Újabb külső merevlemezek USB 3.0-val

Próba

Múltkor megvizsgáltuk, milyen sebességviszonyban van egymással az USB 2.0 és a 3.0, illetve megnéztük azt is, hogy az egyes vezérlők kivitelezése mennyit számít. Most az újak mellett csak korábbi USB 3.0-s tesztalanyaink eredményeit tüntetjük fel, illetve 2,5 hüvelykes vonalon a SATA, 3,5 hüvelykes vonalon az eSATA tudását láthatjuk még.

Mivel csak 5400-as percenkénti fordulatszámon pörögnek bennük a Samsung winchesterek, a 3,5 hüvelykes Story Station és Verbatim a nagyobb állományoknál jól látható lemaradással sorakozott be a Western Digital MyBook 3.0 mögé. Az erős mezőnyben a 2,5 hüvelykes Verbatimnak a sereghajtó szerep jutott, ugyanis ebben csak 500 GB-os notebookos merevlemez dolgozott, ami kisebb adatsűrűsége miatt lassabb a 640 GB-os Silicon Powernél.

Hasonló helyzetet tapasztaltunk írásnál is. A My Bookot nem tudták megszorítani 3,5 hüvelykes tesztalanyaink, viszont egymással szoros csatát vívtak. A kis Store 'n' Go most megelőzte a szintén 500 GB-os, SATA-ra kötött notebook merevlemezt, de a 640 GB-os Silicon Power mögött ezúttal is lemaradt.

Elérési időben viszont a harmadik generációs Spinpoint F-fel szerelt Verbatim remekelt. Az elődjével szerelt Story Station "csak" tartani tudta a Western Digital konkurencia szintjét, míg a Fujitsu winchesteres kis Verbatim ismét a mezőny végére szorult. Talán más gyártó (akár a Samsung) merevlemezével jobban jártak volna.

Hang és melegedés kapcsán csak jókat mondhatunk három tesztalanyunkról. Egyiknek sem volt számottevő hangja. Természetesen a legkisebb volt a legnyugodtabb, egyáltalán nem rázta asztalunkat, felülete pedig a tesztek után is langyos maradt. A két nagyobbnál annyi volt a különbség, hogy nagyon csöndes környezetben már hallani lehetett a bennük dolgozó adattárat és egy icipicit rezegtették maguk alatt az asztalt. De tényleg csak picit!

Említést érdemel a Samsung Story Stationre előkészített programcsomag, mely három részből áll. Először is kaptuk egy Nero próbaverziót, amit bárki letölthet az internetről. Érdekesebb ennél a Samsung Auto Backup: ezzel az ügyes alkalmazással egyszerűen és alaposan konfigurálhatjuk fontos adataink archiválását. Van időzített és folyamatos mentés is, utóbbinál állandó jelleggel rögzíti a szoftver a megjelölt mappák és állományok állapotát, és azonnal elvégzi a szükséges módosításokat. Egyetlen hátránya, hogy az archívumot kódolatlanul teszi a winchesterre, így bárki hozzáférhet. Ilyenkor lép akcióba a másik Samsung alkalmazás, a Secret Zone, melynek segítségével kódolhatjuk a merevlemez egy részét, sőt titkosított virtuális meghajtót is létrehozhatunk.

A két Verbatimhoz csak olyan picike alkalmazást (Green Button) kaptunk, amivel tízperces lépésekkel beállítható volt, hogy hány perces üresjárat után kapcsoljanak ki. A Samsung is leállt némi üresjárat után, és a 3,5 hüvelykes Verbatimmal ellentétben akkor is, amikor USB-ről nem kapott áramot, mert kikapcsoltuk vagy hibernáltuk a számítógépet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés