Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz Abu85 #12 üzenetére

    nem tesla rendszerekrol beszelunk? ott miert lenyeges, hogy ki mit tamogat egy kereskedelmi szoftverben?

    persze, egy "nepnek" szolo swnel, ami 100 fele hwen fut, ott jogos, hogy ne fregmentalodjon szet a fejlesztes a sok platform kozott, de itt szerintem nem ez van megcelozva. azt mar ok is belattak, hogy itt nincs sok ertelme, de igazabol azota nem is nagyon eroltetik ezt a gpgpus dolgot. ahol pl ki kellene emelni az apus cpuk elonyet, meg egy tesztben is alig van mivel, szintetkus benchmarkokat futtatnak meg azt az egypar hirmondot.

    illetve megjegyeznem, hogy ez a terulet nekem nem is tunik olyan kaotikusnak amellett, ami a mobilfronton van (varhato), hogy x fele feluletre, osre, hwre kell megjelentetni mindent.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Löncsi

    őstag

    válasz Abu85 #17 üzenetére

    Ha a programozók számából indulunk ki, akkor az OpenCL-re már többen fejlesztenek, mint CUDA-ra

    Ez nem jelent semmit... főleg, hogy a programozók "szintje" változó. De ezt a háborút sem értem, minden GPU támogatja az OpenCL felületet, CUDA pedig mint alternatív felület még működőképes lehet, sok program épül erre.

    [ Szerkesztve ]

    Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #12 üzenetére

    Azert azt a reszet is erdemes bevenni a fejtegetesbe, hogy a keplert nem veletlenul fejlesztettek ilyenre, vagy nem azert, mert nem tudtak jobb compute-ot csinalni, hanem azert mert azt gondoltak, hogy igy lesz jobb. A gk110 nem lesz olyan rossz compute-ban (marmint rossz lesz a peak performance-hoz kepest, de abszolut ertelembe annyira nem), es raknak melle feature-oket amitol eladhato professional vonalon, consumer vonalon meg valoszinuleg a mobil cuccok erdekesebbek, ahol nincs egyelore gcn, es majd ha lesz is kerdes, hogy mit lehet kihozni belole. A consumer diszkret vga high-endjet azt szemmel lathatoan bealdoztak compute-ban. Figyelembe veve, hogy az intel mennyire jo ma opencl-ben az amd meg penzugyileg, az opencl sem olyan szuper jo irany.

    Amugy szerintem ez az opencl peldak az nv sdk-ban tul van dramatizalva. A profiler meg oke, de a peldaknak, raadasul 2010-2011-bol semmi jelentosege. Ki kell szedni a regibol, hasznalni az amd peldakat, vagy nem is kell hasznalni.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #12 üzenetére

    Nem ártana tisztázni milyen fejlesztökröl beszélünk. Passzinánszt készítök, esetleg magfizikai kutatásokhoz, gyógyszeripai molekulavizsgálatokhoz, videovágáshoz, mihez való programokról? E mellé nem ártana azt is elmondani, hogy melyik területen is támad az OpenCL és hol van a CUDA piaca. Ezek nélkül általánosságban minden fejlesztöröl beszélni és a lépés racionalitását értékelni elég nehéz. Hisz lehet simán profiltisztítás a lépés oka.

  • arn

    félisten

    válasz Abu85 #17 üzenetére

    szerintem itt hatalmas szakadek lesz a gepek teljesitmenye kozott, felhasznalasi terulettol fuggoen. a workstation/pc stb vonal valszeg egy kozepszeru gep lesz, ami eleg reszponziv ahhoz, hogy kielegitse az elotte dolgozo igenyet. ezt a teljesitmenyigenyt valszeg mar tul is haladtuk, mert lathatoan annyira belassult a hwek kihasznaltsaga, hogy nincs ami motorja lenne az egesz fejlodesenek. itt jon a bokkeno, hogyha a meglevo processzorteljesitmeny nagyjabol lefedi a dolgot, akkor minek kinlodjanak mas megoldasokkal.

    az nvidia szvsz tudatosan lep ki ebbol a korbol es nyit a felho, stb alapu teljesitmenyszint fele, ahol vajmi keves szerepe van annak, hogy milyen az implementacio - a lenyeg, hogy gyors legyen, es kiszolgaljak az adott egyeni feladatkort.

    volt szerencsem a sony egyik kozpontjaban jarni, ahol a digitalizalassal, bluray, etc keszitessel foglalkoznak, es a workstation gyk egy konzol, tavoli gep eleres, vagy egy total atlagos gep volt sok esetben. semmi hokuszpokusz - a lenyegi dolgok a benga nagy szerverteremben doltek el, ahol tobb szekrennyi szerver dolgozott a filmeken. no ez az nvidia celterulete. a masik, hogy pl belso hasznalatra is sajat fejlesztesu programokat hasznaltak, tehat meg a workstation reszen sincsenek megkotve, vegyesen hasznaltak win/apple gepeket.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #17 üzenetére

    Teljesen másról beszélünk.Te normál PC programokról én meg r&d-ről, aminek elenyésző része programozik pc-re. Embedded ill. elosztott rendszer oldali annál több van. Bár az is lehet, hogy én járok rossz konferenciákra, meg rossz journal-okat nézek, de opencl-t elenyésző szinten használnak képfeldolgozásban, adatbányászatban, modellezésben, stb. Szinte minden érdemi kutatás (már amiről én olvastam és ahol van értelme gpu-n végzett párhuzamos számításoknak) cuda-t használ. Ipari szinten (munkám során) is eddig csak cuda-t láttam használatban, opencl-t egyáltalán nem. Lehet, hogy Adobe használja normál PC-s programjaihoz és hasonlók, de sokra nem mész vele, ha a 100.000€+-os szimulációs programok meg cuda-t kérnek és a mérnök azon fogja neked megoldani, mert a) három éve is már azzal dolgozott, tehát ismeri, b) ahhoz van hw..

    A cégek r&d része is mérlegel. Egy mérnökóra 100-200 €/$/Ł költséget jelent komoly r&d esetén. A hw legtöbb esetben ehhez viszonyítva nem pénz, ellenben az, hogy új dolgot kelljen megtanulni optimalizálás szintjén az már jelentős.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #24 üzenetére

    Mégis kik azok a fejlesztök szerver szinten? Soha, sehol egy példa egyik oldal felhasználására sem, csak az általánosságok. konkrétumokat nem lehetne, ha már van cikk?

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Abu85 #17 üzenetére

    Erről talán már két éve is beszélgettünk, és akkor is az volt a mondandód, hogy egyre többen állnak opencl-re, hamarosan jönnek a programok. Én nem annyira látom ezeket a programokat és ahol eddig cuda volt, ott ma is cudat látok.

    Az elég nevetséges feltételezés, hogy egyszer csak ne lenne Tesla-s szerver, ha van rá kereslett. Előbb megy csődbe az amd..

    Arról is nagyon jó elméleti síkon vitatkozni, hogy mekkora a piac, ha sok esetben a "piacot" egyazon cég vagy szervezet több tucat (száz, ezer) szervere jelenti. Hogy emellett nincs támogatva, hogy a winrar Pistike nvidiás gépén opencl-en fusson? Szerintem ezen mindhárom oldal elég könnyen túlteszi magát.

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #27 üzenetére

    Használt ezek közül valamit is? Ebből hármat ismerek személyesen, az mind CUDA-tól indult és lett OCl később, hogy az is legyen, de még mindig a CUDA az elsődleges. (Microway - Tesla server-ek, AccelerEyes - Cuda alapú lib-ek, stb.)

    Arról hogy milyenek az arányok a tudományos életben (emiatt aztán iparban még rosszabb) arról talán elég annyit, hogy a sciverse-n journal találat az amd/opencl-ra 238 db van, még az nvidia/cuda párosra 2868. :U Ennyit arról, hogy mennyire használják a tudományos életben.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Abu85 #36 üzenetére

    Továbbra sem érted meg, hogy itt többen sem szoftvercégekről beszélünk, sokszor a szoftver nem egy termék, hanem a gyártási folyamat egy része, tehát értelmetlen ügyfélkörről beszélni, ha az "ügyfélkör" a szomszéd szobában ücsörög, vagy maga a programozó az. És azért rendben, hogy ez szűk piac, de itt fél millás kártyákról van szó, tömeges mértékben, nem egy 30 ezres apuról.

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #36 üzenetére

    Mondjál már egy érdemi programot ami átállt CUDA-ról OCL-re. Amit én eddig láttam ott hardcore cuda van vagy semmi. OCL-t meg gyakorlatilag elkezdték csinálni, hogy azt is ráírhassák a product sheet-re, de érdemben még egy olyan bemutatót sem láttam ténylegesen fejlesztőeszközöket készítő cégtől, hogy OCL-re érdemes váltani bármi miatt is és dobja ki mindenki azonnal a régi lib-eket/vasakat. Pedig ha valahol, hát a fejlesztőeszközök területén szeretik háromnaponta megváltani a világot, aztán még sincs semmi.

    Kedvedért csináltam egy sima OpenCL vs. CUDA keresést is: az arány így 893 vs. 9673.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #39 üzenetére

    Még mindig másról beszélünk. A "Corel, Arcsoft, Cyberlink" consumer piacra dolgoznak, a piacuk nem az OCL vagy CUDA miatt nő vagy hanyatlik. Van 10-300 fejlesztőd és egy, jó esetben akár 300 m$-os piacod a kismillió termékedre, aminél gyakorlatilag az OCL támogatás egy plusz pecsét a dobozon és ennyi. Pénze ebből az AMD-nek nincs. A gyártó piacát pedig elintézi előbb utóbb úgyis a PC-k teljes háttérbe szorulása. MotionDSP kicsit már alakul, de weboldaluk alapján hasraesés az nincs. Azért a legtöbb itt prezentált dolgot normális egyetem képfeldolgozás 2-3 tantárgyán illik megírni aktuális publikációkból, ha ilyen helyen akarsz elhelyezkedni.

    Amiről én beszélek az a tényleges gyártói/fejlesztői piac és programok, ahol a support és a mérnökóra az elsődleges. Mivel a CUDA érdemben használható volt az elejétől és volt ideje, hogy gyakorlatilag letarolja a piacot, a korai belépők közül egy sem fog átképezni a CUDA-t használó fejlesztőt és benyelni ezen a buktát + a kieső érdemi munka, ami legalább ennyi újra. Inkább megveszik mindig a CUDA-hoz való dolgot, mintsem kiesés legyen. Egy gyár az esetek 99%-ban inkább termel veszteséggel, csak leállni ne kelljen. Az EU fejlesztőcégek jó része is ugyanez a szabályozás miatt.

    Btw, nézd meg csak egy komoly szimulációs rendszer árát, ami százezer €-k általában. Ennek egy része az alatta futó sw, ami alatt 99%-ban CUDA kód megy. Szerinted ki áll neki szórakozni azzal, hogy megállítsa a fejlesztést azért hogy átálljanak OCL-re ami előnyt nem vagy alig hoz, ellenben milliós pluszkiadással járna a cégnek vagy a kiesett munka vagy a szállítás késése miatt. Aki át fog itt állni az a rendszert beszállító lesz, de az iparban nem fél évente jön az új csoda, ami elavulttá tesz minden korábbit, mint consumer vonalon... Kevés lenne 3 év múlva a rendszer tudása? Semmi gond, pártízezer €-ért megy bele újra CUDA képes kártya és kész. Aztán lesz 10 év múlva az akkor aktuális valami.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák