Hirdetés

Asus G74SX, a 3D-s gamer notebook

Technikai részletek

Azoknak is tetszeni fog az Asus G74SX kijelzője, akik nincsenek oda a 3D-ért. A térhatás illúziójához szükséges aktív szemüveg sötétít, ezért a 3D-s monitorok – a 120 Hz-es frissítés mellett – a megszokottnál lényegesen magasabb fényerővel bírnak. A játékos óriás esetében 416 cd/m²-es maximumot mértünk, ez nagyjából duplája az átlagos modellek csúcsértékének, a dicséretesen alacsony, 0,3 cd/m²-es minimummal brutális, közel 1400:1 valódi, nem dinamikus kontrasztarányt ad. Ráadásul nem szabad elfelejteni, hogy a kijelző matt felületű, így tűző napsütésben is lazán le lehet olvasni. Hozzá foghatóan tápos kijelzővel csak a Panasonic Toughbook terepnotebookjaiban találkoztunk.

Színhelyesség kapcsán is csak szuperlatívuszokban lehet beszélni erről a panelről. Kalibrálva ugyanis átlagban 0,4 deltaE értékre közelítette meg az optimális színárnyalatokat, ami asztali monitoroknak is a becsületére válna, nyugodtan használhatjuk akár grafikai feladatokra is még annak ellenére is, hogy csupán TN+film panelről van szó. Betekintési szögei működési elvét meghazudtolóan nagyok. Az Asus G74x színprofija innen tölthető le, a nagy csúcs fényerő miatt a maximálisnál öttel kisebb szinten adja a legpontosabb árnyalatokat.

Az Asus G74SX elődje kategóriájának legjobb hűtési rendszerével büszkélkedett, mely terhelés közben sem volt zajos, mégis hűsen tartotta a komoly hardvert. Az új modell is hasonló, két különálló ventilátorral ellátott rendszer kapott, így 24 °C-os szobahőmérséklet mellett a laptop felülete egyetlen pontján sem melegedett 30 °C fölé, a ventilátorok pedig alig hallhatóan, 20 dB-es szinten duruzsoltak. Mivel a kimeneti nyílások hátrafelé irányultak, a monitor előtt ülő felhasználó még kevesebbet érzékelt zajukból.

Fél óráig terhelve a processzort nem sok minden történt. Igaz, hogy a négymagos hőmérséklete a nyugalmi 37 °C-ról 65 °C-ra nőtt, de a hűtés hangja alig emelkedett a kimondottan halknak mondható 25 dB-es szint fölé. Össze sem lehetett hasonlítani a múltkori Alienware M18x-szel, igaz, abban lényegesen komolyabb hardver lapult. A processzort terhelve azért a gép fenéklemeze már megközelítette a 40 °C-ot, de a billentyűzeten kellemesen langyos értékeket mértünk 35 °C-os maximummal.

További háromnegyed órányi játéktól sem sokat melegedett a G74Sx, hűtése pedig semmivel sem lett hangosabb. Alján, a hőleadók környékén 40 °C-ot mértünk, de felül most is 35 °C volt a csúcs. A merevlemezek is a terhelésnek megfelelően melegedtek. Félórás folyamatos hajtás alatt a 750 GB-os 45 °C-ig hevült, ami bőven tűréshatára alatt marad.

Akkumulátoros üzemidőben már nem teljesített ilyen fényesen a G74SX. A 3D kijelző mellett ugyanis nem működik az NVIDIA Optimus technológiája, mely alacsony terhelésnél lekapcsolja a GeForce-ot, és a processzorban lévő GPU-t használja. Így hát a nyugalmi üzemidő nem érte el a három és fél órát, ez közel 23 wattos fogyasztást jelent. Fontos megemlíteni, hogy a nem 3D-s G74SX-ben működik az Optimus, így ott akár kétszer ilyen hosszú alacsony terheléses idővel is számolhatunk. A 74 wattórás akkuval majdnem két és fél óráig tudtunk HD videózni, ami 30,6 wattos fogyasztást jelent. Csúcsra járatva a vasat egy óráig sem jutottunk el, ebből 75 watt körüli fogyasztás következik. A jó nagy telep visszatáplálásához majdnem három órára volt szükségünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés