Könyvnek álcázott winchesterek

Beállítás – Passport, MyBook Premium, Pro II

Mindegyik külső WD merevlemezhez kaptunk archiváló, szinkronizáló szoftvert, mindegyikhez egy kicsit mást. A Passporté a WD Sync nevet kapta. Üdvözlés után jelszót adhattunk meg, majd 128 bites AES kódolást kaptunk a szinkronizálni kívánt adatainkra. Ez egy szállítható, potenciálisan elveszíthető adattárnál kiemelten fontos.

Többféle szinkronizációs forgatókönyvből választhattunk. Lementhettük az adatainkat állományszinten, kötetekre, mappákra és állománytípusokra lebontva, majd elektronikus levelezésünket vehettük kezelésbe – csak a Microsoft Outlook és Outlook Express klienst támogatja a program –, végül asztalunkat is elrakhattuk exploreres és firefoxos kedvenceinkkel, hátterünkkel együtt.

A néhány lépéses varázsló mellett kézzel is testre szabhattuk az egyes archiválási módokat; talán ezt célszerűbb használni.

A MyBook Premium WD Backup programja elsősorban kékebb volt, és nem szinkronizálni, hanem biztonsági másolatot készíteni lehetett vele. Itt is többféle mód közül választhattunk.

Mi egyből az „Advanced Backup” lehetőséggel indítottunk, ahol a korábbi szinkronizálóhoz hasonlóan fájlszinten adhattuk meg, mit szeretnénk lementeni. A tárolt állomány speciális tömörítést kapott, amit jelszóval egészíthettünk ki, és 1024 karakteres megjegyzést is fűzhettünk hozzá. Azt is megadhattuk, hova készüljön a biztonsági mentés, és frissítést is kérhettünk, amikor csak a korábbihoz képest új állományok kerülnek mentésre.

A multimédiás tartalmak, fotók, videók, zenék archiválása valamivel egyszerűbb volt. Kiválasztottuk a nekünk tetsző típust és mentési módot, aztán a szoftver végigkereste a merevlemezt a megfelelő állományokért, és máris a korábbihoz hasonló elérési utas, 1024 karakteres megjegyzéses részen voltunk, azzal a különbséggel, hogy itt egy listát is megnézhettünk a talált állományokról, esetleg új keresést indíthattunk.

A harmadik variáció, amelyben személyes adatainkat menthettük el, az előzőhöz hasonlított, csak most leveleinkért, MS Office dokumentumainkért és többféle más állományért pásztázhattuk a merevlemezt. Az adatfrissítés a talált archívumok listájával kezdődött, amelyhez dátum és a korábbi megjegyzés – már ha írtunk ilyet – tartozott.

A dupla MyBook Pro II-höz az EMC Retrospect alkalmazását, Google szoftvereket és egy egyszerű RAID-kezelőt kaptuk. Az utóbbival lehetett a RAID 0 és RAID 1 üzemmódok között váltani, de ezenkívül nem volt más opciónk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés