Hirdetés

Samsung 193P: egy jóképű 19 hüvelykes

Képminőség

A korábban már bemutatott MagicTune szoftver szolgál a monitor fényerejének, kontrasztjának, színeinek beállítására. Tartósabb használatra 20-as fényerő mellett a 68-as kontrasztot találtuk megfelelőnek, ez a beállítás a filmek lejátszása alatt, játék közben és egyszerű munka során is kiváló színeket eredményezett, és még éjszakai használat mellett sem találtuk túl erősnek a képernyő fényerejét.


Sávosodás a szürke gradiensben

Több órás bemelegedés után elővettük a PH! TFT-tesztprogramját, és megkezdtük elemzésünket. A szürke árnyalatai a fehértől egészen a feketéig példásan jelentek meg szemeink előtt, ezzel szemben a szürke gradiensben átlósan enyhe sávosodást vettünk észre, ez azonban a mindennapi használat során egyszer sem volt észlelhető.


A Samsung SyncMaster 193P feketéje


Összehasonlításul egy elsőgenerációs TN+film paneles monitor feketéje

A teljesképernyős fekete tökéletesen feketén jelent meg előttünk, foltokat sehol sem láttunk (ez főleg a magas kontrasztaránynak köszönhető, ami az MVA/PVA panelek jellegzetessége).


A zöld átmenetei

A piros átmeneteiben is mindent kitűnőnek találtunk, ezzel szemben a zöld és a kék átmeneteiben a szürke gradienshez hasonlóan függőlegesen enyhe sávosodást fedeztünk fel. Ezt egyetlen esetben vettük észre a mindennapi használat során, amikor a Windows asztal hátterét a „Windows XP”-re cseréltük le, ezen enyhén látszódtak a színátmenetek.


Oldalról


Fentről-oldalról

Az MVA/PVA panelek komoly előnyeként a széles betekintési szöget hozhatjuk még fel, a Samsung 193P esetében a gyártó ezt 178/178 fokban határozta meg, ami annyit jelent, hogy teljesen oldalról nézve sem veszünk észre sötétülést, lilulást vagy inverz színeket a képen. A 193P esetében a gyártó korrektnek bizonyult a specifikációk meghatározásánál, ugyanis ezt a panelt bárhonnan néztük, sehonnan nem vettük észre semelyik fentebb felsorolt negatívumot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés