Asus GX900 gamer egér piros kabátban

Asus GX900

Nem is olyan régen az Asus beleerősített a kiegészítős bizniszbe. Korábban is voltak már Asus egerek és egyéb apróságok, de most hangsúlyosabb szerepet kapnak, még hivatalos webbolt is készült hozzájuk. Hozzánk pedig máris eljutott egy Asus kiegészítő, a GX900 játékos egér. Akár úgy is mondhatnánk, hogy másodszor járt nálunk, mert szinte teljesen azonos az Ozone Radon egereivel. Az első, legjobban látható különbség, hogy az Asus GX900 háta nem csúszásgátlós „gamer” műanyagból, hanem mutatósabb, enyhén fényes (fogjuk rá, hogy gyöngyházhatású), vörös színű anyagból készült, ami hajlamosabb az izzasztásra az Ozone verziónál. Természetesen rákerült az Asus játékosokat célzó temékeinek RoG (Republic of Gamers) emblémája.

A másik lényeges különbség a lézeres érzékelőt érinti. Ozone-ból van 3200 és 5600 dpi-s, az Asus verzió éppen közöttük helyezkedik el, legfeljebb 4000 dpi-re képes. Bár négy kis felbontást jelző LED került a hátára, az Ozone-okkal ellentétben csak kétféle felbontást tud tárolni, ami szerintünk nem is feltétlenül hátrány, hiszen kettőnél többet úgysem sokan használnak, és így legalább könnyű váltogatni köztük. A változásokon túl megmaradt az egészen kényelmes, jobb kézhez igazított forma, a hét programozható gomb, a hangsúlyos, érdesített gumibetét a hüvelykujjnál és az ötféle irányban kivezethető, zsinóros bevonatú vezeték az aranyozott USB csatlakozóval.

Anno az Ozone változatoknál is dicsértük a súlyozási rendszert, ami ugyanúgy megtalálható az Asus GX900-nál. Üresen 85 grammot nyom, ezzel a könnyebb példányok közé tartozik, megtöltve az öt, egyenként 4,5 grammos nehezékkel pedig még mindig nem túl nehéz. Talán most láttunk először olyan játékos egeret, aminek magyar kezelőfelülete van. Rém egyszerűre csinálták meg: van egy fix lapja, amin a gyári beállítás látható, továbbá három vele azonos profilos, melyeken már módosíthatjuk a gombok funkcióját, sőt kis képet is rendelhetünk az egyes beállításokhoz. Természetesen a makrórögzítő sem maradt ki, bár csak a lenyomásokat érzékeli, felengedést, késleltetést nem, az ismétlési módok nevét pedig elfelejtették lefordítani.

Menet közben az Asus először semmivel sem tűnt jobbnak vagy rosszabbnak Ozone ikertestvéreinél, ami jó hír. Szépen tette a dolgát alacsony és magas felbontáson is. Nem tapasztaltuk nála azt a fura jelenséget, amit az 5600 dpi-s Radonnál, hogy magas felbontáson megbolondult. Többféle (szövet, műanyag, fém, mikrotükrös) egéralátéten próbáltuk, egyikkel sem volt gondja. Pontosságban hozta a legkomolyabb Razer és Logitech modellek szintjét. Néhány nap járatás után viszont arra lettünk figyelmesek, hogy talpai jobban kopnak, kevésbé egyenletesek, mint amilyenek a Radonokon voltak. Minden bizonnyal érdemes lesz valamilyen teflon csúszótalpat (skatez) tenni a GX900 aljára.

Asus GX900 vagy Ozone Radon? Az Asus GX900 közel 13 000 forintba kerül, míg a kellemesebb felületű, jobb talpakkal szerelt Ozone Radeon 3k három ezressel olcsóbb, bár kisebb a felbontása, de 3200 dpi is bőven elég mindenre. Akinek viszont bejön az Asus GX900 színe vagy kedveli a márkát, nyugodtan válassza, nem fog vele rosszul járni!

rudi

Az Asus GX900 egeret az Asus hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés