Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #10823 üzenetére

    Inkább te nem fogod fel, hogy működik a rendszer. A mintavétel nem másodpercenként történik. Amit látsz, az korábbi érték, amit folyamatosan kijelez a szoftver. Nézd meg az AMD Overdrive-ot. Amikor felugrik 3D-be, akkor 5 másodperc, amíg azt az értéket látod. Ez nem azért van, mert a driver 5 másodpercre kiadta a zárás parancsot, hanem azért, mert az aktuális valós értékeket nem közli a driver, így az új kiolvasásra várni kell. Valójában, ha nincs zárás parancs, akkor az órajel 1 milliszekundumon belül visszaáll, de a szoftver ezt 5 másodpercnek jelzi, mert a memóriában még a régi érték van, az új kiolvasás hiányában.
    Az ATT és a Rivatuner az AMD driver drivermodulját használja, mert az AMD nem teszi lehetővé, hogy a monitorozót egy külső szoftver közvetlenül elérje. Ennek az az oka, hogy nem közlik senkivel a hardveres elérhetőséget, így a programozónak esélye sincs megtalálni a tűt a szénakazalban. Ellenben a driver dokumentációja bizonyos szinti elérhető, így a drivermodult meg lehet címezni, vagyis az AMD rendszerén keresztül megkapható az érték.
    A folyamatosan csökkenő növekvő órajelet az AMD is jelzi. Az üzemmódváltásnál azonnali minta van, pontosabban nincs minta, de a kapuzási parancsot kiadta a rendszer, így a szoftver felülbírálja az aktuálisan élő mintát, hiszen jó eséllyel az már nem él az üzemmódváltás véget. Ezután pár másodpercre megérkezik a mért eredmény is. Ez például szintén látszik az Overdrive felületen. Ha felmegy az órajel, akkor az az eredmény másodpercekig megmarad a szoftveres kijelzésre. Persze a valóságban ezt csak a hardver tudja, hogy hol áll, a szoftver csak egy a legutóbbi ismert állapotot jelzi ki, amíg nincs új adat erről.
    Mert Ray Adams nem az AMD-nél dolgozik. Már az, hogy igényli a driver dokumentációját egy hosszadalmas folyamat. Ilyen szinten közel három hónap a titoktartási szerződések kezelése, és ezért van lemaradva az ATT a CCC mögött. Csak akkor kapja meg Ray az igényelt dokumentációkat, amikorra kész a szerződés. Ezt már mondtam régebben, hogy az ATT három hónappal a CCC mögött jár, azaz az új funkciókra csak később tud felkészülni. Ez látható is, hiszen az ATT-ben még mindig nincs beépítve az AVIVO effektek kezelése, egyszerűen Ray a dokumentáció hiányában nem tudja, hogy hol tudja ezeket megcímezni a driverben.
    A méret nem a funkciók beépítésétől annyi. A szemléletes példák az AA-ra, AF-re viszik a bájtokat, mert nem kicsi programokról van szó. Aztán ott a súgó is, ami szintén nem oldható meg pár megabájtból. Rengetegen használják a súgót, így ha ezeket kivennék, akkor egy csomóan nem tudnák, hogy mi mire jó.
    Az AMD ezt okkal nem oldja meg. Ők azt nem akarják, hogy 3D-ben leesen az órajel a zárás hiányában. A kérdés, hogy neked melyik a fontosabb. Az AMD szerint az utóbbi.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák