Acer Iconia A1 tablet: reszkess, "Noname"!

Szoftver, multimédia

Szoftver

A neves gyártók egyik nagy előnye a kevésbé ismertekkel szemben a terméktámogatás lehet, már amennyiben akarnak és tudnak élni ezzel a lehetőséggel. Az Acer nem bízta a véletlenre: az Android operációs rendszerből az éppen elérhető legfrissebb (4.2.2) verziószámot kapjuk már a dobozból kibontva, és a további kisebb-nagyobb frissítésekkel sem lesz probléma. Erre kiváló példa, hogy a mi bolti példányunk is azonnal talált frissítést, amit gond nélkül telepítettünk.



A gyári szoftver nem bővelkedik extrákban, nincs egyedi felület, sem pedig ötujjas érintésre elővarázsolható Acer Ring. Van viszont helyette más, amit úgy hívnak: Touch WakeApp. A beállítások közé ékelt új opció két módot kínál a tablet felélesztésére anélkül, hogy a bekapcsolásra szolgáló gombot kéne keresgélnünk. Az egyik az ötujjas, a másik a kétujjas lehetőség. Az első nem csinál mást, mint alvó állapotban (azaz kikapcsolt kijelzőnél) öt ujj egyidejű érintésére felébreszti a tabletet, feloldja a képernyőzárat és a kezdőképernyőre dob minket. Azt nem állítjuk, hogy a hagyományos úton nem lehet gyorsabban feléleszteni a tabletet, de bizonyos körülmények között ez egy használható kényelmi funkció. A másik opcióhoz (ami csak a tablet álló helyzetében működik) két hüvelykujjunkra lesz szükség, amelyek egyidejű érintésével ugyanúgy megtörténik a felébresztés, de emellett egy tetszőleges programot is elindít (alapbeállításnak a kamera van megadva).

Plusz programokból nincs nagy választék; alapból megkapjuk az Astro fájlmenedzsert, az AcerCloud felhőszolgáltatást, kapunk víruskeresőt, AccuWeather időjárás-előrejelzőt, pár játékot, Skype-ot, és egy nem túl erős médialejátszót. A választék kimerül ennyiben, ám bármire szükségünk van, csak fel kell csapnunk a Play áruházat. Apropó, azt megemlítenénk, hogy az A1 alapból nem rendelkezik Adobe Flash támogatással, így a korábbi Android verziókhoz valót utólag nekünk kell felraknunk az Adobe weboldalának eldugott szegletéből, ha szükségünk van rá. A tablet ereje egyébként elegendő a Flash anyagok futtatásához.

Multimédia

Az A1 multimédiás része szoftveres oldalról nem túl ütős, lényegében az alapvető multimédiás fájlokkal birkózik meg, vagy egyes esetekben még azokkal sem. Zenékből megeszi a FLAC, M4a, OGG és MP3 kiterjesztést, de APE és WMA formátumú muzsikákhoz alternatív lejátszó után kell nézni. A mozgóképeknél alapesetben rosszabb a helyzet. Hacsak nem érjük be a Youtube-bal, az ugyanis gond nélkül fut HD-ben is, akkor itt gyakorlatilag nélkülözhetetlen egy jó program, ami papíron elboldogul mindennel. Ha ez megvan, akkor jók az esélyeink. Tesztvideós csomagunkból a DivX, XVID, Quicktime és H.264 kódolású MKV-k (1080p is) szépen futottak, csak a TS és M2TS kiterjesztésű állományok, valamint a gyilkos killa_sample állomány esetében volt kevés a másodpercenkénti képkocka. A videók hangjával addig nincs probléma, amíg nem DTS-t kell dekódolni, ez ugyanis nem támogatott.

Videófelvételi képesség

A hátoldali kamera lehetővé teszi videók rögzítését 720p és 1080p módban. Az eredmény az alábbi videón látható. Sajnos az ilyen kisméretű érzékelőkre és optikákra jellemző hátrányoktól itt sem menekülünk, amihez hozzájönnek a képzaj elnyomásából és a tömörítésből fakadó hiányosságok. Az eredmény persze nem nézhetetlen, de jónak nem mondanánk – de tulajdonképpen ezen sem csodálkozunk ebben a kategóriában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés