Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jani04

    aktív tag

    válasz VirsLee #74441 üzenetére

    Elég érthetően leírtam milyen módon volt/van használva.Nem két magot emel 3.75-re nálam turbo esetén hanem mind a 8-at.lett próbálva fix 4.0-án is.
    Jók ezek a procik de nem mindenre.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz VirsLee #74441 üzenetére

    Na, pontosan ezért lehet jobb az 1600X, ha valakinek nincs pénze az 1800X-re. Az az XFR-rel felmegy 2 magon 4,1 GHz-re. Nem kell variálni a tuninggal. És munkára még így is jobb a 7700K-nál.

    @jani04:

    Egyébként pedig miben más a helyzet, ha van ilyen CPU-m? Ettől még több tízezer felhasználó hazudik? A te CPU-d megy 3,8 fölött. Akkor azok, akiknek csak 3,8 GHz-en megy, hazudnak? Vagy nem szabad rájuk hallgatni (Egyébként az 1700-as általában 3,9 GHz körülig megy fel, az 1600-as pedig 3,8-ig, esetleg az is 3,9. Ezt azok írják, akiknek van. És ha az enyém felmenne 4 GHz-re, akkor még az övé csak 3,9 GHz-en menne...)?

    2 oka van, hogy ajánlom. Az egyik az intel tisztességtelen üzletpolitikája. Annak idején a Danone-t bojkottálták az emberek, mert be akarta zárni az egyik magyar gyárat. Nem is zárták be a gyárat utána. Az intel az AMD-t az elmúlt 33 évben jelen értéken számolva minimum 50-100 mrd dollárral károsította meg. A kérdés az, hogy hogy lehet az, hogy semmelyik bíróságon nem hoztak semmiféle komolyabb ítéletet. 1-2 mrd USD-kre büntették az intelt, amit röhögve kifizetett. Csak a tavalyi éves nyeresége volt állítólag 60 mrd USD. Csak azért, mert monopol helyzetben van. Persze nem sajnálom tőlük. Nem erről van szó. ha tisztességesen játszanak, akkor szívből gratulálok nekik. Már az első keresztlicenc szerződést felrúgták 1984-ben az AMD-vel. És a régi Cyrix és IBM 5x86 és 6x86 processzorok idejében (amd 6k86, később K6) az akkori tesztprogramot, ami a legnépszerűbb vollt, úgy írták meg, hogy az kiolvasta a CPU mikrokódját, és ha az intel volt, akkor az intelre legjobban optimalizált kódot futtatta le a teszthez, ha nem intel volt (Cyrix/IBM/AMD), akkor a lehető legrosszabbul optimalizált kódot futtatta le, amiért az intel fizetett, mert akkoriban 4 versenyző volt, és sokkal jobban fel volt osztva a piac. Egyetértek azzal is, hogy jó terméket ne adjanak olcsón, hiszen meg kell fizetni a minőséget. Semmi baj nincs ezzel sem. Sok ismerősömnek néztem használtan 3. generációs i szériás CPU-t lappal, mert azok egész jó ár/érték aránnyal rendelkeznek, és a játékok általában véve jobban mennek rajtuk, mint az FX-es processzorokon. De ezek után ezt is 100x meggondolom, főleg, hogy a Ryzen R3-ak teljesítménye valamelyest jobb a 3. generációnál, ugyanannyiba kerülnek, és még újak is, ráadásul az AM4 platform sokkal időtállóbb, és egy jó kis nvme SSD-vel gyönyörű sebességeket lehet elérni, ha valaki dolgozik is, ami ugye a régi alaplapokon nem megy.

    Egyébként nekem volt egy FX 4320-asom, és egy Gigabyte 970A UD3P-ben gyönyörűen működött a 125W TDP-s hűtővel. Q6600-ról váltottunk át barátomnál (eladtam neki), és a sebességkülönbség nem 1,5-1,6 szoros volt, hanem legalább 4-szeres bootolásnál, és kikapcsolásnal, és 4K-s youtube-bal terhelve nem tudtuk 49 fok fölé kergetni Windows 7 alatt, pedig az auto turboboost-ot 4,4 GHz-re állatottuk, és volt, hogy mind a 4 mag 4,4 GHz-en ment, de persze csak rövid ideig, és egyszer sem fagyott ki. (Windows 10 már jobban terheli flashnél a GPU-t, ezt ki is próbáltuk.) OK. A vishera (piledriver) jobb lett, mint a buldozer, de én nem tapasztaltam azt, amire sok ember panaszkodott. A játékaihoz meg 1280*1024-ben bőven jó. Főleg, hogy GTX 740 OC 2 GB van mellette... ;)

    És itt az ominózus link:

    Link

    Szóval összegzésként annyit írok, hogy az, hogy én egyedül mit tapasztalok, az egyedi eset, nyilvánvalóan a több szem többet lát elvet érdemes követni, ami azt erősíti, hogy ha valaki régi játékkal is játszik, ami csak 2 magon fut, és ráadásul nem hajlandóak optimalizálni, akkor annak a csúcs X-es CPU-k közül érdemes választani (1600X, vagy 1800X), ha az illető munkára is használja a gépet. Az újabb játékoknál max 7-9% az eltérés a 4,0 GHz-en futó 1600-ashoz képest az 5 GHz körül futó i5/i7-ek esetében, bár van olyan játék, ami már bőven 8-12 vagy még több szálon is fut, és oda az i5 már kevés is. Tehát ez abszolút játékfüggő. Amit biztosan lehet tudni, hogy lesz olyan ryzen, ami 7 nm-en lesz gyártva a Global Foundries-nél, és az bele fog menni a jelen alaplapokba. Miért érdekes ez? Az Excavatorhoz képest akár 52%, vagy még több IPC növekedést sikerült elérni. Tehát 7 nm-en csak javulhat a helyzet mind IPC, mind órajel tekintetében. De hogy az hányadik genráció lesz, lesz-e addig frissítés, az még kérdéses, mivel a GloFo a 7 nm-es gyártástechnológiát 2018 2. félévétől teszi elérhetővé. Hogy miért nem gyártatnak addig 10 nm-en a TSMC-vel, vagy Samsunggal? Ez jó kérdés. Egyrészt azt olvastam, hogy a TSMC drágábban gyárt, másrészt egy további optimalizálás 14 nm-en valószínűleg kifizetődőbb lehet, a Samsungról sajnos nem tudok semmit e téren. De tény, hogy addigra elérhető lesz a Canon Lake 10 nm-en. Belül mérve az 8,8 nm, míg a GloFo 7,2. Tehát ott az LPP (Low Power Plus) tehát alacsony enegiafelhasználású technológia miatt kb. azonos lesz az IPC és az órajel, ha csak nem egy picit magasabb a 7 nm-en.

    Forrás:
    ======

    http://techreport.com/news/29287/glofo-successfully-builds-amd-chips-on-14-nm-finfet-lpp-process

    https://www.extremetech.com/computing/235842-globalfoundries-announces-new-7nm-finfet-process-full-node-shrink

    Szép estét és szép új napot csütörtökre! ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz VirsLee #74441 üzenetére

    tuning egy érdekességnek jo, de nem szabad vele szamolni

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák