Acer Iconia A1 tablet: reszkess, "Noname"!

Fotózás, értékelés

Fotós képességek

Ha megvesszük az Iconia A1-et, rögtön két kamerával gazdagodunk: egy 0,3 megapixeles előlapi és egy 5 megapixeles, autófókuszos, vakuként szolgáló segédfény nélküli hátoldali példánnyal.

A hátoldali kamerával készült tesztképek:



Sajnos az elkészült képek minősége átlag alatti. A fotók kissé homályosak, részletgazdagságról nem igazán beszélhetünk, szűk a dinamikatartomány és a zajszűrés is túl erősre sikeredett, ami meglátszik a képeken. Az utolsó három kép éjszakai módban készült, ami vaku hiányában az érzékenység növelésével világosítja a képet, amihez extra erős zajszűrést társít. A kameraszoftver egyetlen komolyabb extrája a panorámafotó készítése. Kiválasztásakor nincs más dolgunk, mint a kijelzőn látható instrukciók alapján megfelelő sebességgel fordulni 180 fokot, míg a masina exponál. Miután végeztünk, a program automatikusan összepakolja és megvágja a képet:

Értékelés

Az Acer Iconia A1 ígéretes darab, ha nem fotózási céllal vásároljuk, de egy tablet nem is kifejezetten arra való. Véleményünk szerint, ha a gyártó elhagyta volna a hátoldali kamerát, akkor sem történik nagy baj, keveseknek hiányozna ebben a kategóriában, viszont pár ezer forinttal lejjebb tudták volna nyomni az árat. Igaz ez a GPS-re is, ami nem árt, ha van, de jelen esetben kicsit lassúcska darabbal akadt dolgunk, ráadásul sok navigációs alkalmazáshoz adatkapcsolat is kellhet, ezt 3G hiányában pedig körülményes biztosítani, ha nincs Wi-Fi a közelben. Ugyanakkor pozitívum, hogy ebben a kategóriában nem jellemző, hogy egyáltalán van beépített GPS. Az imént felsorolt negatívumok mind olyan extrák, amelyeket nem feltétlenül vár el a vásárló ebben az árkategóriában, viszont tény, hogy ha már ott vannak, akkor hátrányaik félig-meddig joggal bökhetik a tulaj csőrét.

Mindettől függetlenül az Iconia A1 véleményünk szerint egy igen jól sikerült, középkategóriás tablet, ami nem akar többet mutatni magából, mint ami. Kategóriájának megfelelő anyagokból és összeszerelési minőségben készül egészen kellemes külsővel, és teljesítménye alapján tudja azt, amire a tabletet hobbiból használó többségnek szüksége van; a beépített GPU elég erős a kijelző felbontásához, akár 3D-s appoknak is neki lehet fogni vele – a kétmagos modellekhez képest érezhető az A1 előnye. Akkumulátorára azt kell mondanunk, hogy nem okozott sem jó, sem pedig kellemetlen meglepetéseket. A hangszóró lehetne picivel ütősebb, viszont legalább nem torzít, és az egyébként jó kijelző tudhatna valamivel nagyobb fényerősséget. A szoftvereken is lenne mit csiszolni, ám a zöld robotos világban a szoftveres hiányosságoknál könnyebben semmi sem orvosolható.

Az Acernek nincs könnyű dolga a kevésbé nagynevű gyártókkal szemben, akik mindenféle hasznos extrával csábítják a vásárlókat ebben a szegmensben, mint például 2 év garancia, védőtok vagy esetleg pár ezressel többért már 3G modem. Ugyanakkor ne feledkezzünk meg arról, hogy az A1-ben hasonló áron már négymagos, bizonyíthatóan nagyobb teljesítményre képes SoC van, az operációs rendszer is fejlettebb, és nem kell "ki tudja mennyi időt" várni az újabb verzióra, ráadásul egyszerű a frissítés. Véleményünk szerint az Acer Iconia A1 kifejezetten versenyképes minőséget és szolgáltatásokat kínál saját kategóriájában, vállalható áron (ami sokszor nem jellemző a márkás cégekre), ami ajánlott vétellé teszi. Teszi mindezt egy rendezett háttérrel rendelkező cég nevével fémjelezve, így nem kell tartanunk attól, hogy egyik napról a másikra eltűnve oda a terméktámogatás, és frissen megvásárolt eszközünk már semmit sem ér.


Acer Iconia A1 tablet

Daywalker

Az Acer Iconia A1 tabletet Acer hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés