LG 32UQ85R-W: monitor kreatív munkára és filmezésre

Kipróbáltuk 4K felbontású, 32 hüvelykes, Nano IPS paneles kijelzőt, amihez még kalibrátort is mellékelnek.

Képminőség, panel

A monitorba az LG Display által fejlesztett 31,5 hüvelykes, 3840x2160 képpont felbontású, azaz 4K-s, sík Nano IPS Black panel került. Így a pixelsűrűség 139,87 ppi, ami az átlagosnál lényegesen jobb értéknek minősül. A termék megkapta az ATW (Advanced True Wide Polarizer) techológiát, amely a megszokottnál mélyebb feketét, nagyobb kontrasztarányt biztosít, és radikálisan csökkenti a zavaró IPS Glow jelenség mértékét. A már bevált módon a megjelenítőt bevonták valami olyan speciális vegyi anyaggal, amely hatékonyan képes elnyelni, eloszlatni az esetleges külső fényeket, hatékonyan csökkentve így a zavaró tükröződés, becsillanás mértékét.


[+]

A háttérvilágításért a keretbe épített LED-ek felelnek, melyeket egy speciális filmréteggel egészítettek ki, ez elnyeli a fény bizonyos hullámhosszait (például a fölösleges sárgákat és narancssárgákat, ami pontosabb pirosakhoz vezet). Ettől a különleges filmrétegtől lesz más a Nano IPS eljárás, mint a hagyományos panelek. A fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg, tehát az elektronika nem villogtatja a képernyőt a fénysűrűség csökkentése érdekében, ami pozitívum.

Homogenitásvizsgálat: a fénysűrűség mértéke az egyes fényerő beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: a fénysűrűség mértéke az egyes fényerő beállítások mellett [+]

A modell támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak kezelését, és a maximális fénysűrűség, ami méréseink szerint 455,5 cd/m², kellően nagy ahhoz, hogy  a HDR effektus érzékelhető legyen. Ám az is tény, hogy ma már vannak olyan rivális modellek, amelyek e téren jobban teljesítenek. A tesztelés során azt konstatáltuk, hogy a homogenitás szokás szerint nem tökéletes, de az egyes képernyő-tartományok közötti, maximum 12,55 százalékos eltérés átlagosnak mondható, vagy még egy picit jobbnak is.


[+]

A  kontrasztosság sokkal jobb, mint amit a legtöbb IPS paneles monitortól megszokhattunk, hiszen 2298,9:1 natív kontrasztarányt sikerült kipréselni belőle, köszönhetően a már említett ATW technológiának. A színek szemre szépek, és megfelelő beállítások mellett a színpontosságra sem lehet panasz. A tónusok élénkek, enyhe fátyolosság csak akkor tűnik fel, ha egy OLED kijelzős, lényegesen drágább modell mellé tesszük. A betekintési szög remek, hiszen csak 170 fok környékéről, azaz igen kiszorított pozícióból érződik az árnyalatok enyhe fakulása.

A válaszidő 20 ms, amely több fokozatban egészen 5 ms-ig (GTG) csökkenthető, amivel jelentősen elmarad a jobb gamer monitoroktól. Ezt a bemeneti késleltetésről is elmondhatjuk, hiszen 15,7 ms input lagot mértünk a Leo Bodnar eszközzel végzett vizsgálataink során. A maximális képfrissítési frekvencia 60 Hz, ami alacsony érték, és hiába támogatja a FreeSync technológia használatát, azért azt nem mondanánk, hogy ez a monitor ideális játékra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés