Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz elodman #13061 üzenetére

    Első körben nézd meg hogy mik a lehetőségek: http://atallas.hu/merre-forgassam/
    Ebből az is kiderül milyen messzi vagy az adótól, mekkora antenna szükségeltetik a jó vételhez.

    4:3-as TV-n fontos, hogy ismerje az AFD-t. Ez állítgatja automatikusan a képarányokat.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • Kernel

    nagyúr

    válasz elodman #13083 üzenetére

    Itt egy kis félreértés lesz, az AFD korrekt kezelését a box-firmware intézi.

    A TV-d nem fog akadályt támasztani, azt elvileg PT90 sasszival szerelték (Profilo Telra, olasz állítólag, vagy ez is török alaplap, rejtély), ugyanakkor a T2155 belsejében lehet akár Vestel 11AK37 vagy újabban kínai sasszi is. A hátán valamelyik szám árulkodó lehet ezzel kapcsolatban.

    Egy a lényeg, ezekben már olyan videoprocesszor van, ami szabványosan kezeli a SCART-ról érkező 16:9 DC-kapcsolójelet, az RGB-kapcsolójelre is átvált automatikusan, valamint a videójelbe ágyazott kapcsolójelet is értelmezi.

    SCART-RGB módban is rendesen működnek, nem úgy mint a régi, elavult konstrukciók, aminél RGB-módban a színtelítettséget és kontrasztot egyszerűen nem lehetett szabályozni, az akkori integrált áramkörök egyszerűbb felépítése miatt.

    Ezek már tudják azt is, hogy a képeltérítés szabályzásával (függőleges képméret) összébb húzza a képet 16:9-re, aminek az az előnye, hogy így továbbra is 576 látható sor marad, csak összébb sűrítve, így marad a felbontás, szebb a kép. A másik variáció, amikor az 576 sor egy része arra megy el, hogy lent és fent fekete sávokat alkot, csupán a maradék 400 akármennyibe szűkül a kép, ami értelemszerűen minőségromlás. Így még az SD-adás meglévő 576 soros minőségét sem lehet rendesen kihasználni.

    Ezért jó egy ilyen TV, amelyik a képcső eltérítőáramának csökkentésével összébb húzza a vertikális méretet, ugyanakkor a sorok száma változatlan, így legalább a képcsöves TV-k relatív szebb képét lehet élvezni (természetesebb arcok) némelyik LCD-hez képest. Persze, ez főleg SD-re érvényes, HD adás külön téma.

    Normális esetben a box beállítható mindkét variációnak megfelelően: 576 sor full kitöltése, vagy letterbox mód. Itt jönnek a firmware finomságai, hogy mindent jól tudjon, beleértve a különböző adásokat is (HD-pillarbox, SD-anamorf), kapcsolójeleket is úgy adja ki, ahogy éppen kell.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • spiritex

    veterán

    válasz elodman #13102 üzenetére

    Ezért vettem én egy HD-Ready plazmát! Ez az egyetlen technológia szerintem, ami a CRT-k életszerűségét, feketeszintjét, betekintési szögét visszahozza, ráadásul sokkal jobb felbontással. Sokan sajnos nem látják a különbségeket és képesek védeni az eddigi legszörnyűbb "tv-műsor nézésre való" technológiát, az LCD-t...

    [ Szerkesztve ]

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

  • spiritex

    veterán

    válasz elodman #13104 üzenetére

    A kulcsot elsősorban a plazma technológia jelenti, mert egy FullHD plazma is hihetetlenül szebb képet ad egy FullHD LCD-nél. Nem szoktam elhinni, hogy nem látják sokan! De ilyen forrásanyag mellett, ami még a 720-t sem éri el természetesen sokat jelent az is, hogy nem kell széthúzni a forrást 1080 sorra, csak 720-ra.
    Monitorként nem lehet plazmát használni az állandó képelemek miatt (tálca, ikonok, stb). TV-t nézni is csak ésszel lehet, tehát mindenképpen be kell járatni az első 3-500 órában, tehát ebben a kezdeti időszakban tényleg nem ajánlatos durva, világító logókat ott hagyni órákra a kijelzőn, de utána is érdemes elkapcsolni 5 percre máshova, ha a reklám nem oldaja meg pl. magától. Érdekes info, de elterjedt tévhit, hogy a plazma sokkal többet eszik, mint az lcd. Na erre csak azt tudom mondani, hogy a 2010-es év eon energiatakarékos tv díját egy plazma tv nyerte el, konkrétan a Panasonic TX-P42C2E típus a maga 106 kWh-jával: [link]
    Ami pedig a beégést illeti, én hajlnadó vagyok erre az áldozatra, hogy ésszel használjam a tv-t a képminőség érdekében. És végezetül: nekem már kb. 5 éve van meg az adataim közt szereplő plazma, de semmi beégés nincs rajta, nagyon szép, életszerű a képe, jók a feketéi, természetesek a színei, pc-ről nagyon jókat filmezünk rajta régebben SD-ben, most már inkább 720p-ben, és a MinDig TV adások is nagyon szépek, úgyhogy én soha nem vennék másmilyen tv-t.

    [ Szerkesztve ]

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

  • spiritex

    veterán

    válasz elodman #13114 üzenetére

    Uccsó gondolat erről: vigyázz, mert a bevásárlóközpontok általában FullHD bemutató, demo videókat nyomatnak a SMART, LED LCD-ken és ez megtévesztő lehet, bár nyilván az állandó háttérvilágítás fakítja ezen tv-k feketéjét, ezáltal a kontrasztot, de akkor is egy avatatlan szemnek szépnek tűnhet. Tehát kérjél SD anyagot, vagy MinDig TV csatornákat, mert ott lesz mit látnod...!

    [ Szerkesztve ]

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz elodman #13130 üzenetére

    Digitv műholdas topicjában többen tudnának tanácsoat adni a tapasztalatokról. Tippem szerint nem is választhatsz ennyiféle eszközt, csak 1-2 éppen raktárkészleten lévőből "válogathatsz".

    A duál beltérit ki is ejtheted, ha csak 1 vételi pont kell.

    A HD akkor lenne érdekes, ha olyan adót is néznél, ami csak HD-ban érhető el. Mivel CRT tv-d van, nem képes kiaknázni a felbontás nyújtotta előnyöket, maradna a sima PAL felbontás. Ha mégis a HD mellett döntenél, a kör keszűkül 1etlen eszközre: KAON NA1000HD

    Igen a 720p már HD. A HD eszközt onnan lehet felsimerni, hogy van rajta HDMI kimenet.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • Kernel

    nagyúr

    válasz elodman #13130 üzenetére

    Mekkora felbontástól számít HD-nek az egység, 720p-től? Vagy másképp kellene felismerni a HD képességet?
    Eddig csak 720x575 -ös videódekóder felbontásokat láttam böngészve 1-2-nek a leírásában, így nem tom melyik lenne HD.

    SD box csak PAL (720 x 576i, 50 Hz) vagy NTSC (720 x 480i, 60 Hz) analóg felbontásokat tud, főleg analóg (SCART, RCA) csatlakozókkal. Vagy másképp mondva 576 vagy 480 sor, interlaced, vagyis váltottsoros képátvitel.

    Efelett kezdődik a HD, amit képcsöves tévével nem lehet kihasználni, mert az csak PAL/NTSC szabványú.

    Például 720p = 720 sor progresszív, vagyis teljes képek átvitele.

    De nem árt vigyázni, mert akad olyan olcsóbb műholdvevő beltéri is, aminek a csomagolásán a HDMI-kimenettel hivalkodnak, míg alaposabban megnézve kiderül, hogy csak SD-vételre alkalmas. Lidl jellegű akciós ügyek például.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz elodman #15413 üzenetére

    SCART / RCA --> koax. ezt az átalakítót úgy nevezik, hogy modulátor. (Egy nagyfrekvenciás csatornát kell modulálni a hang- és videojellel.)

    A HD95 RF típus tartalmaz beépítve modulátort, a CX-hez esetleg külön tudnál vásárolni.

    Az RF-típusnál az RF-kimenet ad olyan UHF-jelet, ami a régi TV antennabemenetére ráköthető.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz elodman #15416 üzenetére

    Modulátor nélküli boxoknál az antenna be-ki csak hurokátfűzés (oda is szokták írni hogy loop), vagyis csak az antennajelet viszi tovább változatlanul, más boxokra, vagy magára a TV-re is.

    De modulátor nélkül a TV továbbra is csak azt a részét tudja feldolgozni, amire gyárilag képes (analóg, digitális).

    Külön modulátor beszerzése nem túl gazdaságos, egyébként SCART nem feltétlenül van rajta, de az RCA is megfelel, átalakítóval.

    Legtakarékosabb megoldás egy régi VHS-magnóból bontani modulátort, aki ért hozzá. Én olyat kerestem a lomtárban, ami 5V táppal ment, rákötöttem az USB 5V-ra (RC-szűrőtaggal), bekötöttem az A és V bemeneteit, működött. Míg el nem adtam. Előzőleg így vezettem ki a konyhába a jelet, koaxon.

    Mellesleg akár egy komplett videomagnó is felhasználható végszükség esetén (AV be, koax RF ki), legfeljebb feleslegesen fogyaszt egy kis áramot, ez már attól függ, hogy mennyire melegedős fajta.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • csendes

    őstag

    válasz elodman #15424 üzenetére

    A videómagnós megoldás működik, oda azt a dobozt dugd be, amit ritkábban használsz, mert ott kicsit romlik a jel az RF modulátoron. Szerintem ezt érdemesebb előbb kipróbálni
    Amit néhány száz Ft-ért árulnak az Scart elosztó, de akár működhet is szerencsés esetben, lásd: [link][link]. Van egy fokkal fejlettebb 1-2 ezerért, amin már lehet bemenetet választani: [link][link], a képminőség nem biztos, hogy tökéletes lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz elodman #15435 üzenetére

    sajna 2 ezerért a fantasztikus Hama márkájú (MMarkt-os, a kütyün már semmi márka nem látszik) kapcsoló nélküli megosztó tök borsóssá tette a képet
    Ezért küldtem a hivatkozásokat, mert ott leírták, hogy ez szerencsés esetben működhet. Egyébként automatikus jelválasztással és külső táppal jobb lehet:[link], de mi van, ha több bemenet megy rá egyszerre?

    No és egy STB -be csatlakoztatott másik STB Scart-ja (VCR in) kb. ugyanezt a hatást hozza.
    Lehet, hogy jobb kábel segíthet. Ennek működnie kellene, ha erre gondolsz: [link][link]. Ha csak simán egy STB-t dugsz a TV-re SCART-on, akkor jó a kép?

    Talán egy kapcsolós tényleg jobb lesz...?
    Erősítő nélkül nem biztos, ahogy írtam is.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák