Hirdetés

Mini AMILO

Kép és használat

Bár a netbookokat nem profi, színhelyes grafikai munkára használják, azért megmértük a kis Amilo 8,9”-os kijelzőjét. Ez a méret az 1024x600 pixeles felbontásával szerintünk optimális a kategóriában, fölösleges – esetleg gyengébb szeműeknek lehet jó – a további egy hüvelyk.

A kalibrációt a GretagMacbeth Eye-One Display 2 kalibrátorral (koloriméterrel) és a LaCie Blue Eye Pro, illetve az Eye-One Match szoftverekkel végeztük. A programok azt mérik, hogy a képernyőn bemért színek mennyire térnek el a referenciától. Ezt az eltérést a deltaE értékkel határozhatjuk meg. A kisebb deltaE érték kisebb különbséget jelent a szín referenciához való hasonlóságában. A szabály általánosan az, hogy ha a deltaE nagyobb háromnál, akkor a megjelenített szín erősen eltér az elvárttól, tehát szemmel láthatóan különbözik tőle. Az ennél kisebb különbséget már nem látjuk. DeltaE<1 esetén a színhűség szinte tökéletes.

A meglehetősen kiábrándító eredeti értékek után egészen jól sikerült a Blue Eye kalibrálása. Az átlagos DeltaE éppen egy volt és a maximum is csak alig lépte át a kettőt. A LED-es háttérvilágításnak köszönhetően szép, homogén lett a TN+film panel világítása, amit százalékos méréseink és szemre a homogén színek megjelenítése is alátámasztott.

Azért a LED-es háttérvilágítás sem mindenható, a TN+film panel legnagyobb gyengéjét, a szűk betekintési szögeket nem tudja orvosolni. Ezen a téren az AMILO Mini sem jobb konkurenseinél, de legalább nem is rosszabb náluk.

Azt már tudjuk, mennyit tud, akkuról mennyit bír, hogyan melegszik és milyen a monitora a legkisebb Amilonak. Kérdés, hogy milyen dolgozni rajta. Ezt nagymértékben befolyásolja a billentyűzete, ami szerintünk nem sikerült valami jól. Bár nálunk nemzetközi kiosztású járt, valószínűsíthető, hogy a magyar variánsnak sem lesznek nagyobb gombjai és elrendezésük sem sokat módosul. Megmarad tehát az Esc és F1 közé beszorított nulla, az egysoros Enter, valamint a jobb szélre száműzött Shift. Kérdés, hogy az Í-t a most még elfogadható méretű bal Shiftből kanyarítják-e le, vagy a jobb Alt melletti helyre kerül. Különösen azért kellemetlenek ezek a megszorítások, mert a billentyűzet mindkét oldalán ott mosolyog ránk 5-5 milliméternyi kihasználatlan, üres terület.

Szerintünk nem lett szerencsés a tapipad kialakítása sem. A billentyűzet túlzottan alulra került, ezáltal felül keletkezett egy hatalmas kihasználatlan terület, alul pedig nagy a tolongás. Az érintőpad gombjai oldalra kerültek, ami megszokást igényel, és a csuklótámasz is elég kicsi.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Fókuszban a netbook

    Eheti piaci bemutatónkban elsősorban a pici, hordozató számítógépekkel foglalkozunk az aktuális újdonságok mellett.

  • Toshibák legkisebbike

    Kipróbáltuk a gyártó NB100 névre keresztelt netbookját.

  • VGA a notebook mellett

    A Fujitsu Siemens AMILO Sa 3650-es notebookot külső ATI XGP grafikus kártya társaságában hajtottuk meg.

  • Netbook a Lenovótól

    Fehér bélésű vörös kabátban érkezett hozzánk az IdeaPad S10e.

Előzmények

Hirdetés