Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Peat;) #62 üzenetére

    Az exkluzív címeknél nyilvánvaló, hogy leesik majd az ember álla. Annak a PC közelébe nem megy egy ideig. De a multiplatform cím az más. Azokat úgy fejlesztik, hogy a megcélzott platformok közül a leggyengébb képességeit veszik figyelembe. Aztán a skálázható részeket nyilván a platformokhoz igazítják, amennyire lehetséges, vagy amennyire az idő/pénz engedi.
    Ma csak az AMD tud olyan APU-t csinálni, ahol a CPU és a GPU egymáshoz van tervezve. Illetve még az ARM is, de az Mali sorozat felfelé annyira nem skálázható, mint a GCN architektúra. A konzolokba nincs választás. Az integráció szempontjából a GPU kiválasztása eldönti a CPU-t. Az AMD CPU-k teljesítménye az árukhoz képest jó. Persze konzolon ez kevésbé számít, mert úgyis egyedi dizájnt kap az egész, de ott olyan dolgok számíthatnak, hogy egy bizonyos teljesítmény mekkora méretbe fér bele. A Jaguar mag ebből a szempontból reális választás, hiszen 3,1 mm^2 a kiterjedése és egységnyi órajelen annyit tud, mint egy fél Piledriver modul, aminek a kiterjedése már jóval nagyobb. Legalább négy Jaguar mag fér egy Piledriver modul helyére. Ebből a szempontból a Jaguar érthető választás. Nyilván nem képes akkora órajelen működni, mint a Piledriver, illetve nem is lesz olyan a teljesítménye, de ha sokat raksz egymás mellé (mondjuk 8-at), akkor már inkább a Jaguar éri meg. Egy konzolon ezt meg lehet tenni, mert a játékot a hardverhez fejlesztik.
    A hagyományos felépítéssel sosem jutunk előrébb, csak hordozzuk magunkkal azokat az korlátokat, amelyektől meg akarunk szabadulni. Ha nincs egyben a CPU és a GPU, akkor nem fognak közös memóriát használni. Az a cél, hogy mindkét egység ugyanabba a memóriaszeletbe írjon, vagyis megossza egymással teljesen koherens módon, illetve a CPU és a GPU is ugyanazokat a pointereket használja. Az elvben alapvetően a Cell köszön vissza, csak modernebb formában, nyilván a Cell óta eltelt hat év, így volt hova fejlődni.
    Az Intel valszeg azért nem jött szóba, mert őket annyira a konzolok nem érdeklik, másfelől a nem hiszem, hogy ha annyira a magméret minimalizálása a cél, akkor ők sem kínálnak jobbat a Jaguárnál. Az IBM és az ARM ott eshet ki, hogy a GCN integrálásának előnye elveszik, ha nem AMD64-kompatibilis processzort raknak mellé. Esetleg áttervezhetők a CU-k más architektúrákhoz, de nem sok értelme van.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák