Hirdetés

Samsung M8: ezt várhatjuk a friss okosmonitortól

Megnéztük, kipróbáltuk a smart szolgáltatásokkal kitömött, 4K felbontású, 32 hüvelykes megjelenítőt.

Okosmonitor, kezelés

Smart platform

A Samsung M8 nagy extrája a Tizen-alapú smart platform, amely a vállalat televízióból ismert rendszer idei változata. A magyar nyelven is kommunikáló grafikus kezelőfelület a viszonylag nagyméretű ikonoknak és a logikus struktúrának köszönhetően felhasználóbarát. A sebesség megfelelő, hiszen kellően gyorsan reagál a kiadott parancsokra, és a stabilitással sincs probléma, nem futottunk bele akadásba, fagyásba vagy újraindulásokba.

[+]

A monitorok mellé általában nem pakolnak távirányítót, de az okosmonitorok mellé igen. Az M8 mellé a tévék mellől már ismert, dizájnos, ám kevés gombot tartalmazó periféria került. Jobban örültünk volna egy funkcionálisabb darabnak sok gombbal, mert így csak néhány szolgáltatás érhető el közvetlenül a távvezérlőről. A kijelző képes együttműködni a Bluetooth-on vagy USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel, illetve a távvezérlő kiváltható egy mobil eszközre ingyenesen letölthető appal is.


[+]

Netes tartalmak

A smart platform egyik nagy extráját jelentik a közvetlenül elérhető internetes alkalmazások, amelyekhez tehát nem szükséges semmilyen egyéb külső eszközt csatlakoztatni a termékhez. A kínálat nagyjából kétszáz darabból áll, amelyek között természetesen ott figyelnek a manapság igen népszerűnek számító tartalomszolgáltató szoftverek, tehát például az Apple TV, a Twitch, a Filmbox, az HBO Max, az Amazon Prime vagy a Netflix, hogy csak néhány példát említsünk. Nézhetünk élőben tévé dásokat és sportközvetítéseket is, valamint nem hiányoznak a hírszolgáltatással, szórakoztatással kapcsolatos applikációk sem. Akad néhány játék is, azonban ezek sajnos annyira egyszerűek, hogy még rövid ideig sem szórakoztatóak.

[+]

A monitorból nem hiányzik a beépített böngésző sem, amellyel bármilyen weboldal felkereshető. Emellett a terméken keresztül elérhető közvetlenül a Microsoft 365 felhőszolgáltatása, és az ott tárolt dokumentumok, levelek és chat előzmények is elérhetőek, valamint a dokumentumok szerkesztésére is mód nyílik. Ez nagyon hasznos szolgáltatás, hiszen így gyakorlatilag önálló munkaeszközként is bevethető a monitor. A Samsung M8 csatlakoztatható okosotthon-rendszerbe, ilyenkor a többi eszköz állapota is ellenőrizhető, illetve módosítható, így a termék egy smart home központjaként is funkcionálhat.

Meg kell említeni még a MultiView funkciót, aminek révén akár négy részre is felosztható a kép, amin négy külön forrás képe mehet. Tehát nézhetünk az egyik ablakban YouTube videót, a másikon futhat a böngésző, a harmadikon a HDMI-s forrás képe, a negyedik akár lehet a telefon tükrözött kijelzője is. Ugyanis a Miracast technológia támogatása révén ezt is lehetővé teszi a termék. Az eszközök gyorsan megtalálták egymást, a párosításhoz mindössze egyetlen érintésre van szükség, a kapcsolat végig stabil maradt, a késleltetés mértéke pedig minimális.

[+]

Médialejátszó

Az eszköz rendelkezik gyárilag előzetesen telepített médialejátszó applikációval, amelyre az USB porton keresztül csatlakoztatott adattároló eszközről vagy a helyi hálózatról juttathatóak el az állományok. A szoftver kellően felhasználóbarát, az alkalmazott tipográfiai elemek a PC-s fájlkezelőket idézik, és a kezelése szerintünk senkinek sem okozhat komolyabb problémát.

[+]

Hanganyagok közül a kötelező MP3 mellett a WMA, WAV és FLAC típusú állományok megszólaltatása lehetséges. Az ID3 tageket többé-kevésbé felismeri, azonban a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegeket nem tudja a kijelzőre varázsolni. A képek esetében a JPG, BMP és PNG formátumokkal boldogul, de a fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó úgynevezett EXIF adatok feldolgozása nem megoldott. Diavetítés elindítható, akár aláfestő zenével is, és a képváltást színesítő effektek sem hiányoznak.

[+]

Videós tesztcsomagunkkal is kipróbáltuk, és arra jutottunk, hogy a DivX, a 10 bites, a Killa sample és a 4K HDR Dolby Vision állományok áthághatatlan akadályok elé állították. A surround állományok közül csak 5.1 Dolby Surround szabványok kezelése biztosított, tehát a szoftver a formátumtámogatás terén komoly kihívásokkal küzd. A külső feliratokat sem tudtuk a képernyőre varázsolni, ez pedig igen komoly hiba.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés