Samsung UE46D6530WS 3D tévé tesztje

Médialejátszó

Az idei modelleknél átalakították a médialejátszót, amely egyaránt érinti az elérési utat, a grafikus felületet és a kezelést. Az alapkoncepció természetesen megmaradt, azaz a fő feledat a képek megjelenítése és a zenék, videók lejátszása. A különféle anyagok között kereshetünk mappák szerint, az ABC sorrendet figyelembe véve, illetve a fájl létrehozásának dátuma alapján.

Zene és fotó

Sajnos csak az MP3 formátumot támogatja, így még a WMA-t is el lehet felejteni, bár ez valószínűleg nem is érint túl sok embert. Pozitívum, hogy képes az ID tagek kezelésére, és az ízléses lejátszási felületeten meg is jeleníti ezeket. Kár, hogy ez alapján nem nyílik mód a szelekcióra, azaz nem kérhetjük, hogy listázza ki nekünk például az összes jazz stílusú darabot. Szintén jó húzás, hogy a már említett képernyőn módosíthatunk a hangbeállításokon (igaz, csak az öt előzetes beállítás közül lehet válogatni), illetve bekapcsolható a Keverés funkció is, ilyenkor a nótákat szünet nélkül egymásba csúsztatva játssza le.

Létrehozható lejátszási lista, azaz egy virtuális mappa, ahova az egyes könyvtárakból kiválogatott számokat tehetjük be. Érthetetlen okból ez a fotóknál már nem működik, így csak azokat nézhetjük végig egymás után, amelyek eredetileg is egy könyvtárban voltak. Zene sem pakolható alájuk, és azt sem szabhatjuk meg, hogy kísérjék-e különféle effektek a képváltást. A rendszer által létrehozott kisméretű demó képek minősége jó, megkönnyítik a válogatást.

Videó

Az audiovizuális tartalmak lejátszása során már lehetőség nyílik közvetlenül a kép- és hangmódok, illetve a képarány változtatására, így ezért nem kell külön kilépkedni a menübe. Sőt a tévé elektronikája a DVD, illetve Blu-ray lemezekhez hasonlóan itt is létrehoz meghatározott időközönként „fejezeteket”, amelyekhez képet is rendel, így sokkal könnyebbé és gyorsabbá válik a keresés.

Bár az eszköz elég sok formátummal megbirkózik, a kép sajnos továbbra sem teljes, ezek vizsgálatához már jól bevált teszcsomagunkat használtuk. Ami jó, hogy az AVCHD fájllal gond nélkül elbír, a kép és a hang is tökéletes, ami azt jelenti, hogy elméletben a rippelt Blu-ray filmekkel sem lesz probléma. A DivX, illetve az MPEG1080i esetében is kifogástalanul teljesít, és ugyanezt lehet elmondani a két MKV anyagról (3,8, illetve 9,7 bitráta) is. Az XviD esetében kizárólag csak a sötétebb tónusokra lehet panasz, ahol olyakor zajossá vált a kép. A WMV esetében pedig a hanggal akadt némi grimbusz, hiszen az audiokodeket nem támogatta. Az nem lepett meg minket túlságosan, hogy a Killa_sample kifogott rajta, de legalább felismerte, ellentétben a két QuickTime fájllal, amelyek láthatatlanok maradtak számára.

A külső feliratok kezelése megoldott. Ezek színe, valamint mérete nem módosítható, azonban ez nem nagy baj, mert könnyen olvasható az, amit az eszköz felkínál. Az integrált médialejátszó jól sikerült, látszik a fejlődés, de a hibák mellett nem lehet szó nélkül elmenni. A korlátozott formátumtámogatás és a lassúság az, amin a jövőben dolgozniuk kell a Samsung mérnökeinek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés