Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szucsi57

    tag

    válasz BBéci #22284 üzenetére

    Na, kiváló, hogy épp most jött egy írás, ami tökéletesen mutatja azokat a hibákat, amiket jogosan kifogásolhatunk. Sorra veszem a mondatokat és kommentelem.

    'Már az általam 1981-ben használt VHS magnónak is alapszolgáltatása volt a kockánkénti léptetés."

    Az első VHS videó lejátszó 1978-ban került Európába (Anglia), óriási kasznival és olyan horribilis áron, hogy komoly kétségeim vannak afelől, hogy a hozzászóló barátunk ilyennel szórakozhatott volna 1981-ben.

    "A Dune TV-102 számára sem okoz gondot. Sajnos visszafelé nem tudja ezt, amit nehezményezek. Nem pornófilmek nézésekor, hanem bármikor jól jön, ha meg akarok nézni egy akció jelenetet aprólékosan."

    Nagyon kétlem, hogy az említett 1 képkocka vissza, az valóban 1 képkocka minden videó anyagnál! A beíró kolléga az akció jelenet aprólékos megnézésére utalva azt akarja jelezni az olvasónak, hogy Ő nagyon nagy szakember, aki a TV képernyőjének aprólékos vizsgálatával csodákra is képes. Ekkor viszont illene tudnia, hogy videó technikában az egyenkénti képkocka meghatározása egyáltalán nem egy egyszerű dolog. Esetenként a félképenkénti lejátszás, az mpeg és a többi tömörítési formák sajátosságai olykor megoldhatatlan feladatot jelentenének a kockánkénti lépegetés megvalósításához. Különösen visszafelé irányban! Ugyanis, pl. a DVD mpeg2-es kódolásánál csak 15 kockánként jön egy teljes értékű frame. Ha a két teljes frame közötti valamelyiket akarja egészében megnézni valaki, akkor a lejátszónak mind a 15 kockát meg kell keresnie és ezekből kiszámolnia a keresettet, ami -különösen visszafelé- nagyon időigényes. Pláne akkor, ha a dvd-től még sokkal bonyolultabb kódolású és nagyobb bitrátájú HD filmekről van szó. És akkor még nem említettem azokat a bit-stream jellegű kódolásokat, ahol a képkockáknak nincs is olyan abszolút időkódja, mint ami a DVD-nél van. Ennek az időkódnak a megléte biztosítja a dvd filmek chapter-elhetőségét és könnyű mozgatását előre-hátra, ellentétben pl. a divX filmekkel.

    Egyébként a Mede8er 600-nál (hálózaton próbáltam!) 1/16-ig le lehet lassítani a képet, ami több mint elég.

    "A Dunék bal- és jobboldali gombjaival 10 másodperces, a fel és le gombokkal 1 perces ugrásokat lehet elérni, előre és hátra is. Ez szerintem zseniális ötlet"

    Lehet, hogy zseniális, de a Mede8er 600 még zseniálisabb. Azon van egy gyors-tekerő előre, hátra és van egy "scroll bar" funkció előre hátra, amellyel a nyomva tartás idejétől függően, lassan gyorsulva, időkijelzővel lehet a filmben mozogni. Ezen kívül van egy csendes "skip" funkció is, amellyel lejátszás nélkül lehet átugrani jeleneteket.

    "Popcornék is alkalmazzák."

    Ezzel a becéző "popcornék" kifejezéssel a szerző megint csak a saját bennfentességét szeretné hangsúlyozni és azt, hogy a szövege támadhatatlanul szakszerű - ámbár szerintem semmitmondó, fellengzős.

    "A számgombokkal a film bizonyos (10, 20, 30, stb.) százalékára ugrás szintén mindkét gyártó készülékein megtalálható."

    Lehet, hogy megtalálható, de értelme nincs. Ugyanis, a filmek nem százalékokra vannak osztva, hanem jelenetekre és így egy scroll bar jellegű keresőnek értelme is van - lásd Mede8er.

    "A pontos időpontra keresés, illetve ugrás is nagyon hasznos szolgáltatás."

    Ez a szolgáltatás, egy korábbi állítással ellentétben, természetesen a Mede8er lejátszón is megtalálható.

    "A meder nem írja ki sem a hang, sem a kép bitrátáját."

    Valóban, mivel semmi értelme nem lenne. Kiírja a hang típusát, mintavételezési frekvenciáját és a kép kódolását, valamint a képfrekvenciát. Kell ennél több? Hogy a képernyőből minél kevesebbet lássunk? Aki tesztelgetni, élvezkedni akar, az egy hálózati számítógépen keresztül bármikor rátolhatja az egeret a film címére és minden technikai adatot kiolvashat pl. a MediaInfo segítségével. Minek ilyesmivel lassítani a média lejátszót? Hogy elaléljanak a sznobériára hajlamosak? Vagy a beíró barátunk hozzátartozói gyakran rákérdeznek mozizás közben, hogy ugyan már, meg tudnád mondani, hogy mekkora bitrátával megy ez a fantasztikus Die Hard 3?

    "A Dune a pillanatnyit, az átlagot és a maximumot is."

    Fantasztikus! De a True HD, az is megy mindig?

    "És a legfontosabbról, a kép- és hangminőségről még nem is ejtettem szót."

    Na ez az a mondat, amiért mindenképpen jó, ha értékén kezelitek az ilyen beírásokat! Csak úgy odaveti ezt a mondatot! Azt próbálja sejtetni vele rosszindulattal, hogy erről is lenne még jó sok negatív mondanivalója, de megkímél minket ettől! Mintha komoly, szakszerűen kivitelezett kettős vaktesztekkel összehasonlította volna a kép- és a hang-minőségeket és ajjaj! ÁM a valóságban semmi ilyen nem történt! Információ tartalom nélkül, indok, alátámasztás nélkül lesajnál, leszól egy készüléket. Rossz hírét kelti és ezzel a saját érdekeltségét reklámozza. Pedig azt a 4 betűs készüléket egyetlen komoly szakmai folyóirat sem dicséri. Csupán hazai és orosz kiadványok emlegetik, a jó szoftvere és nem a jó kép és hang miatt!

    Legyünk észnél!

    [ Szerkesztve ]

  • Ed Parker

    nagyúr

    válasz BBéci #22284 üzenetére

    Jól kereshettél már akkor is, mi még 87-ben sem tudtunk venni VHS magnót., mert Ausztriából még akkor is 30-35ezer körül lehetett kapni, ami abban az időben a szüleim keresetének több mint a duplája volt.

  • Tin

    veterán

    válasz BBéci #22284 üzenetére

    az én elvárásom egy lejátszótól ezügyben az, hogy
    - tudjak fix, pontos időpontra lépni
    - tudjak gyorsan visszaugrani ha nem hallok valamit vagy mégegyszer meg akarom nézni a jelenetet
    - tudjak előre ugrani ha valami unalmas rész van

    ezeket a mede8er tudja. az külön tetszik, hogy a bal-jobb navigációs gombokkal lehet az aktuális lejátszás megszakítása nélkül is, vizuálisan navigálni.

    ami ezen felül van, az számomra plusz, amit valószínűleg soha nem fogok használni. ezek egy átlagember számára teljesen felesleges funkciók.

    azzal viszont egyetértek, hogy ha már letesztelted, arról is írhatnál, amiről a lejátszók tényleg szólnak: a képről és a hangról...

Új hozzászólás Aktív témák