ASUS ROG Zephyrus G14 notebook: sikert hoz a Renoir?

Ez a modell egyszerre igyekszik megmutatni, hogy mire képes a tajvani gyártó és az AMD, ha odateszik magukat.

Tapasztalatok

Képernyő

Sokszor elmondtuk már, hogy hiába a legjobb hardver és dizájn, ha a kijelző minősége gyenge, akkor nem lesz jó élmény a notebookot használni. A Zephyrus G14 esetében szerencsére nincs ilyen gond, az általunk próbált, inkább a tartalomgyártók kegyeit kereső WQHD panel elég jól teljesít. Az IPS (egész pontosan AHVA) képernyőt az AU Optronics gyártja, 60 Hz-es frissítési frekvenciát, 317 cd/m² maximális fénysűrűséget és kiváló, 1737:1 kontrasztarányt kínál.

[+]

Ami a képminőséget illeti, a gamut az sRGB színtér 93,4 százalékát fedi le, az AdobeRGB esetében 66,7%-ot kapunk, mindkettő átlagos, de elfogadható érték, igaz, komolyabb grafikai munkához ez azért kevés. A színhűség nem rossz, jobbára 3 alatti delta E-t kapunk, leszámítva a kékeket, ahol 7,23-at elérő különbséget is mértünk. A háttérvilágítás PWM-mentes, egyenletessége 10% körül mozog.

[+]

Használat közben

Egy ennyire erős hardverrel szerelt, kisméretű notebooknál rendkívül nehéz dolga lesz a hűtésnek, ha nem szeretnénk állandó throttlingot látni használat közben. Az ASUS a korábbi Zephyrusoknál már több speciális megoldást is bevetett azért, hogy ezzel ne legyen probléma, a G14-ben azonban nem igazán találunk ilyet, így még inkább meglepő, hogy a CPU és a GPU is jobbára képes kifutni magát. Igaz, ezért cserébe azért a ventilátorokat hallgatnunk kell, a két légkavaró szinte folyamatosan dolgozik, maximális terhelésen kifejezetten hangosan.

Első tesztünkben szokás szerint a Forza Horizon 4-et használtuk, és mint a lenti grafikonon is látszik, a CPU gond nélkül ugrott fel 4,25 GHz körülre, ahonnan hosszabb idő után végül 3,5 GHz-re csökkent az órajele, miközben a GPU könnyedén tartotta az 1560-1575 MHz körüli sebességet. Ha ezt összevetjük a hőmérsékletekkel, látható, hogy a CPU az, ami a határon dolgozik.

Teljes, az AIDA64 stressztesztje által adott terhelésnél látható, hogy itt alacsonyabb frekvencián indul a processzor, még a 3,5 GHz-et sem éri el, majd pedig lassan csökkenve 2-2,5 Ghz körüli tartományban stabilizálódik. Impozáns, hogy a GPU bekapcsolása sem befolyásolja ezt (ami egyébként stabilan 1575 MHz-en dolgozott), a hőmérsékletek viszont sokkal kiugróbbak, a CPU stabilan 95-97 °C-on, a GPU pedig 75 °C felett dolgozik.

A kis gépházból a termelődő hőt elszállítani persze nem egyszerű, és ez nemcsak a ventilátorok magas zajszintjében jelentkezik, hanem abban is, hogy a külső határozottan melegszik. A billentyűzet oldalán főleg a középső rész érintett, itt 36 °C-os hőmérsékleteket láthatunk, mely még nem vészes, de azért érezhető, alul viszont 46 °C-ot is mértünk, ami már az a tartomány, melyet nem kellemes hosszasan a combon pihentetni.

[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés