Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sweethomest

    csendes tag

    üdv!

    van egy gainward 9600gt-m, hd filmekhez vettem, de crt-s tv-n is néznék filmeket. régebben geforce 6200-m volt, annál simán ment a film a tv-outon s-videón. volt egy full screen video mirror opció. na ezen a xaron már nincs, ill.van de xarik müxeni (mármint a driverben). van valami okosság tipp stb, bármi ami orvosolná a problémát?

    köszi.

  • sweethomest

    csendes tag

    válasz Szoszibá #3077 üzenetére

    hali,

    az RGB és a komponens jel az két különböző dolog. szerintem maradj az s-video->scart verziónál. nálam megy simán. én egy kis közdarabot használok a scart aljzatba dugva aminek a másik végén van egy s-video bemenet, egy kompozit video bemenet és hang bal+jobb. ha a tv-d tudja az videot mennie kell. lehet csak beállítási gond lesz. milyen drivert van fent? riva tuner?

  • sweethomest

    csendes tag

    válasz Szoszibá #3081 üzenetére

    hali!

    amit a kártyához kaptál átalakító az nem s video -> rgb átalakító, hanem hdtv adapter amin komponens jel fog megjelenni ami nem azonos az rgb-vel mégha a csatlakozók piros-zöld-kék színűek akkor sem ezek ugyanis Y Pb Pr (többnyire progresszív?) jeleket továbbítanak amiket lcd vagy plazma tv-vel tudsz megjeleníteni. szóval ha a tv-d nem tud s-videot akkor marad a komponens jel.
    a 169.xx drivertől szerintem van már újabb talán 174.xx, nekem 9600gt-vel megy. de először nálam is fekete fehér volt a kép, a színnorma is helyesen volt beállítva mégis. aztán elkezdtem tologatni a csúszkákat hogy mi mit csinál (nvidia control panel vagy riva tuner már nem emlékszem). de az egyik csúszka nullán volt amit feljebb vettem és megjött a szín is.

    sok sikert.

  • sweethomest

    csendes tag

    válasz tothbe #3084 üzenetére

    "A komponens videojel minimum három független jelből áll, melyeket három csatlakozón és három vezetéken keresztül lehet továbbítani. Egyik elterjedt formájában a három jel egyike az úgynevezett luminancia (Y) jel, mely az eredeti RGB jel világosság vagy fekete és fehér információját és a kép összeállításához szükséges szinkronjeleket hordozza. A második és harmadik jelet színkülönbségi jeleknek nevezzük, melyek azt jelzik mennyi a kék (B) illetve a piros (R) a világossághoz (Y) képest. A kék komponens a „B-Y”, a piros komponens az „R-Y”. A színkülönbségi jelek matematikailag származnak az RGB jelből. A zöld (G) információt ez esetben nem kell külön jelként továbbítani, mivel az származtatható az „Y, B-Y, R-Y” összetevőkből. A képmegjelenítő eszköz ugyanis az Y komponensből ismerve a kép világosságát, és a másik két komponensből a kék és piros összetevők nagyságát, kiszámolja a maradék zöld mértékét.
    Ilyen videojellel találkozhatunk DVD lejátszók, digitális műholdas és földi adások vevőegységeinek kimeneteiként és jobb TV készülékek, Plazma/LCD képernyők, projektorok bemeneteiként. A zöld (Y), kék (Pb/Cb) és piros (Pr/Cr) RCA aljzatok közül a zöld szállítja a világosságjelet, a másik kettő a színüknek megfelelő színkülönbségi jeleket. Ez a fajta komponens videoinformáció továbbítás az RGB információ teljes sávszélességű átviteléhez képest kétharmadával kevesebb sávszélességet igényel, mert teljes sávszélességgel csak a világosság (Y) jelet kell továbbítani, a színkülönbségi jelekhez kisebb is elegendő." - idézet vége..., és marad a kompozit jel-et akartam írni. sima crt hogy is tud progresszív jelet megjeníteni?

  • sweethomest

    csendes tag

    válasz tothbe #3087 üzenetére

    na látom még mindig nem tiszta, részemről vita lezárva:

    Komponens videojel YPbPr

    Komponent
    Közvetlenül a képcső vezérlésére szolgáló három jelkomponens - a világosság, valamint a két úgynevezett színkülönbségi jel - elkülönített továbbítására szolgál. Nem azonos az RGB jellel, de egyszerűen és szinte veszteség nélkül konvertálhatók egymásra.

    Kivitelét tekintve lehet három RCA vagy három BNC csatlakozós. Ez az egyetlen analóg csatlakozószabvány, amely nem csak váltottsoros, de progresszív videojel átvitelére is alkalmas.

    A komponens videojel átvitelére a magasabb kategóriába tartozó DVD játszók és képmegjelenítők hátlapján három csatlakozóaljzatot találunk YUV, Color Difference (színkülönbség), YPbPr vagy Y/B-Y/R-Y, Y/Cb/Cr jelöléssel ellátva. Ezt a jelfajtát eredetileg a professzionális technikában használták, általában vetítők és plazma megjelenítők képesek fogadni. Néha "colourstream"-nek (színfolyam) is hívják.

    Mivel a komponens jelben a kép élességét és kontrasztját jelentősen befolyásoló világosságjel teljesen elkülönítve egy teljes sávszélességű csatornán kerül továbbításra, ezért ha hosszú kábelre van szükségünk, ez a jel a kompozit, az S-Video vagy az RGB jelnél sokkal jobban ellenáll a különböző környezeti zavaroknak.

    RGB jel

    Olyan videojel, amely a képernyőn megjelenő alapszíneknek (R - piros, G - zöld, B - kék) megfelelően a képet három elkülönített csatornában továbbítja.

    Teljes "kiépítésben" (RGBHV) ehhez további két jel társul, a vízszintes és függőleges szinkronjel, így összesen öt kábelre van szükség átvitelére. Ilyen a számítógép monitorok vezérlőjele is (15 tűs VGA). Négy vezetéken is továbbítható, (RGB H/V) ekkor egy vezeték szállítja a szinkronjeleket. A DVD-játszókon előforduló háromkábeles változatban a világosságjel a zöld (G) színjelhez keverve kerül átvitelre.

    Az RGB jel szinte közvetlen kapcsolatot teremt a lejátszó berendezés és a képernyő vezérlő elektronikája között, ezért kiváló minőséget biztosít. Mivel elkerüli a televíziók képjavító áramköreit is, ezért ha a forrás eleve gyenge volt - például régi filmek átiratai esetén - a képminőség elmaradhat az S-Video jelétől, amelyet a TV áramkörei "feltuningolhatnak".

    RGB/komponens jelátalakítás

    Az RGB és komponens formátum bár egyaránt három-három aljzaton áll rendelkezésünkre, az azokon megjelenő jelek nem azonosak, így nem köthetők össze közvetlenül. A jelátalakításukhoz aktív elektronikára van szükség

    Éppen ezért jelent gondot, hogy a DVD-játszókon egyre gyakrabban fellelhető komponens progresszív kimeneteket több felhasználó szeretné a televíziókon lévő Euro SCART RGB bemenetéhez csatlakoztatni egy SCART/3 RCA kábellel, amely azonban nem működik.

    Az RGB/komponens jelkonverzióhoz videojel átalakítóra van szükség. Ezeket megvásárolhatjuk különálló berendezésként, de az áruk - 250.000-400.000 Ft - egyelőre vetekszik egy olcsóbb projektoréval. Lényegesen olcsóbb megoldást jelentenek azok a közép-felsőkategóriás házimozi erősítők, amelyek a különböző minőségű videoszabványok egymásba való konvertálását is el tudják végezni.

    Megoldható viszont a DVD-játszók három kimeneten megjelenő RGB jelének átvitele olyan képmegjelenítőkre, amely 4 RCA bemeneten fogadja ezt a jelformát. Ilyenkor a negyedik bemenetre - amelyre a szinkronjelet kell adni - az Euro SCART kompozit csatlakozójának jelét kell továbbítani, ugyanis erről is levehető a szinkroninformáció. Ezt a kábeltípust megfelelő szakkereskedésben elkészítik részünkre.

    Mivel a komponens jelek használata csak a progresszív kimenetű DVD-játszók elterjedésével kezdődött el, feltehető, hogy a jövőben egyre több jelátalakításra is alkalmas házimozi erősítő és olcsóbb videoprocesszor fog megjelenni.

  • sweethomest

    csendes tag

    válasz tomy_cz #3129 üzenetére

    hali.

    na én ezért nem vettem golden sample-t mert nincs rajta s-video. kaptál hozzá valamilyen átalakítót vagy ilyesmit?

Új hozzászólás Aktív témák