Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    Pár gondolat, ami a topik átolvasása közben merült fel bennem.

    Az érvelésről: Attól, hogy egy érvelés hibás (olvasnivaló), még lehet igaz a konklúzió. Ez fordítva is igaz, tehát egy megfelelőnek tűnő érvelés is juthat hamis végkövetkeztetésre. Például:
    „»A nácik gyilkoltak. A gyilkosság tehát rossz«
    (Bár mind a hivatkozási alap, mind a következmény igaz, de közöttük nem áll fent oksági viszony; a két állítás egymástól függetlenül igaz. Ezért az érvelés nem állja meg a helyét.)”
    - Wikipédia

    „»Persze, hogy ostoba, hiszen férfi.«
    A burkolt előfeltevés ez esetben az, hogy „Minden férfi ostoba”, ami azonban könnyedén megcáfolható, amennyiben egyetlen férfiről is bebizonyítjuk, hogy ő nem „ostoba”. A beszélő tehát nem fogalmazza meg nyíltan az előfeltevést, mivel bízik benne, hogy a hallgató nem fog rádöbbenni, hogy mit is sugallt ezzel a mondattal.”
    - Wikipédia

  • HuMarc

    addikt

    válasz HuMarc #206 üzenetére

    Én még nem találtam olyan konteót, aminek hitelt adhatnék. És ennek nagyon egyszerű oka van: Nincs okom, hogy elhiggyem.

    A diplomaellenességről általában: Magyarországon az utóbbi években szerintem egyre nagyobb az általános diploma-ellenesség. Persze nem a diákok körében, sokan akarnak egyetemre kerülni. De nagy általánosságban úgy gondolom, hogy sokan (egy általam nem ismert okból) nem bíznak az orvosokban, tudósokban. Pl. Nők, nőügyek topikban az utolsó 200 hsz-ben van egy pár, ami ezt a témát feszegeti. Természetesen igaz, hogy az elmúlt években inflálódott valamennyit a diploma értéke (hiszen jóval többen akarnak bekerülni, mint a rendszerváltás előtt), de ennek ellenére olyan következtetéseket levonni, hogy hú a diplomások tudása 0, bezzeg a jó öreg szakmunkások..., (akik mögött egyébként 20 év tapasztalat is áll, és akik pályakezdéskor valószínűleg még kevésbé voltak felkészültek, mint ma a friss diplomások) Vagy egy másik példa, hogy sok ember nem akarja beoltatni (szerencsére Mo.-n kötelező az oltás) a gyerekét, mert a vegyészek, gyógyszerészek, orvosok (akik tíz évig tanultak érettségi után, hogy adott szakmában dolgozhassanak) de a csontkovácsnak, meg a homeopatának, meg a szomszéd Marika néninek gond nélkül elhiszik, hogy xy szertől lefogynak/meghíznak/sosem halnak meg (félreértés ne essék, nem a lenézés vagy a megvetés beszél belőlem, a csontkovács egy nagyon jó dolog, ízületi fájdalom kezelésére kiváló. A homeopátia az szvsz tényleg kamu, a szomszéd Marika néni meg biztosan tudja, hogy az xy szer jó, mert van benne egy csomó vitamin, és ásványi anyag, amitől egészségesebb lesz a hajad, és jobb a közérzeted, de ezek a szerek nem kezelik sem a tüdőgyulladást, sem kanyarót, sem a rubeolát) De egyébként a kormány felfogása (egyetemi, sőt gimnáziumi(!) férőhelyek csökkentése a szakmunkásképzők javára) sem szerencsés ebből a szempontból.

    A konteókról: Szerintem pont a fentebb leírt bizalmatlanság az oka annak, hogy rengeteg konteó megtalálja a helyét. Nem feltétlenül a HAARP, chemtrail, zsidógyíkember, illuminátus-féle konteókra gondolok, hanem pl. ERRE (index.hu). Az olyan típusú vélekedések, hogy a ginszengkivonat gyógyítja a rákot, vagy hogy az MMR-védőoltás autizmusra hajlamossá teszi a gyerekeket, csak úgy terjedhetnek el, hogy az emberek nem bíznak az orvosokban.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Pocee #210 üzenetére

    Beadattam, pontosabban anya adatta be, ugyanis kiskorú vagyok. És azért, mert ő úgy döntött. És én is beadatnám a gyerekemnek.

    Glenda: Azért a H1N1 azért nincs éppen egy kategóriában a rhinovírussal (ami ellen tényleg teljesen felesleges a védőoltás), kicsit komolyabbak lehetnek a következményei.

  • HuMarc

    addikt

    válasz HarleyCustom #212 üzenetére

    Össze-vissza beszél. Persze nagyon jól hangzik, amit mond, csak éppen nem igaz. Azt próbálja beadni, hogy a vírusok ellen beadott oltóanyagok azok antigének. Persze utána az elejtett mondatokból ki lehet hámozni, hogy az oltóanyag egy (vagy több) vírus legyengített változatát tartalmazza (igazából a vírusnak csak egy részletét, ami kb. semmit nem csinál, csak a szervezet felismeri, mint idegen test, és antianyagot gyárt ellene).

    Az, hogy „az oltott emberek ötször betegebbek, mint a nem oltottak” Mo.-n biztosan nem mérhető, mivel kötelező védőoltások vannak, így a népességnek nagyon kis hányada (ezredrész, de inkább százezred rész, vagy kisebb) nincs beoltva, amiből nyilvánvalóan nem lehet reprezentatív adatokat nyerni (főleg nem képes erre egyetlen orvos, akihez az ország betegeinek szintén nagyon kis hányadát látja)

    A kanyarójárványok Amerikában pont azért alakultak ki, mert a sok barom, aki nem oltja be a gyerekét, tönkreteszi az ún. nyájimmunitást (a lényege, hogy ha egy közösségben az egyedek 90%-a be van oltva, akkor a nem beoltottak, akár az oltóanyag által kiváltott allergia, akár más miatt nincsenek beoltva, sem kapják el a betegséget, mert az nem terjed el.). Mivel egyre csökken a beoltottak száma, ezért sérül a nyájimmunitás, ami által kanyarójárványok alakulhatnak ki.

    Az a gond, hogy a legtöbbször a védőoltások (vagy éppen a GMO) veszélyeit a 0-val hasonlítják össze. Pedig a másik oldalon adott esetben sokkal súlyosabb következmények állnak, mint pl. a védőoltások esetén. Wikipédia - Rubeola

    Nem vagyok orvos, csak figyeltem és figyelek biológia- és kémiaórán. Nagyon sajnálom, hogy embereket azért lehet átverni, mert annyira tudatlanok, és ezenfelül bizalmatlanok a valódi orvosokkal szemben...

    Tisztában vagyok vele, hogy ez félig-meddig egy tudományos vita (akkor is, ha laikusok vitáznak), így a Wikipédia használata nem túl szerencsés, mindössze kényelmességből használom, mint forrást, de ha gondoljátok, kereshetek olyat, ami ennél "tudományosabb". Bár ez csak akkor járható út, ha ti is csak a "tudományosnak" tekinthető forrásokra hivatkoztok, nem az EchoTV-re, meg az ilyen-olyan kétes bizonyosságú írásokra és videókra.

    Glenda: Egészséges (európai) embernek az ebolát el se kéne kapnia, mivel az ebola elég nehezen fertőz. Persze a jelenlegi ebola-járványnak nagyon nagy a halálozási rátája (25 - 50%), amihez a H1N1 egyáltalán nem mérhető (0,03%)

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz Pocee #221 üzenetére

    Magyarországon ha madárinfluenzáról beszélünk, akkor a H5N1-re asszociálunk, nem pedig a 2009-es sertésinfluenzát is okozó H1N1-re. A H5N1-nek 11 év alatt 638 fertőzöttből 379 áldozata volt, (ebből egy volt Ázsián/Észak-Afrikán kívül, mégpedig Kanadában, 2013-ban), míg a 2009-es sertésinfluenza-járványban megfertőződöttek száma ~650 000 volt, ebből a halottak száma 14 - 18 000 ember. Szerintem nem ugyanaz a kettő (a H1N1 sokkal könnyebben fertőz, de a szervezet nagyobb eséllyel küzdi le, míg a H5N1 nehezen fertőz, de 59% eséllyel nem éled túl). A H1N1 (egyik alfaja) okozta az 1918-1920 közötti spanyolnátha-járványt is (halálozási ráta: ~3% a fertőzöttek körében, halottak száma 25-50 millió ember).

    Kikérem magamnak, miszerint vakon bízom az orvostudományban. Szerintem én kevésbé vakon bízom benne, mint amennyire elvakultan itt egyesek (khm...) támadják.

    Többen is írtátok ebben a topikban, hogy ti bizalmi alapon hisztek/nem hisztek el dolgokat. Mert a sógornőtök, az unokaöcsétek, a feleségetek vagy akárki más mondta, akiben megbíztok. Nos, nekem az egyik legfontosabb célom az életben a tudás, és nem a hit. Én tudni akarom, hogy mi van a gyógyszerben, hogy milyen hatásai vannak a testemre stb.

    Egy eléggé beszédes példa: Nagyon nagy különbség van aközött, hogy elhiszed a tanítónőnek első osztályban, hogy 2+3=5, vagy meg is érted. Mert ha csak elhiszed neki, akkor később ezzel a tudással semmire nem mész. Ha látni fogod ezt az összefüggést, hogy 2+3=, akkor tudni fogod, hogy 5, mert a tanárnő azt mondta. De arra a kérdésre, hogy 2+2+3=?, már nem fogod tudni a választ, mivel csak egy tényt tanultál meg, az okait, és a következményeit nem ismered. A példám látszólag banális, de ha azt mondom nektek, hogy a fluor elektronegativitása 4 (pontosabban 3,98), akkor biztos lesz olyan, aki pontosan tudja, mit jelent ez, meg olyan is, aki csak néz, és megkérdezi magától, hogy ez kit érdekel. Pedig fontos, például emiatt nincsen olyan foszfor-klorid, amelyben a foszfor és a klór háromszoros kovalens kötődéssel kötődik egymáshoz.
    __________________________________________

    Én az elmúlt 5 évben nem voltam lázas, és antibiotikumot sem kaptam. Ha meg voltam fázva (tehát minden ősszel-télen egyszer-kétszer) ittam Coldrexet, vagy valami paracetamol-tartalmú porból kevert cuccot (mostanában legalábbis), és semmi bajom nem lett tőle. Ha nem Coldrex-szel kelsz és fekszel hetekig-hónapokig (ami elég valószínűtlen a szörnyű íze miatt), hanem megfázás esetén megiszol két-három ilyet egy hét alatt (tehát egy évben olyan 5-10 darabot) akkor semmi baja nem lesz a májadnak. Az antibiotikumot ne vedd be, ha nem olyan súlyos a láz, de a paracetamoltól nem lesz bajod. És ha gondolod ezt elmondatom vegyészekkel is.

    Glenda: A lázcsillapítót is okkal akarják beadni az orvosok 38°C-os láz felett (alatta nincs értelme), mivel 39°C fölött már veszélyben vagy, 40°C meg már kórház, mert kicsapódnak a fehérjék. És az orvosok azt hiszik, hogy szükséged van a szervezetedben lévő fehérjékre :U

    negyedes: Te elolvastad a kérdéses hozzászólást? Szerintem fuss neki még egyszer :U Pont arról írtam, hogy a H1N1 nem egy tipikus "nathavirus", mint amilyen pl. a rhinovírus, ami ellen tényleg felesleges a védőoltás.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Glenda #235 üzenetére

    Na hát igen, az már tényleg a másik véglet, 38°C alatt valószínűleg semelyik orvos nem ajánlana lázcsillapítót. Csakhogy az emberi hülyeségre nincs kezelés, mivel a hülyeség nem betegség, hanem állapot.

    Jerusalem (#218): Oké, de mi köze ennek ahhoz, amit én írtam? A videó, amit linkeltél, legfeljebb a tudatlannak tűnhet érdekesnek, a laikusnak inkább nevetségesnek, a szakembernek meg valószínűleg felháborítónak.

  • HuMarc

    addikt

    válasz pendre54 #244 üzenetére

    Urbanlegends

    Akár igaz is lehet, de kevéssé valószínű.

    „Tény, hogy az ’50-es évek elejétôl a ’60-as évek közepéig volt a legintenzívebb a kémtevékenység a hidegháború alatt, s erre az időszakra tehető a legtöbb kémügy is. Békés Csaba történész, a Hidegháborútörténeti Kutatóközpont igazgatója szerint azonban a bálna hírszerzői szerepéről szóló teóriát gyengíti, hogy a kívánt adatokat sokkal egyszerűbben is megszerezhette volna az ellenérdekelt titkosszolgálat. Az U2-es kémrepülőgépeket, amelyek 1956 tavaszától álltak szolgálatba, éppen Kelet-Európa felett tesztelték – emlékeztet Békés. Ráadásul hagyományos kémkedéssel is elérhetők lettek volna az információk, egy jó szakember akár ránézésre meg tudja állapítani a hidakról, utakról azok teherbíró képességét. Nagyon valószínűtlen, hogy egy ilyen akcióra kellett volna felhasználni a bálnát, de amíg az ellenkező bizonyítékok nincsenek a kezünkben, addig nem zárhatjuk ki ezt a lehetőséget sem – összegzi véleményét a történész. Szerinte az viszont már elképzelhető, hogy a bálnát kísérő személyzetet Nyugaton felkészítették arra, hogy hazatérése után jelentsen.”

    Pocee: Megfejelem a vegyésztechnikus ismerősöd állítását, a paracetamol LD50-es értéke patkányokra 1944 mg/ttkg, amit ha emberekre nézünk, akkor egy 80 kg-s ember ~100-150 gramm paracetamoltól 50% eséllyel meghalhat. Hozzáteszem, egy adag Coldrexben 1 gramm paracetamol van, tehát ha lenyomod mind a 10 tasakot, akkor lesz a szervezetedben 10 gramm paracetamol. És mivel jó esetben mindegyiket 2 dl víz kíséretében öntötted magadba, ezért mikor megittad az utolsót, utána pár órán belül ki is pisiled mind a két litert, amit bevittél. A paracetamollal együtt.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Glenda #251 üzenetére

    Most saját magadat akarod hitelteleníteni? :U Ez már olyan szinten komolytalan. Abból, hogy te, vagy az, aki beszél a videóban (Paul Walker haláláról is beszámolt) nem tudja, hogy a védőoltások miből vannak, és hogyan hatnak, abból még nem következik, hogy senki sem tudja. Nagyon is jól tudják az orvosok, gyógyszerészek.

    Azért lenne fontos a magasabb szintű általános oktatás, mert akkor talán te is és mások tudnák, és nem terjednének ilyen marhaságok az interneten.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Cyberpunk #260 üzenetére

    Nevetséges.

    1. Az alumíniumról, formaldehidról és egyebekről itt írt már más., az MSG (ami a magyar nevezéktan szerint nátrium-glutamát, nem pedig monoszódium-glutamát, csak ugye ez utóbbi félelmetesebben hangzik) wiki-oldalát érdemes áttanulmányozni, a lényeg, hogy ez egy természetben is előforduló vegyület (nem mintha ez bármit számítana), és valóban válthat ki allergén reakciókat, és egyes források szerint igen veszélyes, más források szerint azonban nem mutatható ki káros hatás normál körülmények közt.

    2. Az amalgám nem higany. A higany egy folyadék, az amalgám viszont egy igen szilárd, és igen ellenálló ötvözet. Ez olyan, mintha azon háborodnánk fel, hogy a konyhasó dobozára nem az van ráírva, hogy nátrium, mikor a nátrium egy viszonylag veszélyes anyag. Csak ugye nem szabad elfelejteni, hogy a konyhasó NaCl, tehát klór is van benne, ami icipicit megváltoztatja a dolgokat. Egyébként természetesen nem szabad lebecsülni az amalgám-tömés veszélyeit, valamilyen szinten kopik, ám az így a szervezetbe kerülő higany és réz mennyisége olyan csekély, hogy amalgám-töméssel nem rendelkezők egy kiadós halvacsorával az amalgám-tömésből lekopó, és a szervezetbe jutó higany többszörösét juttathatják a szervezetükbe.

    3. Persze, aha... A jelenleg hatályos magyar törvények még a sót is száműzték az iskolai menzákról (enyhén szólva nevetséges), nemhogy veszélyes adalékanyagokat. Egyébként az iskolai menzákon nagyon kevés a vörös hús, és az abban képződő nitrózamin (az a rákkeltő vegyület, ami miatt a nátrium-nitrit tartalmú ételeket támadni szokták) még csekélyebb mennyiségű, ami miatt az, hogy (viszonylag) nagy dózisban rákot okoz (állatkísérletek ezt támasztják alá) nem sokat számít, hiszen az emberi szervezetbe nagyon kevés kerül egy kiadós steak megevésével is. (Száz kémiai mítosz 20. fejezet)

    4. Nem a kereskedelmi tévék felelőssége a gyermeknevelés, hanem a szülőké. Ha egy gyerek ki tud sírni magának valamit, az nem reklámok hibája, egy szülőnek kell tudni nemet mondania.

    5. Nevetséges. (1.) Nekünk ilyet nem tanítottak. Az természetes, hogy alá- fölérendeltségi viszony van tanár, és diák közt, de ez így működik egy munkahelyen is. Az viszont sehol sincs leírva, hogy a tanárnak mindig igaza van. Ez egy nevetséges általánosítás. (2.) Lehet valaki akármilyen intelligens, ha nincsen tárgyi tudása, nem megy vele sokra. Természetesen nem védem a magyar oktatási rendszert, rengeteg hibája van, és valóban túl kevés hangsúlyt fektet a logika fejlesztésére. (3.) Ez így igaz. Aki tanul, az jó jegyet kap. goto (2.), csak intelligenciával nem lehet kibekkelni mindent. Egyébként ez is általánosítás, természettudományok esetében fontos a jó logikai készség a jó jegyhez, humán és művészeti tantárgyaknál pedig a kreativitás. (4.) Ezt a pontot nem is értem. A világ úgy működik, hogy aki megszegi a szabályokat, az büntetést kap. Ezzel szemben a tanárok kezében semmilyen eszköz nincs a fegyelmezésre, legfeljebb a tekintélyük. (5.) Vannak betartandó szociális és intellektuális normák, és egy bizonyos szint alatt igenis kötelessége mindenkinek a normákat követni. Persze tízévente-százévente egyszer születnek zsenik, akikre nem feltétlen vonatkoznak ezek a szabályok, de azért lássuk be, ez nem sok ember érint.

    6. Nincs konkrét állítás, cserébe sok az értelmetlen mondat. A szintetikus vegyszer kifejezés nagyon aranyos :) Itt most kitérnék egy fontos dologra: SEMMI különbség nincsen a „vegyi” és a természetes anyagok közt. Ugyanaz a kb. 90 elem építi fel a világ összes anyagát. A műanyagokban ugyanolyan szénatom van, mint a szén-dioxidban. És egy klónozott tehén pontosan ugyanolyan elemekből, vegyületekből fog felépülni, mint az eredetije. Nincs különbség élő és élettelen anyagok közt, a vis vitalis-elmélet lassan kétszáz éve cáfolták.

    7. Mo.-n a csapvíz fluortartalma a legtöbb helyen 1 ppm alatt van, és a határérték 3-4 mg fluor-bevitel naponta (felnőttekre). [origo]. Ha valaki betartja azt, ami a fogkréme tubusára van írva, és csak egy borsónyi fogkrémet használ + és nem iszik sok kávét, az simán a határérték alatt visz be fluort naponta.

    8. A formaldehidről már volt szó fentebb, ez a bekezdés sem tartalmaz több konkrétumot, csak olyan hangzatos kifejezéseket, mint szuperbaci, toxikus tisztítószerek, szintetikus szennyezőanyagok

    9. Nevetséges megint. A videojáték-fejlesztők, és forgalmazók nem tartoznak felelősséggel azok iránt a gyerekek iránt, akik 18+-os játékokkal játszanak. Ja és a szocio- vagy pszichopátiára való hajlamért sem felelősek. Mindig is voltak őrültek, mindig is lesznek. Az, hogy az őrületüket egy film, egy videojáték, egy baleset, egy akármi váltja ki, azért nem lehet a filmkészítőket, a játékfejlesztőket, vagy az autógyártókat okolni. A videojáték-függőség amúgy létező betegség, ugyanúgy, ahogy a kávé-, cigaretta- vagy alkoholfüggőség. De a gyerekek nem vonulnak százával katonának, főleg, hogy a nem megfelelő fizikummal, vagy lelkiállapottal rendelkezőket el is kaszálják a teszteken. Az is kamu, hogy a katonaság tervezne és fejlesztene videojátékokat. Volt ilyen kezdeményezés, valamikor a kétezres évek elején, a CHIP-magazinban írtak róla. De a legnépszerűbb videojátékoknak nem sok (0) közük van a katonaságokhoz. Az külön nevetséges, hogy a cikk a lövős-kardozós játékok helyett a lőteret, és a célbalövést ajánlja, holott egy potenciális őrült (akiknél videojáték hatására tünetek jelentkezhetnek) sokkal veszélyesebb, ha lőni is tud, nemcsak kattintgatott egy játékban.

    10. Hát igen, sokkal jobb, ha egy depressziós gyerek (cyber)bullying hatására öngyilkos lesz. Ritka eset, de megtörténik, és ha elutasítjuk a pszichológusokat és pszichiátereket, akkor többször is elő fog fordulni.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Glenda #264 üzenetére

    Cyberpunk lehet, hogy szarkazmusból linkelte, de hogy a cikk szerzője komolyan gondolta, abban is biztos vagyok :) Egyébként ez egy jó jelenet, bár a sorozatot nem szeretem :D

  • HuMarc

    addikt

    válasz Cyberpunk #266 üzenetére

    Hát, én nem tudom ezt hinni, pedig szeretném. És a kommentek közt is van pár, ami alapján egyértelmű, hogy van, aki ezt is beveszi.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Cyberpunk #286 üzenetére

    Bár antigravitáció 99,99...% eséllyel valóban csak ábránd, a gravitációról egyelőre nagyon keveset tudunk, persze ez nem azt jelenti, hogy HA ESETLEG kimutatják a gravitonokat, vagy bebizonyítják. hogy a graviton-elmélet hibás, akkor azzal együtt egyből lesz "gravitációs hajtómű" is, de nem lenne helyénvaló olyan kijelentést tenni, miszerint sosem leszünk képesek uralni a gravitációt :) (Bár valószínűleg sosem leszünk képesek, de mindegy).

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #293 üzenetére

    Paranoia, valamilyen hardveres inkompatibilitás vagy szoftveres probléma miatt :U Teljesen nyilvánvaló, hogy pl. a böngésződ minden adatot naplóz, és az alapján ajánl hirdetéseket, manipulál. Ez nem zavar, de ha egy bugos program hibát generál, akkor egyből gonosz Samsung vírust írt a szoftverbe. Ez a véleményen. Ha van olyan adatod, amit féltesz, akkor vannak megfelelő eszközök, amelyekkel lehet védekezni, ha meg nincs, akkor nem mindegy, hogy figyelnek-e? (hint: lényegtelen, hogy mindegy-e, vagy nem, mert ígyis-úgyis figyelnek, gépek. Nem hiszem, hogy kémek követnének, akik fotóznak, ha találkozol az ismerőseiddel, de azt, hogy naplózzák a böngészésed, nem tudod kivédeni, és sok értelme sem lenne.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #298 üzenetére

    Leírták többen is: Az, hogy egy program zabálja az erőforrásokat, pont nem a kémkedés jele! Azért nem értem az aggodalmaidat, mert más módszerekkel (böngésző, mint írtam) sokkal hatékonyabban kémkednek utánad. A szoftvert pedig gondolom nem vizsgáltad meg az eredeti topikban ajánlott módszerekkel, tehát továbbra sem tudod alátámasztani, hogy történik kimenő forgalom.

    Nem a kémkedést akarom cáfolni, hanem azt, hogy ez a program kémkedne. De ha kémkedik is, mit számít? Van olyan adatod, ami értékes? Védd meg! Ja, hogy nincs? Akkor mi a probléma?

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #301 üzenetére

    Akkor mondom máshogy: Simán lehet, hogy a Samsung Magician egy kémprogram. És? Elismerted, hogy téged nem ez zavar, hanem hogy a program valamilyen szoftveres, vagy hardveres hiba miatt fogyasztja az erőforrásaidat. Ennek viszont nem sok köze van ahhoz, hogy kémkedik-e a program, ugyanis HA kémkedik, akkor valószínűleg mindenkinél kémkedik, viszont a hibát (ahogy azt az előző topikban megerősítették) nem mindenkinél produkálja. Mivel ez a programhiba nyilván akadályoz a munkában/amire a gépet használod, azt ajánlom cseréld le, mert attól, hogy itt vered az asztalt, a Samsung még nem fogja átírni a programot. A legtöbb, amit tehetsz, hogy írsz a Samsungnak egy emailt, hogy milyen konfigon, milyen környezetben, milyen természetű hibát tapasztaltal. Ha sokan vannak ezzel ugyanígy, akkor valószínűleg patchelik a Magiciant. Ha kevesen, akkor nem nagyon lesz változás.

    Még egyszer: A kémkedéshez nem kell 2 GB RAM sem pedig 25%-os CPU-használat, amikor a vírusirtó (ami elvileg bizonyos időközönként átnézi a vinyó tartalmát), a böngésző (kémprogram), egy sedben lévő torrentkliens és a HD Sentinel együtt nem hasznal ennyit. Nálam legalábbis.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #312 üzenetére

    Egy állítás igazsága nem bizonyítja egy másik igazságát, csak azért, mert azt szeretnénk. Snowdennek van mitől félnie, az USA-ban börtön vár rá. De ennek nem sok köze van a Samsung Magicianhoz. Nem is értelek, ez már tényleg paranoia. Szerinted a Samsung ezt évtizedek óta tervezi? Na de mit? Kérlek vizsgáld meg a Samsung Magiciant: Milyen adatforgalmat generál, mi a kimenő és a bejövő adat. Ha ez aggályos eredményt hoz, akkor kérlek oszd meg ezt velünk, s én leszek az első, aki elnézést kér tőled.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #315 üzenetére

    Az a gond, hogy nem írtál összefüggéseket. Többször is leírtuk többen is, hogy az, hogy a CPU-dat megeszi a program, nem függ össze azzal, hogy kémkedik-e! Ezt az oldalt (és ezt a pontot) érdemes elolvasnod. Egyébként sem a Reuters, sem más forrás nem említi a Samsung Magiciant.

    Megnéztem a linkjeidet. Nem értem, a linkek egyik fele arról szól, hogy az NSA fejlesztett kémprogramot. Viszont a Samsung egy koreai cég, márpedig az NSA az ilyen munkát pont nem fogja kiadni a Távol-Keletre.

    Lehet, hogy nem vagy tisztában, mit jelent az, hogy összefüggés. Az összefüggés az lenne, hogy megnézed a Magician által generált adatforgalmat! Az viszont nem, hogyha belinkelem a Rieemann-hipotézist, és a Pitagorasz-tételt, majd kijelenthetném, hogy ha az egyik igaz, akkor szükségszerűen a másik is az. Pedig a te érvelésed kb. pont ennyire tekinthető logikusnak.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #321 üzenetére

    Azt azért elmagyarázhatnád, hogy pontosan mit is értesz agyhullámok alatt, és ezeket véleményed szerint hogyan lehet befolyásolni. Látszik, hogy lövésed sincs a természettudományokról úgy általában, még középiskolai szinten sem.

    A furcsa radar-anomáliákat is kifejthetnéd. Ja és remélem a magyar médiaháború alatt nem a gecizést érted, mert annak kb. annyi köze lesz a III. vh-hoz, mint az irományodnak a valósághoz.

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #325 üzenetére

    Nevetségesek a pontjaid.

    1. Ehhez nem kell konteó-hívőnek lenni, akinek van agya, az felfogta az elmúlt fél év alatt, hogy Ukrajnában háború dúl, és hogy ez az EU-t is érintheti.

    2. Mi köze ennek bármihez? Ez csak jó nekünk, ugyanis kevesebbet vannak a fejünk felett az áthaladó repülők.

    3. WTF? Gondolom az itt belinkelt novella után a következő hozzászólásodban Orwelltől fogsz linkelni, alátámasztandó az álláspontodat?

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #330 üzenetére

    Aki szerint radarokkal akarják befolyásolni az agyhullámait, az ne nevezzen senkit agyatlan zombinak, hanem húzzon alumínium sapkát, és legyen el a gumiszobában!

    Nyilvánvaló, hogy nem figyeltél biológiaórákon, mert ha figyeltél volna, talán nem írnál ekkora marhaságot. Léteznek az emberi szerveztre káros frekvenciájú hullámok, de az csupán tudományos fantasztikum, hogy ezeket fel lehet használni emberek irányítására. Ezek a hullámok egy dolgot okoznak, ha sokáig ki van téve nekik az ember: rákot. De ezeket a frekvenciákat tiltják, pont azért, mert a szabadkőművesek egészségét ugyanúgy taccsra vágják, ahogy a tiédet. Szóval megnyugtatlak, nincsenek agyhullámokat (pontosan mit is értesz agyhullamok alatt? Csak mert az emberi agy nem rádió, nem ilyen elven működik) befolyásoló radarok. Amit érzel, az több minden lehet, a megfázástól kezdve az öregedés első jeleiig bármi.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #333 üzenetére

    Az a gond, hogy te három véletlenszerűen választott süteményrecept közt is találnál olyan összefüggéseket, melyeket 1) csak te látsz 2) egy világméretű összeesküvésre utal.

    Lehet, hogy úgy gondolod, most aztán megmondtad a tutit, de a tiednél sokkal átgondoltabb és összetettebb konteokat is lazán meg lehet cáfolni, ha nyitott szemmel jár az ember, ha ismeri a jelenségek magyarázatát úgy értve, hogy az elemi részecskék (müonok, tauk, elektronok, fotonok stb.) közt ható erőktől kezdve a biológiai folyamatokért felelős szerves kémiáig mindent. Ez elég nagy tudásanyag, s én nem is vagyok birtokában mindennek, de valami ilyesmi a célom. Ugyanis ekkora tudásanyaggal csak utána kéne néznem a konkrét elnevezéseknek, s egyből tudnám cáfolni a sületlenségeidet komolyabb research nélkül. Bár az eddigieken nem volt sok cáfolnivaló, mivel az állításaid önmagukban sem álltak meg, nem kellett a lerombolással foglalkozni.

  • HuMarc

    addikt

    válasz anorche1 #366 üzenetére

    Nevetséges :)

    Az MTA egyébként engedélyezte a DNS-vizsgálatot, annak ellenére, hogy a megtalált csontváz egy nőé volt, viszont kikötötte, hogy egy független orvoscsoportnak kell végeznie a vizsgálatot, emiatt a kérvényezők visszaléptek.

    Egyébként az oroszok abban az időben nem ejtettek hadifoglyokat a hiteles források alapján, s így teljesen esélytelen, hogy Petőfi Barguzinban halt volna meg.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #379 üzenetére

    Rendőrtől :DDD Nagyon viccesen nyomod. Nem küzdesz amúgy valamilyen paranoiával? Én a helyedben orvoshoz fordulnék.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #395 üzenetére

    Ebben a topikban még egyetlenegy többszörösen bizonyított konteóval sem álltál elő, sőt, összesen egy konteót feszegettél komolyabban (a Samsung Magician-os vonalat), utána össze-vissza írogattál mindenfélét, minden hozzászólásodban felvetve valami újabb marhaságot.

    Kérlek, mutass nekem egy többszörösen bizonyított konteót, vezesd le érvelési hiba nélkül, hogy miért kéne elhinnem, és aztán majd beszélhetünk arról, hogy ez a topik csak a provokálás miatt jött-e létre.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Antigabo #399 üzenetére

    Attól, hogy kiírod nagybetűkkel, hogy BE VAN BIZONYÍTVA, még nem fogja elhinni senki.

  • HuMarc

    addikt

    válasz EmberXY #445 üzenetére

    Már többször nekiálltam hozzászólást írni, de aztán egyszer sem értem a végére. De most tényleg csak röviden.

    1) Egy űrhajó építése nem pont úgy megy, mint egy fröccsöntött műanyag játéké, aminek ha kész az öntőformája, akkor már bármelyik kínai gyártósoron ezerszámra lehet készíteni. Egy rakéta megépítése elméleti, tudományos szempontból majdhogynem trivialitás, amióta elég mélyen ismerjük a fizikát. De mérnöki, technikai szempontból egy rakéta megépítésre pont akkora kihívás, mint amekkora 50 évvel ezelőtt volt.

    2) Egy újabb Hold-küldetés rengeteg pénzbe kerülne, amely pénzmennyiségnek az amerikai kormány eddig egy Mars-expedícióba rakta az egyik részét, más részét meg teljesen más területekre, pl. a hadsereg más projektjeibe (ne felejtsük el, hogy az űrkutatás a 20. század második felében a fegyverkezési verseny egyik fontos ága volt, ez az egyetlen oka annak, hogy annyi pénzt költöttek rá amerikaiak és oroszok is). Jelenleg egy újabb Hold-küldetés nem jelentene politikai sikert, nem jelentene gazdasági sikert, és tudományos szempontból sem lenne sok értelme.

    Másrészt nem értem, hogy ha a NASA több ezer ember bevonásával épített egy rakétát, ami jelenlegi fizikai ismereteink szerint képes eljutni a Holdra (vagy a fizikusok is hazudnak?), majd ezt a rakétát fellőtték több tíz ezer ember szeme láttára (a tévében még többen láthatták élőben), és utána amikor az űrhajósoknak vissza kellett térniük a Földre, akkor ezt meg is tették (hatszor!!), akkor pontosan miért is hiteltelen a Holdraszállás sztorija.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Szevam #470 üzenetére

    Valóban, a víz is üvegházhatású gáz, ráadásul a bolygót igen nagy arányba borítja víz, ami emiatt könnyen párolog. És minél melegebb van, annál gyorsabban párolog, így annál több üvegházhatású vízgőz lesz egyszerre jelen a légkörben, ami által még melegebb lesz. Ez azt jelenti, hogy ha valami beindít egy felmelegedési folyamatot, akkor egy bizonyos pont után az a folyamat már egyáltalán nem fordítható vissza.

    Csakhogy az ipari forradalom során nem a vízgőzkibocsátás nőtt meg, hanem a széndioxid-kibocsátás, méghozzá annyira, hogy a párszáz évvel ezelőtti értéknek másfélszerese a mostani átlagérték.

Új hozzászólás Aktív témák