Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    félisten

    válasz -=Ghost=- #577 üzenetére

    Hi!

    Korábban nem volt időm írni, de én is éppen tiltakoztam volna a force user = root ellen. Egyszerűen azért, mert Linux alatt (sőt semmilyen operációs rendszer alatt) nem szép dolog egy szolgáltatás felhasználóját superuser (root) jogokkal felruházni. Az így szerzett jogokkal könnyen visszaélhet valaki. Persze otthoni környezetben ez nem annyira kritikus.
    A szebb megoldás az, ha szépen beállítjuk az user-t, és a könyvtáraknak adjuk a megfelelő jogosultságot.
    Az általam build-elt TP-Link TL-WR1043ND firmware-ban pl. létrehoztam egy samba nevű usert, akit beraktam az users csoportba. Az smb.conf.template-ban a guest account = samba-t, sőt az invalid users = root-ot is beállítottam. A /mnt könyvtárat pedig egyszerűen az users csoporthoz rendeltem és a csoportnak adtam rá teljes jogot. Azért csak a csoporthoz, mert az ftp-t ftp nevű felhasználóval állítottam be, aki szintén az users csoport tagja. Persze így a transmission config-on is módosítani kell (umask), hogy ezek az userek tudják törölni a transmission által letöltött file-okat.

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák