Itt a 955X és 945P

Házak

Két, a minőséget és a kedvező árat egyszerre produkáló gyártó, a Casetek és a Foxconn csökkentette házai árát. A Casetek 1016 eddig is olcsónak számított, de az új 6300 forintos ára verhetetlen. Negyvennégy centiméteres magassága ellenére elfér benne öt darab ötnegyedes és négy három és feles meghajtó, valamint egy hajlékonylemez vagy - mostanában inkább jellemző - kártyaolvasó. A meghajtók csavarmentesen rögzíthetőek, ugyanúgy, ahogyan az első és hátsó nyolc centiméteres ventilátor. A ház borítása kellően masszív egy milliméteres acél.


Casetek 1016 kétféle színben

Táp nélkül tízezer forinttal drágább a Casetek 1018, de ebben már benne foglaltatik az ablakos oldalfal is. Ugyan tíz centiméterrel masasabb a 1016-osnál, de nagy meghajtóból eggyel kevesebb fér a kulccsal zárható előlap mögé. Szerencsére merevlemezből akár nyoltat is el tud nyelni. Természetesen a drive-okat itt is csavarok nélkül lehet rögzíteni. A szellőzésről legfeljebb hét darab nyolc centiméteres levegőszállító gondoskodik, melyekből kettő-kettő az elő- illetve hátlapon, egy a tetőn és még kettő a bővítőkártyák fölött helyezkedhet el.


Casetek 1018-asok

A harmadik akciós Casetek háznak, a 1020-A5-nek is van ajtaja és ablaka is. Tesztlaborunkban ajánlott minősítést kapott, ilyen házat használunk processzorhűtős tesztjeinkben is. 558 milliméter mély gyomra elnyeli a legnagyobb alaplapokat és grafikus kártyákat, de ehhez a három merevlemezt befogadó keretet el kellett forgatni kilencven fokkal. Az előlap felől öt nagy- és további két kismeghajtó érhető el. A huzatot hátul egy 9,2 centiméteres, elöl és felül pedig egy-egy nyolc centiméteres ventilátor generálhatja, és még két nyolcas rögzíthető a bővítőkártyák és a processzor fölé.

Nagyon kedvező a jó minőségű FSP vagy Hipro táppal együtt forgalmazott Foxconn házak ára. A legolcsóbb TLA436 300 wattos táppal együtt is tízezer forint alatt marad. A belsejében négy nagy- és hat kismeghajtó fér el, az utóbbiakból kettő az előlap irányából is elérhető. A homlokzatban egy optikai meghajtókat takaró panel található, így a világos előlapú egységek sem rontanak az összképen. A szellőzéshez elölre és hátulra egy-egy nyolc centiméteres ventilátorhelyet alakítottak ki, a hátsóba ventilátort is kapunk. Az oldallapba szélcsatorna került, körülbelül a processzor magasságában.

Külsőre nagyon hasonló, de kétezer forinttal drágább a szintén 300 wattos táppal ellátott TS001. Érdekessége, hogy a merevlemezek a ház aljába kerültek és fölöttük egy ventilátor is került. A meghajtók csavarmentesen rögzíthetőek.

Ötven wattal erősebb tápot, lábakat és az árcédulájára 16 400-as számot kapott a TH001S. A változások a belsőt is érintették, hátulra tizenkét centiméteres ventilátort tettek, a merevlemezek tárolóját pedig Casetek módira elforgatták.

Az előző ház belsejét és négyszáz wattos tápot tették a Foxconn Diabolic-ba. A 28 500 forintos vételárat a sátáni kialakítású vörös és fekete előlap, valamint az egyedi oldalablak indokolja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Megateszt: Intel 945P/955X vs. nForce4 SLI

    A legmodernebb inteles alaplapi vezérlők, az NVIDIA nForce4 SLI Intel Edition és az Intel 945/955X szállnak ringbe.

  • Piacon a GeForce 7

    Üdvözöljük az Asus és az Abit aktuális alaplapjait, a Thermaltake új házait, és mérlegre tesszük a csúcskategóriás grafikus kártyák sorsát.

Hirdetés