Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozzant

    addikt

    válasz kano #2243 üzenetére

    Mert a tényleges fizetés a zároláskor történik... ha a zárolás sikeres a paypal az összeget úgy tekinti hogy nála van. Az hogy a bank 3 nap múlva könyveli a számlámra az nem érdekli.

    https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz kano #2467 üzenetére

    Ha nem USD-ben kapod a fizetésed akkor ez nem túl jó megoldás.

    -Így fenntartasz 1db Mastercard bakkkártyát amit az USD alapú számlához kötsz ez évi 3500-5000FT. (USD alapú számlához kötött bankkártya éves díja ált. magasabb mint a HUF számláé)
    -Fizeted az USD alapú számla éves költségét.
    -Valahonnan szerezned kell USD-t. (valutaváltó/készpénzes árfolyam?)

    Forint számla esetén:
    -A meglevő bankkártyád beregisztrálod paypalre.
    -A meglevő ft számládat használod.
    -Paypal-nél fizetéskor a conversion options alatt beállítod, hogy ne a Paypal végezze el a deviza konverziót hanem a kártyatársaság. (Mastercard/Visa stb.) //Bill me in the currency of the sellers invoice// [Paypal konverzió]
    -Így az USD-t a bankod deviza eladási árfolyamán (+kártyatársaság konverziós díja kb.1%) kapod, ami kedvezőbb mint a valutaárfolyamok.

    Ha nagyon spórolni akarsz akkor inkább nézz körül mely bankoknak kedvezőbbek a devizaárfolyamai, elég nagy eltérések vannak a hazai bankok között.

    [ Szerkesztve ]

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz kano #2469 üzenetére

    A 0FT-os bankszámla mellé ingyen adnak második bankkártyát és devizaszámlát?

  • cocka

    veterán

    válasz kano #2469 üzenetére

    Nagyon szépen hangzik a Citi ajánlata. Egy baj van, ha véletlenül nem tudod az adott hónapban kiköhögni a nettó 150-et, akkor 3500 Ft a havi díj. Ez meg igen csúnya dolog.

    Ráadásul pont a legeslegrosszabb bankot sikerült választanod, mert a Citibanknak vannak a legszarabb árfolyamai. Olyan szar, hogy még néha a paypal is jobban vált nála. És ez már nagy szó.

    - USD-t tudok szerezni az nem gond.

    Ha csak forintról átváltással tudsz szerezni, akkor nem érdemes vele vesződni.

    Azért nem szeretném a főkártyámat használni netes fizetésre mert ugye azért a netes fizetés még nem túl biztonságos

    Jobb helyeken kapható paranoiásoknak internet- vagy webkártya. Ahhoz külön számla tartozik, általában ingyenes számlavezetési díjjal és olcsó éves kártyadíjjal. (max. 800 Ft). Arról meg lophatják a 0 Ft-ot, azt meg számítsd már ki, hogy épp mikor jut eszembe neten vásárolni. Szóval a netes vásárlás kb. annyira biztonságos, mint odamenni egy ATM-hez és kivenni belőle pénzt vagy odaadni a boltban az alkalmazottnak hogy húzza le a POS-en. Ha nincs sms értesítő, lehet, hogy észre se veszed, hogy kétszer húzta le. :D

    A dombornyomottat azért is hülyeség megrendelni, mert amellett hogy drága gyakorlatilag úgy is lehet róla vásárolni, hogy bekiáltom a hangosba a kártyaszámom, a lejáratot meg a CVC2 kódot a hátuljáról és máris potenciális áldozat vagyok. Míg az elektronikus kártyáknál minden esetben összeköttetés létesül a bankkal hitelesítés céljából.

    Ahol eleve csak dombornyomottat fogadnak el, ott én hatszor meggondolom, hogy egyáltalán vásároljak-e. Fedezetellenőrzés nélkül ugyanis fű, fa annyival terheli a kártyádat, amennyivel nem szégyelli.

    Külföld az más tészta, de itthon nem érdemes domborokat használni, mert kevés az imprinter, a neten meg használható a netes kártya is. Ahol neten nem tudod használni csak a dombort az az oldal is elég gyanús.

    (bár ez nem érinti a PayPal rendszert, mert ugye ott nem tudják meg a kártyaszámot csak a PayPal accomat).

    Ezt hol olvastad? Az add cardnál megadod a kártyaszámod. Tehát a paypal tud róla. Szerintem utólag titkosítják. Tehát lehet hogy magát a számot nem tudja meg, de azt már érzékeli ha adatbázisukban egy kártyaszámot felhasználtak.

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz kano #2471 üzenetére

    Én az internetes hirdetményükből nem ezt olvasom ki. Szerintem akkor adnak ők neked ingyen usd alapú számlát meg bankkártyát a forint számlád mellé ha teljesíted a havi 2*150 beérkező jövedelem átutalást a számlákra, ha nem akkor fizetheted a horror árú havidíjat.

    A devizaárfolyamaikat is megnéztem, és tényleg nagyon rosszak. AUD-t 3FT-al adják drágábban mint a bankom.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz kano #2477 üzenetére

    Informatikusként dolgozom egy bankban

    Ettől függetlenül miért ne lehetne másnak is igaza? Az informatikusság nem érdem, csak állapot. :D

    CIB-nél vagyok én is úgyhogy ok. :)

    Nem kell kiköhögni az adott hónapban a 150 nettót mivel egy 150k-s átutalásnak kell jönnie külső számláról.

    A fedezetet meg minden hónapban a szél fújja össze rá ugye? :D Na értsd jól, ha törik, ha szakad elő kell teremtened, mert ha nem, megfizettetik a sarcot.

    de én kp-ben tudok szerezni olcsóbban USD-t így az árfolyamuk nem igazán érdekel(

    Hogy tetszett írni? Olcsóbban? Akkor ezek szerint pénzváltó adja a dollárt, nem alapból kapod. Ergo itt az első konverzió. (forintról dollárra)

    azt nem tudom, hogy a valutapéztári tranzakciónak milyen költsége van, bár gyanítom a befizetés ingyenes).

    Erre azért ne vegyél mérget, már láttam olyan kondíciós listát (asszem tán OTP-s volt :DDD ) amiben igenis bizonyos százalék terhelte az ilyen fajta befizetést is, de mondjuk ezeknek a díjaknak tényleg nem látom sok értelmét főleg ha egy minimális számlavezetési díja is van.

    - Netkártya: Tudom mi az és használom is a CIB-nél csak ugye ez egy forintszámla amihez egy virtuális MC kapcsolódik. Így a konverziós díjak ugyan úgy megvannak.

    De megvannak akkor is, ha a pénzváltódhoz rohangálsz. És nem hiszem, hogy olyan rettentő nagy különbségek lennének a bank devizaeladási árfolyama és a pénzváltód árfolyama között. Akkor meg már kényelmesebb ezt a bankra bízni és nem a pénzváltóhoz rohangálni. Nem? Vagy kényelmes vagyok? :DD

    Azért a POS tranzakciót minden esetben ÉN indítom és nem a pénztáros, ezt ne felejtsük el.

    Arra gondolsz, hogy eléd hajintják az OTP-s POS-t és meg kell nyomnod a zöld gombot? Mert ha igen, akkor a minden eset sajnos nem igaz. Pl. az Unicredit (meg tán a K&H) POS-ei semmiféle jóváhagyást nem kérnek. Legalább is nem PIN köteles kártyák esetén -> nekem csak az orrom alá dugnak egy bizonylatot, hogy írjam alá, utána kiadja a másodpéldányt és viszontlátás. Így el tudom képzelni, hogy egy óvatlan pillanatban nemcsak a POS-en húzza át a kártyát, hanem egy kártyaolvasón keresztül is, aztán pillanatok alatt meg is van a replika/kópia. Aztán megkezdődik a lehúzó ágazati iparűzés.

    A legtöbbször olyan pitiáner módon tudnak a pénzedhez jutni, hogy pl. a PIN-kód a kártyával együtt van tárolva.

    Nekem a fejemben van tárolva. Jó ha az ember a hosszú távú memóriáját is használja néha napján. ;)

    És ha ugyan olyan költségeim vannak mindkét kártyával akkor miért rendelnék elektronikusat?

    Mert ha mondjuk adott esetben nem jársz külföldre vagy csak nagy néha, akkor igen nagy luxus netes vásárlásokhoz dombornyomott kártyát használni, ha az elektronikus is ugyanúgy megfelel a célra. :) Persze nyilván jó elektronikust kell választani nem gagyi Maestrot vagy Mastercard Electronicot. :D

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz kano #2479 üzenetére

    Ilyet hol olvastál, hogy írtam? Idézd légyszíves! Az a probléma, hogy szerinted csak neked van igazad. De ezt a mai Magyarországon sajnos megszokhattuk...

    Informatikus vagyok. Ezt írtad. Ez olyan fajta felsőbbrendűséget érzékeltet, ami azt sugallja, hogy ez esetben te mindenkinél jobban fogod tudni. Különben miért volt fontos megjegyezni hogy az vagy? :F

    Az a 4-5Ft soknak számít?

    Jó. Elismerem a Citinél ez bőven nem így van. :D

    Csak az a bökkenő, hogy a VISA E.-ok közül sem mindegyik használható netes fizetésre.

    Viszont van még egy kártyatípus: dombornyomásmentes MC. Ezek viszont használhatók kivétel nélkül. Ilyen van nekem is. ;)

    Szerintem hagyjuk az egészet.

    Rendicsek.

Új hozzászólás Aktív témák