Asus G74SX, a 3D-s gamer notebook

Asus G74Sx

Ha valaki komoly teljesítményű és látványos megjelenésű notebookot szeretne, és nem akar lehetetlenül magas összeget fizetni például az Alienware valamelyik csodájáért, akkor jó eséllyel az Asusnál fog kikötni. A tavaly, első generációs Core i alapokon bemutatott G73 egy felettébb egyedi megjelenésű melák volt, amit a csúcs gamer notebookok irreális kategóriájának mércéjével mérve egészen jó árazással kínáltak. Most itt van utódja, a G74SX, mely hasonlóan különleges, bár az elődöt ismerve már nem kelt akkora „wow” hatást. Persze akik először látnak ilyen hatalmas – 17,4 hüvelykes – és ennyire szögletes, matt fekete szörnyeteget, azok eléggé „hát ez meg mi a csoda” képet vágva nézegették...

Mint korábban a G73, a G74 is nagyon hangsúlyos farrészt kapott, különös kialakítású, robusztus zsanérral. Kicsit a BMW-k dupla vesés hűtőrácsára emlékeztet, hasonlóan masszív-agresszív érzést kelt, mint egy M5-ös. A notebook ezen része jó vaskos, több mint hat centiméter vastag, de a 42 x 32,5 centiméteres alapterület és 4,28 kilogrammos tömeg sem egy mindennapi érték hordozható számítógépeknél. A marcona látványra még egy lapáttal rátesz a matt fekete fényezés, szóval a G74SX amolyan igazi „gamer” jelenség, amivel a megfelelő társaságban komolyat lehet villantani.

Belül sem akármilyen látvány fogadja a G74SX szemlélőjét. Elsőre a szokatlanul széles, szigetes billentyűzet ütötte meg a szemünket, melyen – nagy örömünkre – szépen különválasztották a kurzormozgatókat. Alatta egy hatalmas tapipad terpeszkedik a még hatalmasabb, csúszásgátló anyaggal bevont csuklótámaszban. Elődjéhez hasonlóan érdekes, látszatra zsanér nélküli módszerrel rögzítették a 17,4 hüvelykes, természetesen Full HD felbontású kijelzőt, melynek felülete – a szeparált kurzormozgatóknál is nagyobb örömünkre – matt. Ráadásul a nálunk járt csúcsmodell 3D megjelenítésre is képes, ezért a 120 Hz-es maximális képfrissítés mellett iszonyatos fényerővel rendelkezik.

Egy játékos notebooknál a megszokottnál is fontosabbnak tartjuk a jó minőségű billentyűzet meglétét. Ezen a téren az Alienware számít etalonnak, múltkor az M18x-szel nagyon is meg voltunk elégedve. Az Asus már nem ennyire jó, a szokásos, rövid úton és túl keményen járó szigetes megoldást kapta, a kiosztás – benne az elkülönített kurzormozgatók – viszont dicséretes. Legalábbis első látásra. Másodikra feltűnt, hogy az egész kisasztalnyi notebookon csak egyetlen, szerencsétlenül, Fn váltógombban elérhető Insert billentyű van, persze a Pause/Break és a Print Screen nem hiányozhat. Számunkra az is zavaró volt, hogy csak a numerikus pad fölött, messze a jobb felső sarokban van Home, End, PageUp és PageDown. Mindenesetre ezek egy játékos notebooknál eléggé jelentéktelen problémák, bőven ellensúlyozza őket a három intenzitásszinten állítható billentyűzet-megvilágítás. Úgy gondoljuk, ez a lehetőség sokkal hasznosabb, mint az Alienware zónánként, de csak egy fényerővel állítható színe.

Meg voltunk elégedve az Asus óriás tapipadjával, bár hatalmas multi-touch felülete lehetne egy picivel érdesebb. Hála a magasságos égnek, a más Asus notebookokon előszeretettel használt, ronda és kattogó, krómhatású tapipad gombot most elhagyták, helyette két igényesen járó, fekete gombot kaptunk.

Érdekes, hogy semmiféle szellőzőnyílás nem került az Asus G74Sx aljára. A terepet egy pénzérmével nyitható csavarral rögzített fedél uralta, mely nullszériás tesztgépünkön rondán kopogó, olcsó hatást keltő műanyagból készült. Nem tudjuk, hogy ez a többi igényes külsőségez egyáltalán nem illő részlet a kereskedelmi forgalomba szánt modelleken is megmarad-e. A nagy ajtó mögött nem kevesebb mint négy memóriafoglalatot és két merevlemezt találtunk, balra alul pedig a szokatlanul, ferdén elhelyezett, picike Wi-Fi adapter látszott. A jobb felső sarkot tölti ki a nyolccellás, 74 wattórás – tehát játékos viszonylatban közepesnek nevezhető – akkumulátor.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés