Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoszibá

    tag

    válasz sweethomest #3078 üzenetére

    Szia! Köszönöm a választ! Gondolom ilyenre gondolsz:
    http://www.ebolt.hu/product131635_category2357.html
    Ezzel csak az a bajom, hogy nem hiszem, hogy a tv tudná kezelni az s-video jelet és ugyan ott vagyok mint a legelső esetben, hogy a kép fekete fehér lesz. Nem tudom pontosan, a tv manualja ezt írja:
    The EXT1 socket controls audio video input/output and RGB input.
    The EXT2 socket (if available) controls audio video input/output and S-VHS input.
    EXT2 nincs rajta. Szóval működhet így, mert Tothbe megoldása RGB-s és az feketén fehéren le van írva hogy azt kezeli?!
    Beállítási gond nem tudom lehet-e 3 napja csak ezzel foglalkozom és semmi. A legfrissebb NVIDIA driver-em van fenn 169.25. Riva tuner eddig volt azóta volt egy Win reinstall és azt már nem raktam vissza.

    Válaszodat előre is köszönöm! És az eddigi segítséget is!

    Péter

  • tothbe

    addikt

    válasz sweethomest #3083 üzenetére

    Na álljunk csak meg egy szóra. Ha nem tudod, miröl irsz, akkor inkább ne irj.
    A komponens jel RGB alapú bár valóban Y Pb és Pr névre hallgatnak a vezetékei. Viszont az egyáltalán nem igaz, hogy csak plazma vagy lcd tv-vel müködnek, mert nagymamám 12 éves grundig crt-je is tud komponens jelet fogadni scarton, amit a tv-k leirásában régebben RGB-vel jelöltek, manapság pedig komponens bemenetként külön is van a tv-ken.
    A kártyához kapott adaptert pedig valóban hdtv adapternek hivják, de csak azért mert azzal komponens kimeneten is képes hdtv felbontásokat kezelni a kártya, de ettöl még sd és egyéb vga felbontásokat is tud használni, hiszen visszafelé kompatibilis.
    És az a mondatod, mely szerint:
    "szóval ha a tv-d nem tud s-videot akkor marad a komponens jel."
    ez igy (már bocsánat, de ) hülyeség.mert, ha tényleg komponens-t akartál irni, akkor az sokkal jobb minöséget ad az s-video-nál, tehát a sorrend forditott. Ha pedig kompozit-ot akartál irni, ahogy a hsz-ed alapján lejött, akkor pedig fent már indokoltam, miért is nincs igazad.
    Persze megharagudni nem kell, csak nem érdemes olyanba beleszólni amihez nem értesz, legalábbis ne úgy, mint ha szakértő lennél a témában.

    [ Szerkesztve ]

    By(e) Tothbe

  • tothbe

    addikt

    válasz sweethomest #3085 üzenetére

    Ha idézel, akkor a teljeset, ime a következö bekezdés:
    Európában elterjedt a komponens RGB információ teljes sávszélességű továbbítási módja is. Erre szolgál az RGB jelet kiadni ill. fogadni képes Euro-SCART csatlakozó, mely a három jelen kívül egy külön szinkronjelet is továbbít, tehát négy vezeték szükséges a továbbításhoz. A SCART csatlakozó ma már alapkövetelmény az Európában eladásra kerülő DVD lejátszókon és TV készülékeken, ügyeljünk azonban arra, hogy két ilyen csatlakozóval rendelkező készüléket csak un. „teljes bekötésű” SCART-SCART kábellel összekötve - és sok esetben a kimeneti jel formátumának beállításával - jön létre az RGB jeltovábbítás.
    Ritkán, főleg professzionális készülékeken találkozhatunk az RGB jelek csatlakoztatásának más formáival is (például öt BNC csatlakozón, RGBVH jeleket továbbítanak, melyek közül az utolsó kettő szinkronjelek). A lényeg, hogy ezek a videojel formátumok – csakúgy, mint a SCART csatlakozón keresztüli vagy a világosságjel és színkülönbségi jelek formájában történő – a képek RGB információként, azaz komponens továbbítását szolgálják.

    És még egy kis adalék:
    A komponens videojel világosságjel (Y) és színkülönbségi jelek (B-Y, R-Y) formájában történő továbbítása esetén a kép „felrajzolásának” azaz frissítésének kétféle eljárása lehetséges, a váltott-soros és a progresszív. A két eljárás különbségével egy következő cikkben foglalkozunk, de annyit érdemes tudni róluk, hogy a váltott-soros képfrissítéssel szemben a progresszív képfrissítéssel nagyképernyős képmegjelenítésnél – ami nélkül nincs házi-mozi élmény - kevésbé láthatóak a képet „felrajzoló” sorok illetve a mozgó tárgyak kontúrjai is stabilabbá válnak. Vagyis a progresszív képfrissítés egyenletesebb, pontosabb képet biztosít.
    Egyre több DVD lejátszó kapható, melyek komponens kimenete progresszív képfrissítésű jelet is képes kiadni (ez csak az Y, Pb/Cb és Pr/Cr jeleket három RCA aljzaton kiadó komponens videó kimenetre igaz, a SCART csatlakozó RGB+szikron jelére nem, ez utóbbi csak váltott-soros képfrissítési jelet szolgáltat). Ezek kezdetben csak az NTSC szabvány szerinti videojelet kiadó lejátszóknál volt jellemző, manapság azonban már a PAL szabvány szerinti videojel is létezik progresszív formában (ezt jelzi az NTSC/PAL progresszív kompatibilitás). Akinek progresszív videojel fogadására alkalmas képmegjelenítője van – ilyenek a projektorok, plazma és LCD kijelzők/TV-k szinte mindegyike és egyre több projektoros és képcsöves TV is képessé válik erre a kunsztra – annak feltétlenül érdemes ezt kihasználni képes progresszív komponens videojelet produkáló DVD lejátszót használnia.

    Szóval ez mind-mind komponens, tehát az rgb is az és progressziv jelet fogadó crt is van,. bár kétségtelenül nem gyakori, de azoknak meg ott a váltott soros. :R

    [ Szerkesztve ]

    By(e) Tothbe

  • Szoszibá

    tag

    válasz sweethomest #3088 üzenetére

    Szia! Nos akkor konkrétan!
    A tv-m ezt tudja:The EXT1 socket controls audio video input/output and RGB input.
    EXT2 nincs, Vista ultimate 32bit Nvidia 8600 GT hdtv adapterrel.
    Akkor konkrétan, hogy oldjam meg, hogy legyen színes kép a tv-n? Milyen eszközök átalakítók és kábelek kellenek majd?

    Válaszodat előre is köszönöm!

    Más: Ahogy próbálgattam ez előző kábelekkel a dolgot az egyik indítás után a monitor sötét maradt és készenléti üzemmódba kapcsolt windows bejelentkező képernyő előtt. Ezt azóta többször eljátszotta. Minden driverrel ez van. Indítom VGA módban úgy megy, elindul a gép átállítom a felbontást és képfrissítést leokézom és úgy marad. De újraindítás után azonban fekete képernyő és megint csak VGA módban indul a gép. Azért ide írom mert a kébelek próbálgatása után jelentkezett a hiba előtte soha nem volt ilyen...
    Esetleg tönkremehetett a VGA egy része vagy mi lehet a gyík?

    Nagyon várom válaszod!

    Péter

  • tothbe

    addikt

    válasz sweethomest #3088 üzenetére

    na egy kis adalék, remélem a Hama Profi kábelei azért nem hazudnak és messze nem százezres árért adják, hanem 4-5ezer között van MM-ben pl.
    Scart-YUV kábel Scart-YUV adapter

    Ennek a dobozán pedig RGB/YUV - Scart átalakító szerepel.

    By(e) Tothbe

  • tomy_cz

    senior tag

    válasz sweethomest #3130 üzenetére

    Semmit...abszolút semmit sajnos.. :F :(
    Lenne valami ötleted?

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

Új hozzászólás Aktív témák