Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dízeles

    aktív tag

    válasz Soká #5281 üzenetére

    Most már csak az a kérdés melyikkel lehet szebben dolgozni?
    Más
    Hétvégi formatervűtség

    Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5281 üzenetére

    A CMT marókés alján a megfolyást én is tapasztaltam , de ne festékhibának (az durva lenne ha még egy gyerekökölnyi marót se tudnának megfolyás csomósodás nélkül megszórni lakkal hanem a keményfém beforrasztásakor keletkezett megfolyás nyilván a forrasztó anyag, maga amit nem akartak lecsiszolni nehogy súlypont eltolódás legyen (találgatás, hisz én is lecsiszolhatnám ,akár,de lehet hogy tönkre is menne vibráció lépne fel utána,ezért gondolom)

    Az hogy 2 élezéssel több van benne ha tényleg igazad van akkor ez magáért beszél ugyanis egy marót kb 5-6 szor élezhetsz = az olcsóbb itt kezd nagyon drágulni ha 2 élezéssel kevesebb van benne.

    Nem beszéltünk még a keményfém minőségéről ami bizony sokféle lehet a keményfém szemcseméretétől függ és ragasztó anyagától = akár bizony lehet az unimax ugyanannyiba kerül mint a CMT mert kevesebb élezés 2 vel és esetleg: hamarabb kikopik az éle ha tényleg gyengébb a keményfém minősége.Pl ha MDF -et marsz ez hamar letesztelheti utána keményfát és ha égeti akkor ugyi :( de a keményfa is koptat.

    A furat a kés alján egy pontosítás nem sikerült pontosan kiegyensúlyozott kést gyártani ezért kellett utólag centírozni egy furattal .Ezt máshol is csinálják (mondjuk aCMT-n ilyet még nem láttam de nekem csk 10db CMT késem van) Nagy villanymotorok forgórészén láttam ilyen furatos centírozást (mondjuk az nem 23000-el forog csak 3000-el)

    Az élén levő köszörülési hibát én nem találtam meg (fotó mellékelve)

    A szára meg csak azért édemes hogy hosszabb ha kijjebb engeded a gépből, mert a befogó patron maga csak 2,3cm hosszú de a gépben van hely bőven beledugni a késtengelyt, csak ott belül már semmi nem tartja csak a patron ami fogja a ami ugye 2,3cm hosszú összvisz (patron a menetes anyacsavarban van a géptengelyvégen) Valószínűleg profizmusból rövid aszár, mert nem tanácsos nagyon kiengedni a kést, hogy a maróorsót ne terheljük túl a csapágyazástól távol

    Szóval az olcsóbb ha gyengébb minőségű itt példul nüanszokban lehet megfogni de az eredmény ezeka látszólag apróságok miatt sokszor drágább hosszútávon. (nem rövidtávon)

    például Rövidtávon a tescos 40Ft-os 40W-os villanykörte az olcsóbb egy éves távon az 500Ft-os 15W-os fénycsőégő behozza és akövetkező évben már hasznot termel (5 éves életciklusa alatt)Az első év végére a tescos égő kipurcan de olcsó lehet újat venni DE a villany ára miatt nem gazdaságos. 5 év alatt 5 -10 tescos égő ugyanakkora beruházás mint 1 energiatkarékos
    Csak a minőségi fénycsőégő 5 év alatt 7000Ft-ot spórol meg (1db égő pl 15 db 100.000-et)

    Ennyit a minőségi-gagyi mindegy vagy nem mindegy . Hoszútávon nemmindegy akámiről is van :B szó :B :B .

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5281 üzenetére

    Igazság szerint amikor MDF-et martam a szobában nem lehetett látni az bizti hogy a legtávolabbi sarokba is elfújta a port de azóta vettem egy elszívót , de a plattolót meg nem, kellett még használnom azóta. Vélemény: ha eldobozolod a marót moóinden oldalról csak ott férjen hozzá a levegő ahol az anyagot tolod be és ráteszel egy vastag elszívócsővel megfelelő légáramlást biztosító elszívót akkor lehet hogy működni fog. Nem tudom mi szolgáltatja az elszívást nálad ,ha egy kis porszívó szerű elszívógép az kevés ide.Olyan kéne ami egy vastagsági gyalut is kiszolgál szükség esetén szóval alsó-felső zsákos elszívó .Pl: kity 1150köbméter/óra levegő mozgatás 1000Pa szívóerő 550W-os motor amikor vettem olcsó volt 65000Ft.Egy kis por bizti kijönne vele, mert a kés fele kinn van a szabad levegőn az elszívódobozból de, a nagyját elszedi sztem.Müszaki adatok:
    Max. légszállítás :1150 m3/h
    Motor: 550 W
    Feszültség: 230 V
    Zsák tartalom max.: 75 l
    Csöcsatlakozás Ømm: 1x100
    Elszívócsö hossz/ Ømm : 2000/100
    Méret mm : 540x440x895
    Súly: 25 kg

    [ Szerkesztve ]

  • ABnormal

    őstag

    válasz Soká #5281 üzenetére

    a marószár átmérőjének kétszeresét kell minimum befogni ( 10-es marószárat minimum 20mm-re kell a patronba betolni,ezt a gyártók szokták is jelölni a száron egy ł< jellel)

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #5281 üzenetére

    Jó volt ezt olvasni. Szakmai csemege.

    "olyan lendülettel választja le a forgácsot, hogy azt nem képes az elszívó "felülírni". Nem tudom, nálatok mi a tapasztalat?"

    A marás forgácselszívása gyakorlatilag máig megoldatlan. Egyedül a CNC gépeké korrekt, de hát az nem egy felsőmaró.
    Vagyok abban a szerencsés helyzetben, h többnyire 4-5 féle profilt kell marnom. (Egyszerre mindig csak egyet, de azt néha napokon át.)
    Amikor marok, még elszívó nélkül megnézem, hova szórja a forgács oroszlánrészét. Azt a pályát figyelem meg, amin a forgács repül. Nos, ezen a pályán kell megtalálni azt a legmegfelelőbb pontot az elszívócsonkkal, ahol már veszít annyit a forgács a lendületéből, h felül tudja írni a porszívó. Minél gyorsabban repül a forgács és minél vastagabb az anyagleválasztás, annál távolabb van ez a pont a késtől. Mindent elszívni sosem tudok, de az nálam már rossz arány, hogy ha félig megtelt a 120 literes gyűjtőzsák, akkor utána össze tudjak seperni több, mint fél vödör "pályát tévesztett" forgácsot.
    Van azonban egy szépséghibája is a dolognak: Ha nagy, gyors forgácsot akarok jól elszívni (nyilván távolabbról), akkor munka után finom por lepi be a gép epszilon környezetét. Hát ilyenkor inkább közelítek a csonkkal. Repüljön több forgács, de ne legyen por!
    Vannak esetek, amikor szerencsésebb, ha a 10-as csőbe egy kagylószerűen elvágott kólásflakont dugok (pont megszorul benne). Így a kés fölött gyakorlatilag egy búra van.
    Az elszívó pontos és gyors pozícionálását nálam egy (picikét átalakított) tripod (magyar szóval alu fotósállvány) oldja meg. Nem ez miatt vettem én, de ma már csak erre használom, és elengedhetetlen kelléke lett az oszlopos fúrógépnek és a marógépeknek.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák