Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz Yany #13 üzenetére

    Van, illetve lesz olyan is, mint a reald technológia, csak otthon.
    De ez még felezi a felbontást, ahogy legalábbis ezt olvasom:
    Full HD 3D: No

    A típusa pedig helyesen: XVT3D650SV

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Yany #18 üzenetére

    ok. kezdem értegetni...
    tehát a meglévő 3d bd tartalmat akarják nem aktív, hanem passzív módon megjeleníteni.
    nekem ennyi is elég lett volna "félképek" helyett.. :)
    csak az nem volt elsőre, (meg sokadikra sem), világos, hogy a meglévő szabványú forrást használja. de így már ok.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • dezz

    nagyúr

    válasz Yany #18 üzenetére

    Annyit tennék még hozzá, hogy az összes ilyesmi, ker. forgalomban lévő készülék és kiadvány az un. stereo-3D megoldást követi, ami alapvetően 2db eltérő nézeti 2D-s képből áll (*), amiből majd az agy hozza létre a térhatást. Hogy ezt a két képet milyen úton-módon juttatják el a megfelelő szembe, az már más kérdés.

    Mégegy fontos dolog, hogy a HDMI 1.4 spec előírja, hogy egy ilyen csatlakozóval rendelkező megjelenítőnek többféle, meghatározott stereo-3D formátumot is tudnia kell fogadni. Az ilyen lejátszónak pedig ezek közül legalább egyet.

    A 3D Blu-ray lemezeken minden képkockából ott van a két nézet, szépen, színhűen.

    (* Az anaglif is ide tartozik, csak ott a két nézet egy képre van rátéve, ilyen-olyan variációkban elosztva a kettő között a színcsatornákat, és bár az agy kombinálni tudja a színeket, elektronikusan utólag nem könnyű visszaállítani belőle az eredeti két, színhelyes képet, másféle rendszerű 3D megjelenítéshez. A korábbi anaglif kiadványokat tehát, egyelrőe legalábbis, ezeken az új 3D tévéken is csak anaglifben lehet megnézni.)

    A fejlődés következő fázisa valószínűleg a kettőnél több nézet kezelése lesz, ami egy kis lépés a holográfia felé és nagyon hasznos lenne a szemüvegmentes 3D-hez is. Az utóbbival az a gond, hogy pusztán két nézet és több néző esetén optikailag nem lehet megoldani, hogy a tévé előtt oldal irányban elmozdulva ne cserélődjön fel a két nézet. (Próbálkozások persze vannak, de ez a dolog kényelmetlenebb, mint a szemüveg -- amit egyébként normál szemüveg mellé is fel lehet venni.) Sok nézet esetén egyszerűen csak eggyel odébb lép a látott két nézet, amik egymáshoz képest továbbra is oldalhelyesek maradnak. Ez a fejlesztés min. 5 év múlva várható és vannak jelei, hogy visszafelé kompatibilisen akarják megoldani, szóval a stereo-3D tévék is használhatók maradnak majd.

    Megjelenítési módtól függetlenül alapvető hátrány, hogy a szemnek végig a megjelenítő síkjára kell fókuszálnia optikailag (mert hogy a két v. több nézet valójában 1-1 2D-s kép), miközben a virtuális tárgyak v. személyek ezen sík mögött vagy előtt jelennek meg. (Lényegében ennek megtanulása tart fél-egy óráig, utána már általában könnyen megy a dolog.)

    Aztán majd valamikor a jövőben jöhet a holografikus (a teret az eredeti látványnak teljesen megfelelően visszaadó) filmezés, mint teljesen új tech., csak éppen ahhoz először meg kellene oldani a holografikus mozgóképrögzítést és az elérhető árú megjelenítés sem lenne hátrány (olyan megjelenítő már van, ami állítólag holografikus, csak éppen állati nagy, állati drága, és csak számítógép által generált "képeket" tud megjeleníteni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák