Hirdetés

Asus N75SF – öltönyös multimédiás

Felépítés

Alul egy hatalmas, átlagos minőségű műanyag fedelet találtunk, amit eltávolítva minden lényeges hardverelemhez hozzáférhetünk. Ahogy a nagy gépeknél illik, az N75SF-be két merevlemezt telepíthetünk, és ugyanennyi memóriamodulnak alakítottak ki helyet. Feles méretű, mini PCI Express csatlakozóból is lehetne kettő, ha a másodikat is kiépítették volna. Minden bizonnyal ide kerülhetne az opcionális tévétuner, a másikat az n-es Wi-Fi adapter foglalja. Kár, hogy a hatalmas gépházba csak egy standard, hatcellás, 56 wattórás akkumulátor fért.


[+]

A multimédiás N75SF – és minden bizonnyal kisebb társa, az N55SF is – a vállalati szférába szánt B53 billentyűzetét kapta, ami a multimédiás kategóriában a legjobbak közé sorolható. Ezüstre színezték, és balra egy teljes oszloppal, multimédiás kezelőszervekkel egészítették ki. Szép, hogy ehhez hasonlóan a jobb felső sarokba tett bekapcsoló és az átellenes oldalon feszítő sebességprofil váltó is beleolvad a fő billentyűzetbe, nem lógnak ki. Még szebb, hogy az extra gombok a többinél keményebben járnak, így gépelés közben nem valószínű, hogy véletlenül lenyomjuk őket. A klaviatúra kiosztása teljesen átlagos, ma már 15,6 hüvelykes méret fölött alig találni numerikus pad nélkülit. Itt legalább az extra bal oszlop és a mellette lévő LED sor miatt nem csúszott annyira balra a fő része.


[+]

Méretes a csuklótámasz, benne hasonlóan nagy touchpad terpeszkedik a billentyűzet alatt. Anno a Computexen valahogyan igényesebb anyagúnak tűnt a támasz, lehetne olyasmi csúszásgátló bevonata, mint a játékos modelleknek. Meg voltunk elégedve az érintőmezővel. Kellemesen nagy, és gombjai végre nem olyan csúf, oda nem illően krómhatásúak, mint más Asus notebookokon, ráadásul még csak nem is kattogtak. Jó lenne hasonló megoldást látni az Asus olcsóbb gépein is.


[+]

Az új, Bang & Olufsen tervezésű N-es Asusok egyik érdekessége a kiváló hangzás. Ehhez 2.1-es hangrendszert kaptak, de a mélynyomót nem a notebookba építették, hanem külön csatlakozik hozzá. Ugyan a közepes bögrényi műanyag dobozkától nem szabad csodát várni, de nyilvánvaló, hogy egy notebookba épített megoldásnál sokkal jobban szól, hiszen ott még kisebb hely áll a rendelkezésére. Meg kell hagyni, hogy az egyre korrektebbül szóló multimédiás notebookok világában sem tapasztaltunk még olyan jó hangzást, mint az N75SF-nél, az egyetlen kivétel a lényegesen drágább NX90 volt. Azért egy tisztességes hifi rendszer vagy jobb füles hangminőségét nem szabad elvárni, maximális hangerőn, mélynyomó nélkül már némi recsegést tapasztaltunk az ütősebb basszusoknál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés