Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F_Zolee

    veterán

    válasz Memora #33602 üzenetére

    Fogd már fel, hogy a tuningot a biosból kell végrehajtani(ne vedd támadásnak). Ha infók kellenek a gépről akkor tedd fel a HWinfo programot és az kiír mindent.

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Memora #33602 üzenetére

    "mi van helyette? Valami olyan, ami pontosan kijelzi az adott hőmérséklet értékeket (CPU, RAM, stb), a feszültségeket,"

    SEMMI! Mert a mérendő rendszerrel önmagával te semmit sem fogsz pontosan kijelezni. Benne van a mérés definíciójában.

    A kollégák már válaszoltak: HWMonitor, CoreTemp, RealTemp. Hozzávetőleges értékeket adnak.

    Léghűtéssel sosem lesz szobahőmérsékleten 50°C alatt (terhelve) a CPU-d, ha 4000MHz felett vagy. Bárhogy is izzadsz, vagy akár megszülsz. Ezeknek a CPU-knak a normális üzemi hőfoka 70-80°C, gyári hűtővel, gyári beállításokkal a 90-100°C-ot is megnyaldossa.

    Pont.

    Fanatikus tag vagy. Nem hiszem el, miért ragaszkodsz ilyen görcsösen ahhoz a szutyok programhoz. Ha még egy posztot olvasok, hogy így AXTU, úgy AXTU, nálam tiltólistás vagy.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • SipiBcs

    őstag

    válasz Memora #33602 üzenetére

    A kollégáknak elgurult a gyógyszere, valljuk be... nem csoda! :DDD

    Abban igazuk van teljes mértékben, hogy a mérés sosem lesz tökéletesen pontos... de minek is kellene?? Teljesen mindegy, hogy 33 fokos vagy 35 fok celsius, az a lényeg, hogy nem menjen 95 fok fölé (ha jól emlékszem a gyár ennyit adott meg a degradálási hőfoknak, ami szerintem még nagyon óvatos határérték)

    Marha jó hűtőd van, azzal nyugodtan elmehetnél egy átlagos feszt kérő procival akár 4,5 - 4,8 GHz-ig is szerintem.

    Amire szükséged lehet már leírtam. A HW monitor minden egyben cucc, ugyanilyen az Aida is én ez utóbbit rendszeresen használom ha valami bibit érzek az "erőben"

    CPU Z legújabb verzió (kiírja a neked szükséges infókat a cpu-ról)
    RealTemp Ezzel loggolhatod is a hőmérséklet változásokat
    LinX legújabb verzió, ha jól emlékszem, akkor v.3.14, de ez nem biztos

    A LinX a tesztprogram, amivel olyan terhelést tudsz adni a cpu-nak, ami extrém, tehát egy BF4 sem fogja annyira megizzasztani a processzort, mint ez. Többek szerint ez a progi csak fűtésre jó, ha télen fázol a lakásban, én úgy tapasztaltam, hogy ha egy vas LinX-stabil, akkor az megállja napi szinten a helyét.

    Ezeket a programokat telepítsd számodra szimpatikus forrásból. Ha megvagy, akkor irány a BIOS. Nem szabad megijedni, nem olyan bonyolult az, csak ha valamit nem tudsz mi az, akkor ne kapcsolgasd, hanem kérdezd meg vagy olvass utána. Nem tudod elrontani, mert max nem indul a gép, azt meg egy CMOS resettel helyre tudod rakni. (kivétel ez alól ha extrém értékeket állítasz be, de gondolom nem vagy vadbarom ilyen téren)

    Ami a legfontosabb és itt jön egy teszteletlen cuccnál a türelemjáték, pláne ha már határértékeken jársz a fesszekkel és a szorzóval: egyszerre MINDEN ESETBEN csak EGY dolgot változtass.

    A további infók csak akkor jönnek, ha végre elfogadod a most már hármunk által ajánlott dolgot: felejtsd el az AXTU-t ;)

    "Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

Új hozzászólás Aktív témák