Hirdetés

Plazmatévék hanyatlása, iLázmérő, hackvédelem

TGIF: iLázmérő, hackvédelem, sci-fi óra

A közelgő ünnepek alkalmával a gyártók is egyre több extrém kütyüvel hozakodnak elő. Természetesen az egyik slágertermék kiegészítők tekintetében az Apple iPhone. Ehhez készült a Kinsa iPhone Thermometer, ami lényegében arra szolgál, hogy a mobil eszközön is meg lehessen mérni bárkinek a lázát. Ez az influenzaszezon közeledtével akár még hasznos is lehet.


Kinsa iPhone Thermometer

Az eszköz mellé természetesen elmaradhatatlan szoftveres háttér is jár, ami ráadásul némi statisztikai lehetőséggel bír, illetve privát csoportokhoz is lehet csatlakozni, így bizonyos előre meghatározott területen nyomon követhető, hogy mennyi megbetegedés történt. Kellően nagy számú elterjedtség mellett teljes városrészek egészségügyi kockázatát is kijelzi a rendszer, így azokat el lehet kerülni. Erre egy komplett szolgáltatás épül, ami az úgynevezett betegségjelentő. Ez tulajdonképpen olyan, mint az időjárás, csak az adott területen nem az idő alakulását, hanem a betegségek számát és a terület fertőzöttségét jelzi. A Kinsa iPhone Thermometer hamarosan megrendelhető lesz az alábbi oldalon keresztül.

Ha nincs betegség, akkor ki lehet merészkedni az utcákra, de saját egészségünk mellett a különböző informatikai eszközökön tárolt adatok védelme sem utolsó szempont. A mai notebookok ugyanis még lecsukott állapotban is képesek adatokat küldeni és fogadni, továbbá az ultramobil eszközök alvó állapotban is elérhetőek, de a különböző RFID chipes megoldások is sérülékenyek, hiszen rádiófrekvenciás adatátvitelt használnak. A HackShield Backpack a hackerek ellen védi ezeket az eszközöket különböző RFID blokkoló zsebekkel.


HackShield Backpack

A hátizsákba maximum 15 colos notebook rejthető pár kisebb mobil eszköz mellé. A cipzár is lezárható, így nem kell aggódni amiatt, hogy bárki kinyitja a táskánkat zsúfolt helyeken. Persze a HackShield Backpack nem olcsó, mivel 180 dollárt kell érte fizetni (kb. 40 ezer Ft), de a biztonságért sokan megteszik majd.

Az egyedi órák is jó ajándéknak számíthatnak karácsonykor, így a Kisai Console Wood LED-re mindenképp érdemes egy pillantást vetni. A sci-fi beütésű termékről igen nehézkes lesz leolvasni az időt, de megvan ennek is a módja. A fenti számsor természetesen az órákat jelöli, az alsó 11 kis LED sorrendben 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55 percet jelent, míg az oldalsó négy LED egy perces mérésben dolgozik. Lényegében a villogó LED-eket kell összeolvasni, és már meg is kapjuk a pontos időt.


Kisai Console Wood LED

A kialakítás szokás szerint zseniális, és különböző színekben kérhető a termék, illetve a LED színe is változtatható. Az óra egyetlen feltöltéssel egy hónapig is üzemképes marad. Persze az akkumulátort három és fél órán keresztül kell tölteni USB portról, ami soknak tűnik, de vigasztalhatja a vásárlót, hogy ritkán kell konnektorra helyezni az eszközt. Kisai Console Wood LED az alábbi oldalon rendelhető meg 150 dollárért (33 000 Ft).

Végül a Minecraft rajongók számára lehet érdekes az apró kis kockalámpa, ami úgy néz ki, mint a játékban lévő, meglehetősen pixeles kockák, emellett a világítás szintje érintéssel változtatható három lépésben. A minden oldalról 3 colos apróság két (AA) ceruzaelemmel működik, ami nem a csomag része, de legalább könnyen beszerezhető. A Minecraft Light-Up Diamond Ore ára 20 dollár (~4500 forint).


Minecraft Light-Up Diamond Ore

Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!

Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.

Abu85, Daywalker, elefant, rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés