Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz junior11 #21437 üzenetére

    Az előbbi eredetileg még talán Samsung fejlesztésként (Spinpoint M10P) indult, míg az utóbbi elvileg már tisztán Seagate. De amúgy elég hasonló a 2 sorozat, ahogyan a Mobile HDD sorozattal összevetve is az 1-2 TB-os BarraCuda modellek. Egyébként az utóbbi sorozatot a téma topikjában valóban nem nagyon szokták ajánlani, de legutóbb ott pl. ebben a hozzászólásban volt szó arról, hogy itt a fórumon is többen használják ezen sorozat merevlemezeit egyelőre gond nélkül.

    A 2,5"-os WD-knél pedig ugye a Blue sorozat amolyan átlagos típus és nem feltétlen jobb annyival az előbbiknél. Na meg annál a WD a 2 TB-ot 4 db lemeztányérral és 15 mm-es magassággal tudta megoldani, ellenben a Seagate esetében mindössze csak 2 db adattányér és 7 mm-es magasság van. Illetve a WD-knél is inkább a Black és a Red sorozatok azok, amelyek az átlagnál minőségibbnek és a tartósabbnak mondhatók. Viszont azoknál jelenleg csak 1 TB a maximum tárolókapacitás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz 19Tibor52 #21433 üzenetére

    Helló!

    Mondjuk itt a külső HDD pontos típusát és modellszámát nem ártott volna megadni, mert nem túl ismert ez a gyártó. Illetve a fizikális méret sem derült ki, ami a 250 GB alapján talán 2,5"-os lehet. Ha igen, akkor azoknál USB-n gondot okozhat az elégtelen tápellátás, ami korábban pont a tabletes használatot illetően is részletezve volt. Ha csatlakoztatáskor fel sem pörög rendesen a mobil külső merevlemez, illetve kattog stb., akkor meg pláne ez lehet a gond.

    Egyéb esetben pedig valószínűleg a gazda hardver (tablet), illetve a rajta lévő OS nem tudja megfelelően kezelni az külső merevlemezt. Viszont annak fejtegetése már nem feltétlen ezen topik témája, pláne ha pl. PC és desktop OS felállásnál megfelelően működik az eszköz.

  • King Unique

    titán

    válasz batka460 #21441 üzenetére

    Szia!

    Általánosan viszonylag jónak mondhatók ezen gyártó külső merevlemezei, rendszerint az áruk is kedvező, illetve van rájuk 3 év gyártói garancia stb. Viszont egyes sorozatok modelljeinél volt már panasz pl. a kilazult, vagy akár letört Micro-B fizikai aljzatra. Erről nemrég már volt szó, illetve hogy más gyártók kínálatában akadnak ilyen téren (is) strapabíróbb megoldások. Aztán ugyancsak nemrég pl. ebben a hozzászólásban az is részletezve volt, hogy ez az ütésállóság bizonyos keretek között nyilván valós védelmet nyújthat.

    Az ilyen gyárilag összeszerelt külső merevlemezeknél a belső merevlemez pontos típusát nem egyszerű megmondani, illetve a gyártók ráadásul időnként változtatni szoktak a belsőn, ami miatt meg pláne nem. A HD720 esetében az 1 TB-os modellről találni tesztet, abban a Mobile HDD sorozat ST1000LM035 merevlemeze van. A 2 TB-osnál ez alapján pedig esélyes az ST2000LM007. Ezen gyártó ezen 2,5"-os sorozata amúgy jónak mondható, a merevlemezes téma topikjában is szerepel ajánlottként. De, ha esetleg másmilyen kellene, illetve annyira biztosra akarsz menni a belső HDD pontos típusát illetően, akkor az ütésálló kategóriában is opció lehet a külső házas megoldás. Egy korábbi hozzászólásban erre is említve voltak példák, valamint más gyártók kínálatában is vannak hasonlók.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Predator2 #21442 üzenetére

    Helló!

    Ha mindenképpen 2,5"-os fizikai méretben kell 4 TB-os külső merevlemez, akkor a linkelt típus is nyilván opció lehet. Illetve a belsőt (HDD) illetően amúgy sincs nagy választási lehetőség, mert a WD-ket leszámítva a többinél rendszerint eleve Seagate (pl. ST4000LM016) szokott lenni, csak a körítés más az egyes gyártók termékeinél. A 4 TB-os Expansion Portable egyébként pont nemrég volt téma.

  • King Unique

    titán

    válasz Predator2 #21448 üzenetére

    Az imént linkelt hozzászólásokban már említve volt egy jobb ár-érték aránnyal rendelkező 2,5"-os típus. Legalábbis a hazai boltokban az utóbbi ára valamivel kedvezőbb. Ezeknél a nagy tárolókapacitású 2,5"-os (külső) merevlemezeknél egyébként a 4-5 db lemeztányér és a 8-10 db olvasófej miatt elvileg nagyobb lehet a hibalehetőség, mint a kevesebb ilyen alkatrészből felépülő változatoknál. Viszont a gyakorlatban már nem feltétlen van mindig így, illetve ennyi erővel egy 1-2 db lemeztányért használó típus is tönkremehet. Éppen azért a lényeg az, ami egy korábbi hozzászólásban volt részletezve. Vagyis, ha már annyira fontos ez a sokat mantrázott megbízhatóság, akkor vannak az átlagnál belsőleg és külsőleg is strapabíróbb, illetve tartósabb megoldások. Valamint fontos és pótolhatatlan adatok tárolásánál eleve az a legfontosabb, hogy ezekről mindig legyenek biztonsági másolatok több online / offline tárolón!

    A fizikai méretet pedig el kell dönteni, ahogyan a belső / külső merevlemez, vagy éppen egyéb dolgok kérdését is! Ha belső merevlemez kell, akkor az ügyben viszont nem itt, hanem a Milyen merevlemezt vegyek? topikban kellene érdeklődni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz smallmer #21454 üzenetére

    Szia!

    Machez használható akár egy normál külső merevlemez is, de vannak a gyártók kínálatában kifejezetten ezen platformhoz tervezett típusok is (példák). Wi-Fi funkciós külső merevlemezekkel viszont itt a topikban kevésbé van tapasztalat, illetve leginkább csak említés szintjén volt szó ilyenekről (példák).

  • King Unique

    titán

    válasz snowdog #21458 üzenetére

    Először ezt a "nem ismeri fel" dolgot kellene bővebben kifejteni és letisztázni. Windowsnál ilyenkor sokan esnek abba a hibába, hogy csak a mezei fájlkezelőt nézik, holott az eleve másodlagos. Illetve ott csak akkor jelenik meg a (külső) meghajtó, ha van betűjele. A lényeg az eszközkezelő és a lemezkezelő, azokról kellene jelen esetben is információ.

    Egyébként, ha az eszközkezelőben OK a külső HDD és a tálca értesítési területén is megjelenik leválaszthatóként, akkor jó esetben csak meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni a lemezkezelőben a rajta lévő kötethez. Illetve, ha a csatlakoztatáskor a pendrive-ok kapnak meghajtóbetűjelet, ellenben a külső merevlemezek nem, akkor az automount működését célszerű ellenőrizni. Ha esetleg "Nem lefoglalt / RAW" formában jelennek meg a lemezkezelőben, akkor az viszont szívás, pláne ha fontos adatok vannak rajtuk...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz cidalain #21462 üzenetére

    Üdv!

    Ha csak 1 TB-os kell, akkor a fizikális méretet nézve eleve 2,5"-osat célszerű venni. A milyet kérdés előtt viszont javasolt letisztázni pl. ezeket a dolgokat! Ha nem akarsz nagyon belemélyedni a témába, akkor a gyárilag összeszerelt típusok közül megfelelhetnek a célra a nemrég említettek. Ha egy belsőleg és / vagy külsőleg valamivel strapabíróbb, illetve tartósabb 2,5"-os megoldás kell, akkor arra is van lehetőség, ami szintén részletezve volt. De, ha eleve ilyen ritkán lesz használva a külső merevlemez, akkor nem feltétlen érdemes túlbonyolítani a dolgot. Illetve fontos és pótolhatatlan adatok tárolásánál úgyis az a legfontosabb, hogy mindig legyen kellő számú biztonsági másolat több online / offline tárolón!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz jobesz #21463 üzenetére

    Gondolom magyarul a piros színben kapható modellt akarja ez jelenteni, mert "red" utótaggal szereplő My Passport sorozat nincsen a WD kínálatában. Sőt, ezeknél ilyen belső merevlemezzel rendelkező sem, mivel rendszerint eleve a Blue sorozat merevlemezei, illetve pontosabban azoknak az integrált USB-s változatai szoktak lenni a belsejükben.

    A HGST 2,5"-os merevlemezt a normál kategóriában elvileg csak 1 TB-ig gyárt. Ugyan a Touro Mobile sorozatnál megjelentek a 2-3 TB-os modellek is, de azokban az alábbi cikk alapján valószínűleg WD merevlemezek lehetnek.

    A Backblaze eddigi és a legutóbbi tesztjei is leginkább a 3,5"-os merevlemezeket vizsgálták, azokra vonatkozik a statisztika. Viszont egyrészt nyilván nem minden sorozatot teszteltek, illetve nem azonos darabszámban az egyes gyártók termékeit, tehát már csak emiatt sem feltétlen lehet leáltalánosítani teljesen egy gyártót. Illetve volt olyan időszak, amikor pont a Seagate szerepelt jobban és más gyártó(k) kevésbé. Valamint pl. itt a fórumon a (belső) merevlemezekkel foglalkozó topik összefoglalójában is vannak az említett gyártónak ajánlott merevlemezei. Másrészt a Backblaze tesztjeiben nincsenek adatok 2,5"-os HDD-kről, tehát a 3,5"-os típusokra vonatkozó eredményeket az előbbiekkel pláne nem lehet és nem is kell egy kalap alá venni! Valamint arról pont nemrég volt szó, hogy a Seagate a 2,5"-os kategóriában eleve meghatározó a slim kialakítású, illetve a nagy tárolókapacitású modelljeivel. Valamint ezekhez viszonyítva a többi gyártó hasonló termékei sem feltétlen jobbak és megbízhatóbbak annyival. Sőt, a tárolókapacitásra visszatérve világelsőként a Seagate gyártott 5 TB-osat belső és külső merevlemez formájában egyaránt. Ekkora 2,5"-os HDD-t pedig azóta sem tudott a többi merevlemezgyártó felmutatni, illetve más gyártók 5 TB-os külső modelljeiben is eleve az említett Seagate merevlemez van. Ahogyan pl. a legtöbb 4 TB-osban is ezen gyártó termékei és leginkább csak a WD-nél használatosak az általuk gyártottak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz fordjee #21469 üzenetére

    Szia!

    Akár a Diamond D06 is opció lehet, de azzal nincsen konkrét tapasztalat itt a topikban. Ha egy dizájnos és jól kinéző 2,5"-os külső HDD kell, akkor az olcsóbb típusok közül pl. az ADATA HC660 részben fémházas kivitelben és 3 év gyártói garanciával jó választás lehet. Ha esetleg kicsit kitolható a 20 ezres keret, akkor a LaCie Porsche Design Mobile Drive, Silicon Power Armor A75 és A85, Toshiba Canvio Premium, WD My Passport Ultra szintén. Igaz ez utóbbiaknál sem feltétlen mindegyikkel van itt tapasztalat, de a prémium kivitel, fémház, jó felszereltség, 2-3 év gyártói garancia stb. miatt eleve kiemelkednek a mezőnyből. Az olcsóbb és átlagos típusok közül meg pl. ezek jöhetnek szóba. Továbbá az összefoglalóban és az alábbi blogbejegyzésben egyéb gyártók termékei is megtalálhatók, valamint közvetlen linkek többek között az árakhoz stb.

    Ha Macen és / vagy PC-n, illetve asztali operációs rendszerrel lesz használva a 2,5"-os külső merevlemez, akkor az mondhatni sima ügy. Viszont egy set-top box, tv stb. a kompatibilitás és a csak USB-n történő tápellátás szempontjából már problémásabb lehet, ami pl. ebben a hozzászólásban is részletezve van.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vidcap #21470 üzenetére

    Szia!

    A gép kikapcsolása után normál esetben eleve nincsenek áram alatt az USB-portok. Tehát egy csak arról táplált 2,5"-os külső HDD eleve teljesen leáll és a LED sem világít rajta. Ha nálad igen, akkor az lehet az oka, amit a másik válaszban is mondtak. Illetve korábban egy másik topik hasonló kérdésére adott válaszokban is volt szó erről. Tehát az egy dolog, hogy a user manual (28. old.) alapján a WD szoftverével elvileg lehet szabályozni a LED működését, de attól még az előbb említett jelenség ugyanúgy fennállhat.

    A fájlmásolásnál pedig a gyorsítótárazás, illetve a következő fájl másolásának csak a puffer kiürítése után történő elkezdése okozhatja rövid ideig az említett fennakadást. Az USB-s háttártárak Windowsnál amúgy alapértelmezetten gyors eltávolításra vannak optimalizálva, tehát normál esetben magánál az eszköznél le van tiltva az írási gyorsítótárazás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz fordjee #21475 üzenetére

    Ez az 500 GB-os korlát a kezelésre vonatkozóan amúgy honnan van, a készülék felhasználói útmutatója említi? Lehet csak akkorával tesztelték anno, vagy ki tudja mi alapján lett megadva. Viszont a gyakorlatban már nem feltétlen biztos, hogy ténylegesen csak akkorát képes kezelni.

    Egyébként manapság 2,5"-os fizikális méretben sem nagyon érdemes már 500 GB-os külső merevlemezt venni, pláne nem gyárilag összeszerelt kivitelben. Sőt, egyre több gyártónál jellemző, hogy a kínálatukban már nincsenek is 1 TB-nál kisebb tárolókapacitású modellek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Kar07 #21481 üzenetére

    Üdv!

    Mondjuk ilyenkor szokás megnevezni a pontos típust, megadni a modellszámot, vagy egy linket a termék gyártói oldaláról stb. Mert az nem derült ki, hogy pontosan milyen Verbatim külső merevlemezről van szó.

    Az 5200 db indulás és leállás nem kevés, de pl. egy 2,5"-os típusnál nem is feltétlen annyira sok, ha ebből indulunk ki. Viszont a viszonylag kevésnek mondható 58 napos üzemidőhöz viszonyítva azért már kissé sok. Illetve, ha már itt tartunk, akkor a fejparkolások száma sem mellékes adat. Aztán az egyébként egy dolog, hogy az 58 napos üzemidő nem túl sok, tehát elvileg nem túl viseltes a külső drive. Viszont a HDD állapota, azaz a kondíciója, a S.M.A.R.T. attribútumok értéke stb. megint nem ismert. Ahogyan a HDS-nél a különféle tesztek eredményei sem, amiket olykor azért nem árt lefuttatni és nemcsak pusztán az áttekintés lapon lévő értékekre hagyatkozni! Továbbá arról sincs információ, hogy van-e még garancia a termékre, ami szükség esetén nyilván jól tud jönni. Na meg az ár sem teljesen mindegy, mert ha használtként amúgy nem sokkal olcsóbb egy új terméknél, akkor azért a pl. pár ezresért nyilván nem érdemes kockáztatni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Kar07 #21483 üzenetére

    Mondjuk az ára az végül is kedvezőnek mondható, mert ha átfutod az alábbi blogbejegyzést, akkor egy 2,5"-os 1 TB-os külső HDD a hazai boltokban jelenleg kb. 17-2x ezer forint újan. Illetve belföldi vásárlással a külső házas megoldást is olyan 16 ezer körül lehetne kihozni olcsóbb összetevőkkel. Egyébként az említett HDD, azaz a Spinpoint M8 sorozat 1 TB-os modellje viszonylag OK az átlagos 2,5"-os merevlemezek között. De, ha arról van szó, akkor vannak azért ennél tartósabbnak mondható típusok is.

    Ha feltételezzük, hogy tényleg rendben van a külső merevlemez és nincsen semmilyen nem közölt hibája, akkor elvileg opció lehet akár így használtam is. Viszont ez ügyben jobban biztosra menni az előző válaszban említett dolgok letisztázása, illetve konkrét szemrevételezés után lehetne. Ezek híján, illetve így látatlanban a magam részéről sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom biztosan. Továbbá azt már úgyis neked kell eldöntened, hogy jelen esetben a valamivel kedvezőbb ár megéri-e az esetleges bizonytalanságot, a garancia hiányát stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Kar07 #21487 üzenetére

    Ezzel 1 lépéssel előrébb vagyunk, viszont a korábbi válaszban említve volt, hogy biztosabb állapotfelmérést a programban lévő tesztekkel lehetne végezni. De ezek általában órákig eltartanak, amivel utólag valószínűleg nem feltétlen fog vesződni az illető. Egyébként a S.M.A.R.T. elvileg rendben van. Ugyan némelyik attribútum értéke kissé szokatlan, de ennél a gyártónál ez afféle sajátosság és elvileg normálisnak mondható. Nekem is van ilyen merevlemezem és annál szintén kissé cifra egyik-másik attribútum értéke, ellenben a lemez állapota rendben van és a tesztek sem adtak hibát.

    Amúgy a vétellel kapcsolatban továbbra is azt tudom mondani, amit az előző válaszban. Illetve, ha egy 1 TB-os mobil külső HDD a leendő tulajnak újan most semmiképpen sem fér bele a keretbe és vállalja egy használt terméknél az esetleges rizikót, akkor egyértelmű a válasz. De az már az ő döntése és felelőssége lesz!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Iomega #21492 üzenetére

    Szia!

    A 2 TB-os Maxtor legutóbb pl. ebben a hozzászólásban volt részletezve, a WD pedig ebben. A tévékkel történő használatról általánosan pedig ebben a hozzászólásban volt szó.

    Az említett 2 külső HDD egyébként kb. egykutya és ennek okán megfelelhet a célra a kedvezőbb árú modell is. Persze, ha belefér a keretbe, akkor akár a másik is opció lehet, vagy pl. a nemrég említett prémium modellek. De, hogy az adott tv-vel melyiknél biztosan OK a kompatibilitás stb., azt már az azzal foglalkozó topikban kellene megérdeklődni. Vagy akár rá is lehet keresni az ottani topikban az egyes gyártók termékeivel kapcsolatos tapasztalatokra (példa).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz MPowerPH #21495 üzenetére

    Szia!

    Van ekkora tárolókapacitású WD Elements sorozat 2,5"-os és 3,5"-os fizikai méretben egyaránt. Ha az utóbbira gondoltál, akkor az említett célra megfelelhet akár az is, vagy pl. egy My Book. Viszont az ilyen gyárilag összeszerelt típusokban rendszerint átlagos típusú merevlemezek szoktak lenni. Az előbbi 2 WD-nél történetesen általában a Blue (Green) sorozat merevlemezei, bár volt aki korábban egy Red belsős My Book modellt fogott ki (példa). Megfelelhetnek a célra akár az előbbi típusok is, de a WD-nél azért a Red és Purple sorozat valamivel minőségibbnek és tartósabbnak mondható. Külső házas megoldással pedig akár ez utóbbiak is opciók lehetnek (példa). Viszont a 3,5"-os külső házakkal már egy társtopik foglalkozik, ahogyan a (belső) merevlemezes témának is van saját topikja.

    Egyébként miért fontos az USB 3.1 Type-C?

    Ilyen fizikai csatlakozó egyrészt akár a Gen 1-es (USB 3.0) típusoknál is lehet, illetve elég akár egy megfelelő adaptert / kábelt venni (példák), ha csak a gazda hardveren (gépen) lévő Type-C aljzatokhoz való csatlakoztathatóság a szempont. Másrészt az USB 3.1 Gen 2 adatátviteli sebességét 1 db HDD messze nem képes kihasználni, sőt még az USB 3.0 szabvány adta lehetőségeket sem (bővebben). Harmadrészt Type-C fizikai csatlakozót használó 3,5"-os külső merevlemezekből is szűkebb a kínálat és pl. a WD normál termékkategóriájában jelenleg jóformán csak a My Book Duo sorozat érhető el ilyen csatlakozóval szerelve.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz MPowerPH #21497 üzenetére

    Mint említve volt, megfelelhet a célra egy gyárilag összeszerelt, átlagos merevlemezt tartalmazó külső HDD is. Viszont, ha már annyira kihangsúlyoztad a megbízhatóságot, akkor azt pl. a merevlemezt illetően lehetne fokozni. Illetve egy jó hővezető képességgel rendelkező alumínium külső ház is előnyösebb lehet, mint egy zárt, műanyag "doboz". Bár a WD-knél vannak szellőzőnyílások, ami ebből a szempontból megint előnyös. Továbbá, ha nincsen szükséged a gyárilag összeszerelt modelleknél jellemző olyan extrákra, mint pl. a spéci szoftveres csomag, hardveres titkosítás stb., akkor nyilván megfelelhet a külső házas megoldás is. Sőt, az Elements sorozat eleve fapados és annál nincsen különösebben semmi olyan extra, ami miatt többet tudna, mint egy natúr külső ház.

    De aztán az már a te döntésed, hogy melyiket választod, számodra melyik a kedvezőbb megoldás stb. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz junior11 #21499 üzenetére

    A Purple belső mondjuk újdonság a My Book sorozatnál, de akkor ezek szerint ilyenre is akad példa. A Green / Blue sorozat lehet nem feltétlen a legtartósabb, de az egyes 3,5"-os WD külső merevlemezekben már régóta ezek vannak és ennek ellenére mégis nem egy működött már akár évekig probléma nélkül. Viszont az egyértelmű, hogy a Red és a Purple sorozat nyilván minőségibbnek mondható és jobb lenne, ha a WD-nél a külső HDD-ket is alapból ezekkel szerelnék. De ha ennyire lutri egyes sorozatoknál, hogy mikor milyen HDD van bennük, akkor ilyen téren biztosra nyilván csak a külső házas megoldásnál lehet menni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BenHans #21502 üzenetére

    Szia!

    Alapvetően mindkettő megfelelhet a célra, de az már a vásárló igényeitől is függ, hogy számára melyik a jobb választás. Tehát, ha pl. (részben) fémházas és extra vékony kialakítású külső merevlemez kell, akkor a HC660. Ha egy elvileg kiforrottabbnak mondható gyártó terméke és komolyabb szoftveres csomag + hardveres titkosítás, akkor a My Passport. A (gyártói) garancia egyébként elvileg 3 év mindkét gyártó külső merevlemezénél, bár a WD-nél volt némi ellentmondás ez ügyben, amiről korábban volt szó.

    "ADATA HC660 5 Gbit/s 32MB 2) WD My Passport 6 Gbit/s 16MB"

    Ezek az infók honnan vannak? Már csak azért is, mert amúgy pontatlanok...
    Az USB 3.0 interfész eleve max. 5 Gbps adatátvitelt teszt lehetővé, ami nyilván mindkét külső HDD-re vonatkozik. De ezt amúgy egy 2,5"-os külső HDD messze nem képes kihasználni, amiről már volt szó. Másrészt az pl. az alábbi tesztnél is látszik, hogy az 1 TB-os My Passport esetében 8 MB cache van. Az 1 TB-os HC660-ról hirtelen nem találtam tesztet, de ha a HD720 tesztje alapján az is Toshiba belsős, akkor annál szintén 8 MB. Viszont, mivel a HC660 ultra-slim kialakítású és csak 9,6 mm magas, ezért annál sanszos a 7 mm magas Seagate merevlemez, ami az 1 TB-os HD700 belsejében is van az alábbi teszt alapján. Ez utóbbi merevlemez egyébként valamivel gyorsabb az előző kettőnél, plusz ennél 128 MB a cache mérete. De az utóbbi sima adattárolásnál és nagyobb méretű fájlok mozgatásánál nem különösebben számít, ami egy korábbi hozzászólásban is részletezve volt. A gyártó egyébként ne zavarjon, mert a Mobile HDD sorozat jónak mondható, illetve itt a fórumon a (belső) merevlemezekkel foglalkozó topik összefoglalójában is szerepel az ajánlottak között.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dinomano #21505 üzenetére

    Szia!

    Bőven elég az, ha magán a HDD-n nincsen pl. leragasztva az a lyuk. Tehát teljesen felesleges és értelmetlen lenne csak ezért lyukat fúrni a külső házba. A HDD élettartamára vonatkozóan amúgy a túlzott melegedés valóban káros hatással lehet hosszabb távon, de jelen esetben ez többek között magától a külső háztól is függ. Pont ezért célszerű lehetőség szerint egy jó hővezető képességgel rendelkező full alumínium külső házat és elsődlegesen 5400 RPM-es merevlemezt használni. De pl. ebben a 7200-as sem melegedik különösebben. Egyébként a műanyag sem feltétlen problémás, nálam egy korábban tesztelt modellben nem fő meg az 5400-as notebook merevlemez. Igaz, annyira nagy terhelést általában nem is kap, hogy túlságosan melegedjen.

    A külső házas témának egyébként van külön társtopikja Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja néven. Amúgy csak puszta kíváncsiságból, pontosan milyen 2,5"-os merevlemezről és külső házról van szó?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz MPowerPH #21507 üzenetére

    Az alábbi teszt alapján a 4 TB-os modellben 2 db 2 TB-os Red van. De ez a típusú My Cloud egy korábbi sorozat, ellenben az aktuális és általános információk felől ez ügyben már a téma topikjában kellene érdeklődni. Vagyis jelen esetben a WD My Cloud NAS topikban.

    Egyébként nyilván jobb adatbiztonság terén egy több merevlemezből álló RAID megoldás, mint natúrban 1 db HDD. Viszont igazi adatbiztonságról akkor beszélhetünk, amikor az eredetin kívül több, egymástól (fizikailag) elkülönülő online / offline tárolón is megvannak a fontos adatok. Ez ügyben a téma topikjának első hozzászólása a mérvadó. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz b.kov #21511 üzenetére

    Szia!

    Ha csak 500 GB - 1 TB tárolókapacitás kell, akkor mindenképpen 2,5"-os fizikai méretű külső merevlemezt érdemes venni. Arról pedig pl. ebben és ebben a hozzászólásban volt szó, hogy bár vannak Machez tervezett típusok is, de akár egy normál külső HDD is megfelelhet a célra.

    Ha egy USB-hubhoz csatlakoztatva akarod használni a 2,5"-os külső merevlemezt, akkor a stabil tápellátás végett célszerű aktív típust venni. Azaz olyat, amelyhez mellékelnek külső tápegységet is. Ha a Thunderbolt csatlakozós alternatíva a külső HDD-re vonatkozott, akkor vannak ilyenek pl. a Buffalo és a LaCie kínálatában is. Viszont az ilyen fizikai csatlakozóval szerelt típusok rendszerint (jóval) drágábbak az USB 3.0-s változatoknál, illetve a LaCie termékeinél újabban már Thunderbolt 3 (Type-C) csatlakozó van, ami a korábbi szabványokkal fizikailag nem kompatibilis. Max. egy külön adapterrel lehet megoldani az átalakítást, illetve a csatlakoztatást.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz 01 #21514 üzenetére

    Szia!

    Először is pontosan milyen külső HDD, 2,5"-os / 3,5"-os típus? Ha az előbbi, akkor azoknál USB-n gondot okozhat az elégtelen tápellátás. Illetve ezeknél egy túl hosszú USB-kábel sem szerencsés ilyen és akár egyéb szempontból sem. Valamint a megfelelő szoftveres leválasztás is fontos, amit lehetőség szerint a tv-knél is javasolt használni! Példák: LG, Samsung, Sony.

    Aztán többek között nem lett részletezve az sem, hogy pl. a laptopon milyen OS van. Ha Windows, akkor annál pontosan mit mutat a lemezkezelő (screenshot), milyen fájlrendszer van azokon a partíciókon, rejtett fájlok megjelenítése be van-e kapcsolva, a tv-n csak lejátszás történt, vagy netán felvétel is? Illetve ez a formázatlan partíció sem teljesen tiszta, azaz hogy nem lefoglalt terület van a kötet helyén, netán RAW lett, vagy pedig ilyen. Az utóbbi screenshoton szemléltetett esetnél amúgy a Windows által nem támogatott fájlrendszer a gond (Ext4), azért nem kap meghajtóbetűjelet a kötet és inaktív a menü legtöbb eleme.

    Az ilyen modern tv-ken rendszerint Linux-alapú / Unix-szerű operációs rendszerek szoktak lenni. Ha a tv továbbra is kezeli a külső merevlemezt és látja a partíciók tartalmát, ellenben a laptopon pl. a Windows nem, akkor célszerű lenne egy pendrive-ról indított Live Linuxszal is kipróbálni. Ha ott OK, akkor akár az adatokat is le lehetne menteni egy másik fizikai meghajtóra, már ha valóban annyira fontosak és nemcsak haszontalan tartalomról van szó. Windowsnál pedig attól, hogy pl. a fájlkezelő és a lemezkezelő nem tud hozzáférni a partícióhoz, attól még adatmentő szoftverek (példák) jó esetben igen. Persze ehhez nem ártana tudni, hogy milyen fájlrendszer van a köteten, illetve ha a tv-vel esetleg felvétel is történt, akkor nem-e volt aktív a tartalomvédelem stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz 01 #21517 üzenetére

    Ha a csatlakoztatáskor formázni akarja a Windows az USB-meghajtón lévő kötetet, akkor rendszerint azért, mert az RAW lett. Ugyan lehet ilyen átmenetileg csatlakozási és tápellátási problémák miatt is, de ha nem az USB-kábel hibás és nem az áramellátás elégtelen stb., akkor az szívás. Ugyanis, ha tartósan RAW lett a kötet, akkor azt nem nagyon lehet csak úgy visszakonvertálni az eredeti fájlrendszerre. Ilyenkor marad az adatmentés külső szoftverrel egy másik fizikai meghajtóra, majd a lementett fájlok visszaellenőrzése után az eredeti meghajtó újraparticionálása, végül pedig a másikról az adatok visszamásolása. Továbbá előtte a HDD állapotát is javasolt lecsekkolni pl. a HDS programmal, mert ha az sem stimmel, akkor az megint probléma és egyben hátráltató tényező a mentésnél.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz TJ22 #21516 üzenetére

    Szia!

    A garanciális csere hivatalosan a termék rendeltetésszerű használata mellett bekövetkező meghibásodásra érvényes. Tehát, ha jelen esetben a felhasználó (vásárló) idézi elő a meghibásodást egy véletlenszerű leejtéssel, akkor arra már nem. Aztán azt már boltja is válogatja, hogy hol és milyen mértékű hibánál cserélnek garanciálisan egy belső / külső merevlemezt. De, ha a leejtésnek maradt látható külsérelmi nyoma, akkor amiatt megtagadhatja a bolt a cserét az előbb részletezett okra hivatkozva. Sőt, egy másik topikban épp nemrég volt egy olyan eset, ahol a (belső) merevlemezen pár felületi kopás (karcolás) miatt tagadta meg a bolt a garanciális cserét. Utóbbi esetben esetleg még magával a gyártóval lehetne felvenni a kapcsolatot és RMA ügyintézést kérni (példa). De, ha a bevizsgálásnál kiderül, hogy a vásárló okozta a meghibásodást, akkor emiatt nyilván akár ott is megtagadhatják a cserét.

    Arról egyébként nem esett szó, hogy vannak-e a külső merevlemezen fontos adatok, vagy le lettek-e már mentve stb. De a garanciális csere az adatmentést normál esetben eleve nem foglalja magában, tehát azt nyilván még előtte kell valahogyan megoldani. Illetve úgy, hogy ahhoz ne kelljen megbontani és szétszerelni az eszközt, mivel az garanciavesztéssel járhat! Persze, ha egy komolyabb hibánál ez elkerülhetetlen és eleve az adatok lementése az elsődleges és a legfontosabb, akkor az nyilván más dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Fr@nkieWilde #21521 üzenetére

    Helló!

    Korábban egy fórumtag egy hasonló / ilyen My Book modellnél megoldotta a cserét és másik HDD-t rakott bele. Abban gyárilag 500 GB-os volt és 2 TB-os került a helyére. Ha a tied is ugyanilyen, akkor elvileg működhet, de hogy pl. egy 4 TB-os merevlemezzel is, az már más dolog. Nemrég erre vonatkozóan le volt írva is, hogy az ilyen gyárilag összeszerelt külső HDD-knél hivatalosan nem támogatott a merevlemez házilagos cseréje, pláne nem akármilyen típusa. Erre a külső házas megoldás való, aminek linkelve volt a tástopikja.

    Ha a gépednél az alaplapon nincsen USB 3.0 csatlakozási lehetőség, akkor szükség esetén pl. egy USB 3.0 PCIe bővítőkártyával, illetve előlapi kivezetéssel kombinálva lehetne ezt megoldani. Önmagában az utóbbi még nyilván nem lesz elegendő, ha az alaplap natúrban nem tud USB 3.0-t.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Piftuka #21522 üzenetére

    Szia!

    Ha tv-hez akarod használni a külső merevlemezt, akkor azzal kapcsolatban néhány általános információ pl. ebben a hozzászólásban le van írva. Az egy dolog, hogy 800 mA-es USB-port van a készüléken és ezzel OK lesz egy 2,5"-os típus áramellátása, viszont a kompatibilitás és a megfelelő működés már más dolog. Ilyen téren elméletileg előnyös lehet egy ugyanolyan márkájú külső HDD, de a gyakorlatban garancia ez esetben sincsen az utóbbiakra. Sőt, volt már erre ellenpélda is egy másik gyártónál, vagyis hogy a tv nem kezelte az ugyanolyan márkájú külső merevlemezt. Vannak tv-khez (is) tervezett 2,5"-os típusok, mint pl. az ADATA HC500, illetve az összefoglalóban említett egyéb modellek. De akár még ezeknél is előfordulhatnak kivételek és nem feltétlen biztos, hogy A-tól Z-ig a létező összes tv-készülékkel működni fognak. De ez nem a külső merevlemezek hibája, sokkal inkább ezen készülékek hiányossága. Amúgy nem feltétlen kötelező ilyen "dedikált" típusokat venni ezen célra, mert jó esetben egy normál külső merevlemez is megfelelhet (példák). Viszont ez ügyben mindig javasolt a készülék gyártójának a topikjában is érdeklődni, illetve használni a topik keresőjét stb.

    A Sony egyes korábbi 2,5"-os külső merevlemezeivel van egy kevés tapasztalat itt a topikban, viszont az általad linkelt modellel nincsen. A külső SSD pedig megint más téma. Amúgy megvannak az utóbbinak is az előnyei, mint pl. a valamivel kisebb energiaigény, kisebb fizikai méret, szinte zajtalan működés, jóval gyorsabb adatátviteli sebesség stb. Viszont egy külső HDD Ft/GB aránya eleve jobb (kisebb) és az említett felhasználásra elég lehet az is. Sőt, a megadott 30 ezres keretbe akár egy 2 TB-os modell is beleférne.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz b.kov #21524 üzenetére

    Üdv!

    Vannak azért ennél komolyabb Machez tervezett sorozatok és modellek is, illetve ennél jóformán kb. csak a gyári HFS+ fájlrendszer és a mellékelt szoftverek ilyen szempontból az extra. Ami a korábban linkelt hozzászólásban is le van írva. De, ha számodra megfelel ez és így is megér némi felárat, akkor OK.

    Viszont az USB-hubok komolyabb fejtegetése már nem feltétlen ezen topik témája. Ezekről korábban pl. ebben a hozzászólásban, nemrég pedig az alábbi kérdésre adott válaszban volt szó érintőlegesen. Viszont spéci csatlakozókkal szerelt típusokról már nem nagyon esett szó. De amúgy elvileg léteznek ilyenek is, legalábbis vannak rájuk találatok.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz chosa921 #21533 üzenetére

    Szia!

    Legutóbb az alábbi kérdésre adott válaszban volt részletezve a milyen külső merevlemezt vegyünk tv-hez téma. Azt nem említetted, hogy pontosan milyen kellene, de 1 TB-os tárolókapacitásút nyilván 2,5"-os fizikai méretben érdemes venni. A korábbi hozzászólásban ott van egy másik linkje is, amelynek a végén pont az egyik legjobb ár-érték arányú 2,5"-os sorozat modelljei vannak említve példaként. Ahogyan a topik összefoglalójában, valamint egy blogbejegyzésben is részletezve van a 2,5"-os méretkategória. Aztán, hogy az adott tv-vel melyik biztosan kompatibilis, melyik működik vele jól stb., azt már az azzal foglakozó topikban kellene megérdeklődni.

    Egyébként, ha szimplán csak lejátszási célra lesz használva a tévén a külső HDD, akkor az említett vegyes használatnál az még kevésbé problémás. Viszont, ha fennáll a véletlen formázás, vagy éppen a felvétel miatti formázás stb. esélye, akkor nem igazán szerencsés keverni a kettőt. Mármint egyszerre ilyen célra és fontos adatok tárolására is használni ugyanazt az eszközt. Ez esetben a pótolhatatlan adatokat célszerűbb inkább külön eszközön, jelen esetben egy másik külső merevlemezen tárolni. De, ha már amúgy is vannak ezekről más online / offline tárolókon biztonsági másolatok (javasolt), akkor az más dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz csaba19 #21536 üzenetére

    Szia!

    A vásárlás előtt célszerű letisztázni ezeket a dolgokat és utána már egyszerűbb a felsoroltak közül választani, illetve ajánlani is. Tehát többek között azt is el kellene dönteni, hogy normál külső HDD, vagy NAS kell-e, mert a My Cloud sorozat eleve az utóbbi. Sőt, azzal már a WD My Cloud NAS topik foglalkozik. Valamint, ha az átlagnál tartósabb spéci (belső) HDD-re van igény és nem kellenek a gyárilag összeszerelt külső merevlemezeknél jellemző szoftveres és egyéb extrák, akkor ilyen szempontból egy 3,5"-os külső ház a megfelelő merevlemezzel előnyösebb lehet. Továbbá az utóbbinál szükség esetén nyilván a HDD tetszőleges cseréjének lehetősége sem utolsó szempont. Aztán, hogy 6-8 TB-os tárolókapacitással melyik megoldás hozható ki kedvezőbb áron, az már más dolog. De a minőséget és akár magát a márkanevet azért nyilván mindkét esetben meg kell fizetni, ahogyan olcsóbb típusok is akadnak mindkettőnél.

    Ha megoldható, akkor legközelebb a hozzászólás írásakor a linkeket majd az eszköztár "Link" opciójának használatával kellene beilleszteni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz csaba19 #21539 üzenetére

    Ez attól is függ, hogy milyen és egyszerre mekkora mennyiségű adat lesz rajta tárolva. Ha pótolhatatlan adatokról van szó, akkor elengedhetetlen, hogy azokról legyen több online / offline tárolón biztonsági másolat! Tehát a 2 db fizikai tároló, jelen esetben 2 db 4 TB-os külső HDD ebből a szempontból nyilván biztosabb megoldás. De, ha egyben kell a 8 TB-os tárolókapacitás és az adatokról már eleve van / lesz máshol biztonsági másolat, akkor lehet nyilván egyből 8 TB-osat is venni. Illetve utóbbi esetben (is) megfelelhet a célra az említett My Book.

    A 3,5"-os gyárilag összeszerelt külső merevlemezeknél a többség főleg a WD termékeit szokta venni itt a topikban is. De akad némi tapasztalat pl. az ADATA és egy kevés a prémium kategóriás LaCie termékeivel is. Ahogyan más gyártók kínálatában szintén lehet találni jónak mondható 3,5"-os külső merevlemezeket (összefoglaló). Aztán pl. a garanciaidő sem elhanyagolható szempont és célszerű olyat választani, amelynél ez minél hosszabb. A Samsung merevlemez-üzletágát amúgy már felvásárolta a Seagate és a D3 Station sorozat egy ideje Maxtor márkanéven fut. Ahogyan a LaCie-t szintén felvásárolta.

    Azonban az már említve volt az előző válaszban, hogy a gyárilag összeszerelt 3,5"-os normál külső merevlemezekben rendszerint átlagos és nem feltétlen a legtartósabb HDD-k szoktak lenni, bár előfordulhatnak kivételek (példa). Jó esetben ugyan egy ilyen átlagos típus is működhet gond nélkül évekig, de a külső házas megoldásnál egy spéci HDD-vel biztosabbra lehet menni ilyen téren. Tehát az előző válaszban említett dolgok mellett többek között ezt is el kellene dönteni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz szkitag #21542 üzenetére

    Szia!

    Ha tv-hez csatlakoztatva lesz használva a külső merevlemez, akkor azzal kapcsolatban néhány általános információ ebben a hozzászólásban le van írva. A 4K UHD filmek lejátszásáról pedig egy hasonló kérdésre adott válaszokban volt szó. Vagyis ilyen célra elég rendszerint egy 5400 RPM-es külső merevlemez, mint azt a linkelt példa is szemlélteti. Arról pedig pl. ebben a hozzászólásban, valamint a topik összefoglalójában is vannak információk, hogy milyen külső merevlemezeket lehetne venni tévéhez. Valamint a tv-készülék gyártójának a topikjában is célszerű érdeklődni és / vagy rákeresni a tapasztalatokra (példa). Ha csak 1 TB-os kell, akkor inkább 2,5"-os fizikai méretben érdemes gondolkodni. Ha a tv-n megfelelő USB-port van, akkor pedig a tápellátás is biztosan rendben lesz. Ellenkező esetben szükség esetén kiegészítő / külső tápellátás, vagy eleve egy 3,5"-os külső merevlemez használata javasolt.

    Ha mindenképpen 7200 RPM-es külső merevlemez kell, akkor a topik összefoglalójában van erről is információ. Viszont ezekből gyárilag összeszerelt formában szűkebb a kínálat és egyik-másik gyártónál valamivel drágábbak is az 5400-as változatoknál. Ellenben egy 2,5"-os / 3,5"-os külső ház + (belső) merevlemez megoldással már nagyobb lenne a választék. De azért egy passzív hűtéses külső házban egy 7200-as merevlemez valamivel jobban melegedhet, mint egy 5400-as, valamint pl. a 2,5"-os típusok energiaigénye is nagyobb lehet USB-n. Ugyan egy jól szellőző és jó hővezető képességgel rendelkező (full alumínium) külső házban jó esetben nem fog megfőni a 7200-as merevlemez sem, valamint a megfelelő USB-portoknál egy 2,5"-os tápellátása is rendben lesz, de ellenkező esetben már más lehet a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz johny81 #21546 üzenetére

    Üdv!

    Pont nemrég volt egy ehhez hasonló kérdés és az arra adott válaszban részletesen le van írva kb. minden ezzel kapcsolatban. Egyébként a 2 TB-os tárolókapacitás kezelése még OK lehet a tv-nél, de az annál nagyobb már nem feltétlen. Ugyanis nem minden ilyen készülék kezeli a 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású USB-s háttértárakat, illetve a GPT particionálási stílus szerinti lemezeket (példák). Tehát többek között majd erre is érdemes lenne rákérdezni a készülék gyártójának a topikjában, illetve elolvasni a felhasználói útmutató erre vonatkozó részét stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz JamesHolden #21549 üzenetére

    Szia!

    Pedig többek között a fizikális méretet is el kellene dönteni, mert azért nem teljesen mindegy! De, ha csak 1 TB-os külső merevlemez kell és gyárilag összeszerelt kivitelben, akkor mondjuk eleve inkább a 2,5"-os típusok közül érdemes választani, pláne hogy manapság a legtöbb gyártó kínálatában már nincsenek is 2 TB alatt 3,5"-os modellek. A topik összefoglalójában részletezve van a 2,5"-os kategória is, ahogyan pl. az alábbi blogbejegyzésben szintén. Az egyik legjobb ár-érték aránnyal pedig pl. a Maxtor M3 Portable rendelkezik. De attól függően, hogy pontosan milyen külső HDD kell, nyilván lehet mást is választani.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Czimby #21552 üzenetére

    Nemrég egy hasonló kérdésre adott válaszban említve volt, hogy egy ilyen gyárilag összeszerelt külső merevlemez nem igazán erre van kitalálva. Technikailag maga a belső háttértár cseréje elvileg megoldható, viszont hogy utána működni fog-e rendesen a külső házban a(z akármilyen) másik merevlemez, az már más dolog. Pláne, hogy jelen esetben maga a külső ház csak USB 2.0-s és azoknál általában 2 TB szokott lenni a HDD kezelésére vonatkozó limit (példa). Ugyan lehetnek kivételek, de a 2 TB+ HDD-k kezelése eleve inkább az USB 3.0-s típusoknál jellemző. Egyébként a STORY Station sorozatoknál a gyártó adatlapja szerint nem is voltak 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású modellek.

    A külső merevlemez házilagos szétszerelése és a benne lévő háttértár cseréje egyébként eleve garanciavesztéssel jár, de gondolom az már amúgy sem érvényes. Szóval esetleg ki lehet próbálni, de akkor sem kell meglepődni, ha nem fogja (rendesen) kezelni a 4 TB-os HDD-t. Utóbbi esetben, meg úgy általában is célszerűbb inkább külön venni egy megfelelő külső házat ilyet célra. Utóbbi témával a Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja foglalkozik.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Cr00py #21556 üzenetére

    Üdv!

    Arról egy korábbi hozzászólásban volt szó konkrét példákkal szemléltetve, hogy aktív üzem nélkül a túl hosszú ideig tartó tárolás bizonyos esetekben akár gondot is okozhat egy ilyen eszköznél. Ha rendesen felpörög a HDD, az már jó jel, de ha működés közben kifagynak tőle a programok és akár maga az OS, akkor az lehet a merevlemez hibája (pl. szektorhibák) miatt is. Pláne, ha nemcsak USB-n, hanem közvetlenül SATA-n csatlakoztatva is ezt produkálja. Ezért lett volna célszerű Windowsnál pl. a HDS programmal lecsekkolni az állapotát, vagy a Live Linuxnál egy erre a célra megfelelő programmal. De, ha azok is kifagynak tőle, illetve nem ismerik fel, akkor úgy nem nagyon fog menni.

    A (külső) HDD-n lévő fontos adatokról egyébként van máshol biztonsági másolat, vagy ezeket mindenképpen le kell róla valahogyan menteni?

    Ha van, akkor nyilván nem érdemes vele vesződni és kb. kuka. Ha nincsen, akkor ilyenkor a meghajtó tényleges állapotától függően esetleg lehet otthon próbálkozni az adatok lementésével. Vagyis pl. tételesen menteni a fontos fájlokat és mappákat, előtte lemezképet / fizikai másolatot készíteni a forrásmeghajtóról egy másik fizikai lemezre, illetve szektorhibás meghajtóknál speciális programokkal (példák) próbálkozni. De, ha egyáltalán nem ismerik fel az operációs rendszerek és a programok a (külső) merevlemezt és totál kifagy tőle minden, akkor az otthoni adatmentés nyilván nem opció. Illetve ilyenkor feleslegesen nem is javasolt nyúzni a háttértárat, mert egy komolyabb hibánál ezzel a későbbi mentési esélyek is csökkenhetnek! Ez esetben adatmentéses céget, illetve szakembert kellene felkeresni, amivel kapcsolatban már az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni a konkrét lehetőségek felől.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bb.bocs #21558 üzenetére

    Szia!

    A témához kapcsolódó egyik másik topikban korábban részletezve volt ez a jelenség, illetve többen is tapasztalták a Spinpoint M9T sorozat egyes 1,5-2 TB-os modelljeinél. Tehát ebből a szempontból elvileg normálisnak mondható, aztán hogy másfelől mennyire az, az már más dolog.

    Egyébként az nem teljesen világos, hogy most belső / külső merevlemezként történő használatról van-e szó. De, ha az előbbi, akkor az ilyen kérdéseket legközelebb inkább a HDD probléma (nem adatmentés) topikban kellene feltenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák