Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz MaUser #72 üzenetére

    Az epilepszia szindróma miatt van, egyes esetekben epilepsziás tünetet okozhat a vezetőknél ha az a szélvédőn huzamosabb ideig villódzik egy fényforrás és párosul a fáradsággal, ne keverjük már ide is a televíziózást.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz MaUser #83 üzenetére

    Nagyon messze jutottunk az eredeti vonaltól, késő van már , aki nem hiszi amit mondok próbálja ki a film -Fraps tesztet.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • dezz

    nagyúr

    válasz MaUser #89 üzenetére

    Bocs, de a te mondókádban is van pár korrigálni való.

    A 16 fps iszonyú kevés, az már inkább képregény, mint film. Ma már semmiképpen sem felelne meg. Még a 20 fps sem. A 24 fps éppen azon a határon van, ahol még elviselhető a darabosság és a nyersanyagköltségek sem túl magasak.

    A digitális érában nem sokból állna mindenestül átállni magasabb fps-re, de jó oka van, hogy nem erőltetik mindenáron és minden téren: lásd filmlook, amiben nagyon fontos szerepe van az álomszerű hatást keltő darabosságnak. A mozifilmek mozgásinterpolációs fps-növelt lejátszása elveszi ezt az effektust és olyanná teszi, mint egy sima videofelvétel!

    Egészen más a helyzet természetesen az olyan élő felvételekkel, mint pl. a sportesemények, ahol a ~24/25p elfogadhatatlan és egy bizonyos határig éppen az fps növelése a cél. Ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy úgy tűnik, nem tudsz róla, hogy a normál interlace adásoknál (amennyiben nem ~24p/25p a forrás) 50/60 mozgásfázisos a mozgás, a field-rate kihasználásával (azaz minden félképen új mozgásfázis van, ettől lesz fésűs, ha simán összeillesztik őket egy full frame-be). A normálisabb deinterlace algoritmusoknál alapvető ennek figyelembevétele.

    Visszatérve még a ~24p-re, teljes képes villogás (mint anno a legelső kísérleti mechanikus vetítőknél) akkor sem lenne plazmán vagy LCD-n, ha 24 fps-sel játszák le (lásd pl. 24p mode). Csak a mozgó és a háttértől erősen eltérő színű objektumok szélén jelentkező villogásról beszélhetünk.

  • dezz

    nagyúr

    válasz MaUser #93 üzenetére

    Csak nagyon röviden, mert ez már kezd eléggé off lenni.
    Néztél te már 16 fps-t? Nem hiszem, hogy elviselné a mai közönség. Játékoknál is a játszhatatlan kategória.
    A 48 fps talán nem több, mint a 24? :) Ezt már alkalmazzák is, de nem a 24 fps helyett, hanem mellett.
    "De ennél egyszerűbb négy-ötszörözni a frissítési frekit." -- Ha itt most a plazma alap-frissítéséről beszélsz, akkor igen, persze, többszörözni kell, csak nem mindegy, hogy mozgás-interpolációval tesszük vagy anélkül. Az utóbbi esetben olyasmi lesz, mint a moziban, ahol szintén többször villantanak fel 1-1 képkockát, más szóval többszörös black frame insertion van (hogy ne túl sok ideig lássuk ugyanazt a kockát folyamatosan, de ne is villogjon az egész kép).

    Visszatérve a cikkbeli tévére, ha a field-rate alapon képzett, 1/50-edes képkockánként 1x (azok között), azaz mp-enként 50x illesztenének be a háttérvilágítás megszakításával black frame-et, az hasonlóan villogna, mint az 50 Hz-es CRT-k, amire ugye ma már ki kíváncsi? Ugyanakkor, a mozgásélmény jobb lenne, mint ahogy most van az 50 Hz-es LCD-ken, hogy jó 15ms-ig ugyanazt a mozgásfázist bámulhatjuk, majd egy pár ms-es áttűnést a következőbe, és így tovább, ami eléggé természetellenes; nem beszélve a ~24p/25p-s anyagokról, amik így megjelenítve még darabosabbnak tűnnek. Köztes megoldás: 2x "villantani". Így 100 Hz-es lesz a villogás, ami nem zavaró, viszont 1-1 képkockával többször is "szembesülhetünk", így az agy nem tudja rendesen kitölteni a köztes űrt (feketeség). Így is jobb lesz egy picivel a mozgás, de közel sem lesz olyan folyamatos, mint mozgás-interpolációtóval. Mozifilmekhez jó, sporthoz és hasonlóhoz nem annyira.

Új hozzászólás Aktív témák