LG G2: csúcstévé a falon

Kipróbáltuk a dél-koreai cég egyik büszkeségét, az egyik legnagyobb tudású idei televíziójukat.

Képminőség

A televízió természetesen megkapta az úgynevezett LG Evo csomagot, amely tartalmazza a jelenlegi legjobbnak számító OLED Ex panelt, illetve a legfejlettebb, ötödik generációs Alpha9 képfeldolgozó chipet. Emellett a tévé rendelkezik a Brightness Booster nevű eljárással, amely egy új, hatékonyabb hűtési rendszer segítségével elvileg harminc százalékkal nagyobb fényerő elérését teszi lehetővé.

A tesztelés során 1270 cd/m² maximális fényességet tudtunk kicsiholni a termékből, ami tényleg magasabb érték annál, mint amit korábban tapasztaltunk. Ennek a nagy dinamikatartományú anyagok visszaadása során van jelentősége, hiszen a nagyobb fényerőnek köszönhetően a HDR effektus is látványosabb. Ebből fakadóan értelemszerűen ez a modell is HDR-kompatibilis, azonban a Samsunghoz kötődő HDR10+ és HDR10+ Adaptiv szabványokat nem, de a szintén fejlettnek számító Dolby Vision formátum kezelését támogatja.

[+]

Az LG-nek van már 8K-s OLED televíziója, ám a G2 panelje "csak" 3840x2160 képpont megjelenítését szavatolja, azaz 4K-s. Ezzel nincs is igazán probléma, hiszen a részletesség megfelelő, és a finom átmenetek visszaadása is biztosított, már ha sikerül normális minőségű forrásanyaghoz hozzájutni. A már említett processzor ugyan rendelkezik felskálázási funkcióval, azaz algoritmusa elméletileg képes kipótolni az alacsonyabb felbontású tartalmaknál a hiányzó pixeleket, azonban hiába kapcsolgattuk ki-be bőszen, semmilyen érdemi változást nem tapasztaltunk.

[+]

Az alkalmazott OLED eljárás sajátossága, hogy a pixelekben akár ki is kapcsolható a fény, aminek révén lehetségessé válik a tökéletes, 0 cd/m² fénysűrűségű fekete, illetve ebből fakadóan a végtelen valós kontraszt megteremtése, és a gyakorlati próba során arra jutottunk, hogy ez a valóságban is így van. Azt is megállapítottuk, hogy a kontraszt szemre is nagyon jónak tűnik, a színek pedig ragyogóak, markánsak, és semmiféle olyan fátyolosság nem érzékelhető, amibe a hagyományosabb LED LCD vagy QLED modelleknél még mind a mai napig bele lehet futni.

A tónusok épkézláb beállítások mellett szépek, természetesek, még az olyan jellemzően problémásnak számító tartalmaknál sem futottunk bele anomáliákba, mint a havas táj, az emberi arcbőr vagy a hullámzó vízfelszín. A betekintési szög tökéletes, még teljesen oldalról, kiszorított pozícióból sem érzékelhető kontrasztvesztés vagy a tónusok fakulása, torzulása.

A technológia elméletileg lehetővé tenné a tökéletesen homogén fényerőeloszlást, azonban azt tapasztaltuk, hogy ez koránt sincs így. Az egyes képtartományok közötti eltérés elérte a 19 százalékot, ami messze van a jó értéktől. Viszont öröm az ürömben, hogy a hétköznapi használat során felhősödést nem tapasztaltunk, azaz zavaró foltok nem tűntek fel a kijelzőn.


[+]

A televízió kifejlesztése során érezhetően nagy figyelmet szenteltek a játékosok igényeinek kielégítésére is. A Leo Bodnar eszközzel végzett vizsgálataink szerint az input lag csupán 11,8 millisecundum, mi igen jó eredménynek számít. A maximális képfrissítési ráta 120 hertz, és a modell támogatja a G-Sync és FreeSync dinamikusan változó képfrissítési frekvencia technológiák használatát is. Utóbbit egy Xbox Series X játékkonzol segítségével próbáltuk ki, és arra jutottunk, hogy hibátlanul működik. A mozgásmegjelenítés során nem tapasztaltunk durva hibákat, szellemképesedésbe, duplikálódásba nem futottunk bele, és az objektumok körül sem jelent meg zavaró aura. Olykor enyhe akadozás viszont tapasztalható, ám ezen az interpolációs eljárás bekapcsolásával hatékonyan lehet segíteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés