerűen ez a funkció nem működött.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés