Keresés

Hirdetés

  • Hardverek pünkösdre

    ph E-book olvasók, komponensek és perifériák kerültek hétvégi összeállításunkba.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=Ghost=-

    őstag

    válasz vargalex #578 üzenetére

    Hi
    Igazából a desktopomon kívül máshol szerintem nem is fog látszani a külső hdd. Talán a laptopon, hogy arról tudjam a filmeket nézni TVn. Úgyhogy ez a része, hogy mibe lehet belenyúlkáni ezen keresztül nem mozgat annyira, hogy kibogozzam, hogy hogy lehet megoldani amit leírtál. :P
    Viszont érdekesebb problémám van.
    WinSCP-vel 1.5MB/seccel tudok másolni a hddre
    samba-n keresztül 300k/sec
    Ez elég messze van az "ígért" 18MB/sec-től. :(
    A samba config szinte teljesen egyezik CS_D-ével, csak a nevek térnek el. Openwrt wikin még találtam egy ilyet:

    Throughput Issues
    Since netfilter will track every connection, if you use MASQUERADING for example, you should disable con-tracking for data connections. The basic idea looks likes this, you must adapt this to your firewall setting. It probably would rather avoid trouble if you do this UCI conform in /etc/config/firewall

    $IPT -t raw -A OUTPUT -o $IF_LAN -s $IP_LAN -p tcp --sport 139 -j NOTRACK #------------------ don't track SMB
    $IPT -t raw -A OUTPUT -o $IF_LAN -s $IP_LAN -p tcp --sport 445 -j NOTRACK #------------------ don't track SMB
    $IPT -t raw -A INPUT -o $IF_LAN -s $IP_LAN -p tcp --dport 139 -j NOTRACK #------------------ don't track SMB
    $IPT -t raw -A INPUT -o $IF_LAN -s $IP_LAN -p tcp --dport 445 -j NOTRACK #------------------ don't track SMB

    Hogy kéne ezt az én firewall configomhoz igazítani? Egyáltalán lehet ez megoldás?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák