Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz rudi #36 üzenetére

    Félreértettél, én routing performanciára gondoltam főleg (egyébként mi a baj ezzel a szóval .mf :) ? A belső backplane simán bírja a tempót, így röhögve elbánik a 600M-es csoda wifi rádiókkal is, ez nem is kérdés. Nekem az fáj, hogy a lényegi rész, a WAN port sebessége (és itt nem arra gondolok amennyivel össze tud negozni!) hiányzik a dobozról, a doksikból, és igen, a tesztekből is. Pedig nem annyira nehéz megmérni, megérné szerintem foglalkozni vele.

    A probléma egyébként abból adódik, hogy a LAN oldalon (ide értve a wifi-t is) mindenféle feldolgozás nélkül rohangálnak a csomagok így ott kár ezt vizsgálni a CPU ebbe nem szól bele (szinte). A WAN-LAN között viszont komoly feldolgozás folyik. A csomagszűrő (tűzfal) minden egyes csomagot megvizsgál, a NAT is aktív, és nagyon sok ilyen SOHO routerben már alapfokú alkalmazásszintű tűzfalfunkciók is vannak, ezek durván tudják terhelni az amúgy sem erős CPU-t. És akkor ott van a VPN, amit ha használ az user (akár szerver, akár kliens funkció), a forgalom egy része encryptelődik, ami megintcsak nem kis meló. Pl. volt nekem WRT54GL-em, ami 25M-et tudott route-olni a WAN portján, de amint bekapcsoltam benne a VPN klienst, ez az érték leesett 6-ra (persze abban egy 200Mhz-s CPU volt, de az arányokat kell nézni).
    Ráadásul ezek a beágyazott rendszerek a megszakításkezelés terén sem állnak túl jól, ezért aztán ha aktív a sok extra funkció, és még rá van kötve egy USB hdd is, akkor egy mai középkategóriás (de lehet hogy egy felső is) routernek simán lehet drasztikus sebességcsökkenése routing téren. Érdekes lehet ezen adat mérése, hiszen elve ROUTER-ről beszélünk ugye :)

    Amúgy talán abból fakad a dolog, hogy régen nem merült fel ilyen gond, pl. a WRT54G(L) tudott 20-30Mbit-et forgalmazni a wan portján, a legdurvább internet meg 8Mbit volt, senkit nem érdekelt ez, max pár idiótát akik a szerverük elé tettek ilyen dobozokat valamelyik datacenterben (láttam ilyet...). Mára viszont kicsit megváltozott a helyzet, mert simán vesz az ember szinte bagóért otthonra 120M-et, jó ha nem fut lukra valami jónak tűnő, de igazából gagyi routerrel.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz rudi #42 üzenetére

    Elég lenne a default gyári beállítások mellett mérni egyet, az emberek 90%-a úgyis csak ezt használja.

    WAN portra dugtok egy PC-t, rá valamilyen ftp szerver. LAN-ra egy másik, letöltés indít, megmér, ennyi. Hozzávetőleges érték lesz nyilván, hiszen sokmindentől függ, ahogy fentebb is írtam, viszont kiderülhet a turpisság, és nagyon sok embernek óriási segítség lenne. Gondoljunk csak a "milyen olcsóbb router vegyek a *sokmegabites* internetemhez?" és hasonló kérdésekre, amiket azért gyakran olvasni itt-ott. Még csak azt sem lehet mondani, hogy ha van pénzed gyors netre, vegyél hozzá jó routert. Jelenleg 60Mbitet tudok rendelni én is itthonra, csupán abból a összegből, amibe a jelenlegi ADSL-emhez tartozó TELEFONVONAL kerül, vicc :)

  • Jack@l

    veterán

    válasz rudi #37 üzenetére

    Pedig az ASUS meg a D-link most hozza vagy hozta ki az usb3-as routereit, 256/128 rammal meg 600 mhz körüli procival. Igaz az árát is megkérik...
    UI: illetve most néztem rá az RT-N66 -osra, eddig nagyon azt mondták, hogy world first usb3 blabla, erre találtam egy prospektust 2xusb2-ről :S

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • vargalex

    félisten

    válasz rudi #72 üzenetére

    Ezek az információid honnan származnak?
    A Linksys E4200-ban Broadcom BCM4718 CPU van 480 MHz-en, míg a Netgear WNDR3800-ban Atheros AR7161 rev 2 CPU 680 MHz-en. Sőt, 2-szer annyi RAM van benne, mint az E4200-ban (128 MB).

    Természetesen a WiFi is Broadcom az E4200 esetében és Atheros az WNDR3800-nál.
    Tehát teljesen más architechtúra, ráadásul az E4200-ra még OpenWrt sincs (ahogy az összes BCM4718 CPU-val szerelt modellre sem).

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák