Interjú: Bari, aki nem csak PC-t moddol

Lakás és műhely saját kézzel

Amikor ősszel engineer86-nál jártunk Kelet-Magyarországon, két legyet ütöttünk egy csapásra: Hajdúszoboszló után (itt lakik engineer86) Miskolc irányába, egészen pontosan Alsózsolcára vettük az irányt Barabás Gáborhoz, akit a PROHARDVER! fórumozói és a hazai modder közösség Bari néven ismerhet. Egy többszintes, beépített tetőterű családi ház kapujában Bari nyitott ajtót, és felinvitált minket a legfelső emeletre, egy meglehetősen érdekes lakásba. A modderek kétségkívül olyan emberek, akik szeretnek barkácsolni, de itt ez a hobbi elképesztő méreteket öltött, ezért mielőtt a számítógépekre tértünk volna, kicsit körülnéztünk...

PH: Hogy született meg ez a ez a nem mindennapi, kompakt lakótér?

Bari: Miután összebútoroztunk párommal, szerettünk volna egy külön lakást, de anyagi lehetőségeink nem tették lehetővé, hogy teljesen külön költözzünk, így jött az ötlet, hogy az üresen álló fél tetőteret alakítjuk át. Mivel a házat páromék családjának több ága lakja, így a tetőtér felét tudtuk hasznosítani.




Lakótér kialakítása a semmiből

Alapterülete nagyjából 30 négyzetméter, plusz a padlás, de ott a belmagasság sehol nem éri el a 170 centimétert, inkább gyerekeknek való. Szinte az egészet a nulláról kellett kialakítani, a gáz kivételével minden saját kezűleg készült. A bútorokat és a berendezési tárgyakat a praktikusság és a teljes helykihasználás jegyében alakítottam ki, mert azok is saját gyártásúak.

PH: A legfelső szint után a legalsón folytattuk a beszélgetést, itt található a műhely, ami – mily meglepő – szintén saját építésű. Ennek a helyiségnek mi a története?

Bari: A műhely eredetileg egy szenes kazánnak adott otthont, és szén tárolására használta a család, de lom is volt lent bőven. Miután a szenes kazánt gázkazánra cseréltük, felmerült az ötlet, hogy a lomok helyén ki tudnám alakítani a műhelyemet.


Ilyen volt két hét takarítás után...

Még 2006-ban kezdődtek a munkálatok, első körben a helyiség kiürítésével, kitakarításával. Lebetonoztuk az alját, majd vakolás és festés következett, 2007 vége felé a műhely bútorai készültek, 2008-ra már majdnem a jelenlegi állapotokban nézett ki a pince. Persze azóta meglátszik a használat, koszolódnak a falak, és néhol a nedvesség miatt a vakolat is lepergett. Nemrég levált a plafonról egy nagyobb darab, épp ott, ahol vakolás előtt – sajnos – nem szedtem le a korábbi, homokos vakolatot.



...és ilyen lett Bari műhelye

Jelenleg ebben a műhelyben készítem minden munkámat, többek között a nyomtatott áramköröket, melyekhez szerencsére a tervezéstől kezdve a maratáson át a forrasztásig minden művelet elvégezhető itt házilag. A famunkákhoz szükséges kisebb-nagyobb gépek is itt kaptak helyet, például az eszterga- és marógép vagy az oszlopos fúró.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés