Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • golya87

    őstag

    válasz pjen #56817 üzenetére

    Miután este agyvérzést kaptam a sok keresés és alkalmatlannak tűnő eszköz utan, ma úgy döntöttem, hogy nézek egy diffúzoros, minél erősebb h2h elszívót és vagy jó lesz, vagy nem, sajna az én tehetségem eddig tart. Lesz ablak, majd csinálunk szellőt a bakonyi huzatból... :DD

  • peppe79

    senior tag

    válasz pjen #56817 üzenetére

    Ha hatékony elszívót szeretne, minimum 5-6x-os, ideális esetben viszont 10-12x nagyobb légszállításút célszerű választania, mint ami a helyiség térfogata. Erre azért van szükség, mert csekély légszállítás mellett a párás, zsírrészecskékkel telített levegő sajnos a falon, konyhabútoron stb. csapódik ki. Az említett szorzó nem egy nálunk kitalált ökölszabály, ugyanígy kalkulának mondjuk Németországban, vagy más országokban is. Aki precízebben szeretné meghatározni a helyiség térfogatát, az persze levonhatja a bútorok térfogatát, illetve egy egybefüggő konyha+étkező+nappali esetén természetesen lehet alacsonyabb szorzóval is kalkulálni.

    Viszont a maximum 368 m3/h-s légszállítási teljesítmény, ebbe a 38nm-es helyiségbe akkor is kevés lesz. Innentől kezdve pedig totál felesleges az a hob2hood marhaság, mert egy ekkora helyiségben nem túl életszerű az a helyzet, hogy az elszívó gyakran "leszabályozzon" 175 m3/h teljesítményre.
    Egyébként nem csak a nagyobb, de akár a közepes méretű konyhákba is érdemes megfontolni a nagyobb teljesítményű elszívó vásárlását. Utóbbi esetén ugyanis, főleg kisebb főzési intenzitásnál, elég az elszívót alacsonyabb fokozaton is járatni, ami egyrészt kíméli, másrészt alacsonyabb zajszinten dolgozik.
    Illetve, ha kell, télen segíthet a reggeli vagy esti gyors szellőztetésnél.

    A levegő utánpótlásával kapcsolatban: még egy passzívház sem 100%-ig légtömör. Ott a maximális légcsereszám 50 Pa nyomáskülönbség mellett legfeljebb n=0,6/h. Ugyanez a szám ae háznál n=1,5/h; míg egy "hagyományos" ház esetében akár n=3/h is lehet. Persze, nyilvánvaló, és ebben igazad is van, hogy egy elszívónál valamilyen úton-módon biztosítani kell a friss levegő utánpótlását. De ez teljesen természetes, ugyanígy cserélni kell az épületben az elhasználódott levegőt is, pláne, ha egy nagyobb család tartózkodik az adott helyiségben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák