Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz spidersoft #41831 üzenetére

    Nagyon nem mindegy, hogy milyen a forrásanyag minősége, milyen a lejátszó, amiről adod a jelet, illetve, hogy mik a beállítások a két eszköznél. Az analóg összekötést nem is értem. Eleve mi szükséged rá, ha a lejátszó rendelkezik digitális (HDMI-kimenettel)? Egy alapvetően digitális eszközre analóg jelbemenetet erőltetni, mikor van jobb az adott eszközön - botorság. Az a bemenet igazából soha nem fog neked elfogadható képet adni, csak rá szokás tenni minden eszközre, de a kompozit bemenet már a CRT-korszakban is elavultnak és rossz minőségűnek számított.

    A megfelelő képi beállítások megtalálása nem mindig egyszerű feladat. Nem tudom, hogy az adott LCD monitor, amihez hasonlítod és ami szerinted "mérföldekkel" kontrasztosabb képet ad egyáltalán kalibrált-e és nem pont az a tényállás, hogy annak vannak iszonyat túlzó beállításai, amit a szemed már megszokott. Én erre gyanakszom, ugyanis az ember nagyon könnyen hozzá tud szokni a rosszhoz és aztán a természetest és jót tartja hibásnak. Az alsó screenshot-okon amúgy szerintem nincsenek ordító hibák azt leszámítva, kolorimetriailag nem feltétlen korrekt a kép és hogy kása, alacsony felbontású az anyag, bár tény, hogy jó lenne látni mellette egy kalibrált, jól beállított TV-n is ugyanezt a screen-t, ugyanerről a forrásról.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Gabor970

    addikt

    válasz spidersoft #41831 üzenetére

    egy ötlet: nincs esetleg valami eco mód bekapcsolva? Nem szabad sötétnek lennie a képnek, attól, hogy plazma. nem tudom panánál hogy vannak a beállítások, a kontraszt és a fényerőn kívül samsungnál van még olyan, hogy "cellafény" nincs nálad az leszabályozva? nézd meg, nem lehet az sötét! Amúgy ne várj semmi jót kompozit és RF analóg bemenetekről. HDMI kell oda, jó forrással!

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • Kernel

    nagyúr

    válasz spidersoft #41831 üzenetére

    Figyelted a csomagolását, gyári állapotban volt? Én is láttam a MMarktban egy 42CX-et, az egész üzletben kirívó módon, azon van a legmoslékabb kép. Remélhetőleg csak egy hibás példány, legalábbis bízom benne. Hetek óta ott figyel az egyik üzletben.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • KTTech

    veterán

    válasz spidersoft #41831 üzenetére

    1. Egyenlőtlen feltételekkel indítottad a két egységet. Ha az LCD-re natív felbontásban rakod ki a képet, akkor a plazmára is. Tehát az RCA/analóg összeköttetés ebben az esetben felejtős. HDMI-n használd.

    2. A plazmák fényereje nem olyan magas, mint az LCD-ké, amiknél akár 500cd/m2 is elérhető. Egy átlag plazmánál a 100-150 is jó érték (és elég is). Az átlag ember, a gagyi CCFL-es monitorát felk*rja 200-250cd/m2-re is akár. Ez tapasztalat... persze hogy kiégeti a fehér a szemét. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért fáj a fejük... Nálam a CCFL-es (ami magában inkább jó, mint a LED-es megoldások, ha nem TN-es panel van előttük) monitorom (picike Eizo, 22"-os SPVA) is vissza van fogva 120cd/m2-re a képszerkesztéshez. A belépő szintű plazmám (Panasonic 50X10Y) ezt az értéket simán hozza, sőt még túl is teljesíti, -3-as brightness és 42-es contrast mellett. Néha vissza is fogom, mert tényleg fényes, de én mindig besötétítek (sőt, inkább úgy mondom, hogy soha nem világos a szobám, mert azt nagyon nem szeretem, mindig félhomály van. Ez kell a képszerkesztéshez és a plazmához is...)

    3. valószínű, ha bekalibrálnánk a FS monitorodat (már, ha be lehet...), akkor meglepődnél, hogy jé, ennek olyan a képe, mint a plazmának... vagy legalábbis közelít hozzá, csak sokkal rosszabb feketével. Persze ha van fény, akkor biztosan jónak látod annak is a feketéjét... de ezt mindig elmondjuk: plazmákat lehetőleg nem verőfényes napsütésben kell nézni, arra nem ideális.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Aktív témák