Natec Genesis Thor 300 RGB, a pénztárcabarát mechanikus klaviatúra

Szinte mindent tud, amit kell, ráadásul egy Deák Ferenc is bőséggel betakarja.

Világítás és egyéb funkciók

Tesztjeink során a második oldalt gyakran szoktuk a tesztalany szoftverének boncolgatására áldozni, de a Thor 300-as ebből a szempontból meglehetősen leegyszerűsítette a modus operandit: a konstrukció PRISMO RGB-je teljesen plug and play alapon működik, nincs külön vezérlőprogramja. A különféle médiafunkciókat és az RGB fények kommandírozását az Fn és egyéb billentyűk szimultán nyomkodásával érhetjük el; ezeket a kombókat – a könnyebb áttekinthetőség érdekében – táblázatba foglaltuk.

Gombkombináció Hatás
Fn + Print Screen Váltás egységes háttérvilágítási színek között
Fn + Insert Léptetés a 13 sztenderd világítási mód között
Fn + 0-9 Váltás 10 játékspecifikus világítási mód között, melyekből a 0 és a 9 testreszabható
Fn + Home Egyéni világítási beállítások rögzítésének megkezdése a 0-ás vagy 9-es számú profilba
Fn + End Egyéni világítási beállítások elmentése a 0-ás vagy 9-es számú profilba
Fn + Esc Elmentett profilok visszaállítása gyári alapbeállításra
Fn + W A WASD gombok és a kurzornyilak felcserélése
Fn + felfelé/lefelé kurzor A háttérvilágítás fényerejének növelése/csökkentése
Fn + F1-F4 Sajátgép, keresőmező (search bar), számológép, alapértelmezett videólejátszó indítása
Fn + F5-F8 Médiavezérlő funkciók
Fn + F9-F12 Némítás, hangerő le/fel, billentyűk zárolása
Fn + Scroll Lock Váltás 6KRO és NKRO mód között
Fn + Windows key A Windows billentyű zárolása, illetve a zárolás feloldása, LED is visszajelzi az aktuális állapotot

Az alapvető effektek és játékspecifikus világítási beállítások használatán kívül módunk van személyre szabott fényáradatot létrehozni az Fn + 0 és Fn + 9-es páros közreműködésével – bármelyik duót nyomjuk is le, a tasztatúra Custom Mode-ba kapcsol. Ekkor az Fn + Home leütésével megkezdhetjük a billentyűk megvilágítási színének egyesével történő konfigurálását: az adott gombot addig püföljük, amíg a hét színt tartalmazó listából (a nyolcadik állás a fény lekapcsolása) az általunk kívánatosnak ítélthez nem léptetünk a sorban, s ha ez megvolt, haladhatunk tovább a következő kiszemelt billentyű testreszabásához vezető úton.

Miután a kívánt dolgokat beállítottuk, az Fn + End kombinációval véglegesíthetjük ténykedésünk eredményét, s ha netán szeretnénk mindent az eredeti, gyári értékére visszaállítani, nincs más dolgunk, mint lenyomni az Fn + Esc billentyűkettőst. Tapasztalataink alapján kijelenthetjük, hogy a Thor 300-as nem jegyzi meg a beállításokat, ha kihúzzuk a számítógépből, majd egy másikra csatlakoztatjuk.

Azt fontosnak tartjuk megemlíteni (bár közvetetten az első oldalon már esett róla szó), hogy a kupakoknak csak az elsődleges feliratai kaptak alulról világítást, ezért a másodlagos – és esetleges harmadlagos – rendeltetésüket kénytelenek vagyunk fejben tartani, ha az éjszakai órákban ténykedünk monitorunk előtt gubbasztva. A LED-ek bevilágításával (backlight bleeding) nincs probléma, teljes sötétségben sem sütötték ki a szemünket, ez hatványozottan igaz a sötétebb színekre. A fényerő állítására az Fn + fel/le kurzornyilak szolgálnak, de mi úgy vettük észre, hogy nincsenek igazán különböző fényességi fokozatok, hanem vagy világítanak azok a pilácsok vagy nem.

A fehér fényű állapotjelző LED-ek (CapsLock, Num Lock, Scroll Lock és Windows Key Lock) csak közvetlenül felülről vizslatva bántóak, ha normál gépelési pozícióban vagyunk, nem fogjuk megkönnyezni őket, s ha kicsit jobban hátra vagyunk dőlve a székben, a numerikus pad felső gombjai részben ki is takarják a pislákoló kvartettet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés