Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Üdv!
    Nyáron esedékes lesz a gépfrissítés, mert a jó öreg S939-es rendszer már sajnos nem felel meg a kor elvárásainak.
    A jelenlegi gépem:
    Thermaltake TR2-470W
    Avance C001 (midi server ház)
    DFI Lanparty NF-4 Ultra D
    AMD X2 4200+
    2x1 Gb Kingston DDR1 RAM
    ASUS HD 5750 1Gb
    1,5 TB Hitachi HDD
    NEC DVD-meghajtó
    Creative SB X-Fi Fatality
    Acer AL2216W monitor (1680x1050)
    Logitech Z-5500

    Azt tudom, hogy még egy HDD-re szükség lesz, mert kezdek kifogyni helyből, valamint jól jönne egy SSD is, tehát ez a kettő biztos. Meg az is, hogy a lap/proci/mem. triónak mennie kell (ez szerencsére elég konkréttá teszi, hogy mi kell :B ). Lenne még mit fejleszteni a gépen (periféria, monitor, stb.), de első hullámban csak ezt az 5 alkatrészt venném, aztán 1-2 év múlva esetleg még egyszer beruháznék ilyesmire. A keret 90-100k, az is nagyon nyögvenyelősen, tehát minnél olcsóbb, annál jobb. Hardveraprót is lesem az olcsó komponensekért. Multimédia a cél: ez többnyire böngészést és filmezést jelent, de néha játék is becsúszik - no nem a legfrissebbek, tehát nem kell, hogy a legújjabb FPS-t is maxon vigye, inkább multikban legyen akadásmentes. Munkára is használom: Inventor, CATIA, meg ki tudja mit hoz még a jövő, de mindenesetre nem bonyolult dolgok tervezésére kell gondolni. Amire én gondoltam:

    FM2+-os lap (pl. Asrock FM2A88X Extreme4+)
    X4 760K
    2x4GB DDR3 (2133-2400 Mhz környéki?)
    2-3 TB HDD
    120-180 GB SSD (Samu SSD-k pl. szemtelenül olcsónak tűnnek)

    A koncepció a dolog mögött: Carizzo APU-ra később fejleszthető a gép, ezért is gondolkzom gyorsabb RAM-ban. A tápomról hallottam már hideget-meleget, de mivel nálam eddig bevállt, inkább arra most nem költenék, ha nem muszáj - majd talán a következő adandó alkalommal. Ti mennyire tartjátok életképesnek az ötletet? Intelben is gondolkodtam, de abban nem vagyok annyira otthon, nekem drágábbnak tűnik az alsó-kategóriában. Minden véleményt, ötletet, javaslatot szívesen veszek (de leginkább olyanokat, amikkel a pénztárcám megőrizheti az alakját :DDD ).

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz membrandj #65351 üzenetére

    Hát igen, ezzel vagyok bajban, hogy olcsó is legyen, meg sokminden beleférjen...ezért írtam, hogy egy lépcsőben sajnos nem tudok mindent fejleszteni. A memóriát azért méreteztem túl, mert félek, hogy ha APU-ra cserélnék, adidgra elszállnak az árak és csak nagy ráfizetéssel tudnék lecserélni egy 1600-ast valami gyorsabbra. De végül lehet az lesz, hogy megfogadom a tanácsot, és egyenlőre maradok egy lassabb RAM-nál. A mostani APU-k grafikus teljesítménye meg igazából gyengébb a jelenlegi VGA-mnál, tehát ebben a fázisban tabu. X4 750K meg X4 760K között viszont annyira kicsi az árkülönbség, hogy nagyon húz a szívem az utóbbi felé, még ha esetleg 1-2 év múlva le is cserélném. Még amit kifelejetettem, hogy van egy Zalman CU 7000-s hűtőm: a kompatibilitási listában ugyan nincs ott az FM2+, de ha jól tudom AMD nem nagyon variált a hűtők rögzítésével az utóbbi időben. Érdemes lehet ezt használni, hogy esetleg teret adjon egy kis (tényleg kis) túlhúzásra, vagy inkább maradjak a gyári hűtőnél?

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz membrandj #65353 üzenetére

    Rendben, azért köszi, már valamivel tisztábban látok, hogy merre kéne elindulni gép-fejlesztés ügyben. :R

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Richard! #125664 üzenetére

    Megérni nem éri meg, de ettől függetlenül a nagy gyártók (Fujitsu, HP, Dell) business és workstation gépei ajánlhatóak! Többnyire minőségi tápok, jó hűtés és igényesen elrendezett belső jellemzi őket, itthon is népszerű gépalap, - miután 3-5 éves korukban a cégek selejtezik őket. Viszont a kommersz márkák (ASUS, Acer, sarkiPCbolt) elég vegyesfelvágott szokott lenni, a lifestyle-gémer brandek (Alienware, MSI) meg tényleg csak vaskos pénztárcával rendelkezőknek valóak.
    Gyakori negatívumok: táp teljesítménye a legfapadosabb gépeknél korlátozó tényező (120-300 W), DIY piactól sokszor eltérő chipkészletek, korlátozott BIOS mókolási lehetőség, aftermarket hardverekkel gyakoribb inkompatibilitás (pl. memória).
    Azon is érdemes elgondolkozni, hogy egy ~i5 SFF vagy mikro-torony irodai konfigurációt (Fujitsu Esprimo, Dell Opti) kvázi barebone gépként használva saját beszerzésű VGA-val (esetleg +memória/SSD) utólag ellátsz, ezek azok az alkatrészek, amiket aranyárban mérnek az előre összeszerelt gépeknél. Csak még egyszer: a tápellátás és a méretek a későbbiekben korlátozó tényezők, amikre érdemes már vásárlás előtt odafigyelni, extrém tuningos cuccokkal nem bővíthetőek.

    [ Szerkesztve ]

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz PR0JECTNR56 #125748 üzenetére

    Attól függ mit csinál főleg ArchiCAD-ben. Ha sok látványtervet renderel, arra a Ryzen biztos, hogy jobb egy erős hajszállal, 3D-ben böngészés meg GPU intenzív, ha óriási tereket készít, akkor ahhoz egy Quadro kártyára lenne szüksége (feltételes mód, mert egy ilyen kívül esik a kereten), átlagos felhasználás mellé akármilyen videokártya megteszi.

Új hozzászólás Aktív témák