Hirdetés

Asus variációk Intel CULV-re

Értékelés

Nem rossz az alapfilozófia, de a megvalósítás szerintünk lehetne jobb is. Való igaz, hogy sokak számára fölösleges a hatalmas teljesítmény, sokkal szívesebben elcserélnék hosszú akkumulátoros időre vagy kisebb súlyra. Igaz az is, hogy nem mindenki szeretne pöttömnyi netbookot. Tehát az éppen elég erős, könnyű, de nem eltúlzottan kicsi gépeknek van – pontosabban lehet – létjogosultságuk.

Úgy gondoljuk, az Asus nem igazán találta el az arányokat az U20A-val, ami ugyan sokáig bírja elektromos hálózat nélkül, de súlyban maradt 2 kilogramm közelében, és majdnem három centiméteres vastagsága sem világszám. Ára viszont a klasszikus 12,1”-os szubnotebookok szintjén mozog, szóval rengeteg alternatív vetélytárssal kell megküzdenie. Velük szemben óriási a hátránya teljesítményben, mindenhol fényes felülete sem túl nagy előny. Ígéretes viszont az akkumulátoros üzemideje, hűvös és hangtalan üzeme, amik mind a gyengébb hardverből következnek. További jó pontokat érdemel a HDMI kimenet, a nagy fényerejű – bár tükrös – monitor és a világítós billentyűzet, ami gépelés szempontjából is egészen jó, mert nem horpad. Nekünk a visszafogott forma is bejött.

Van viszont egy kategória, ami szerintünk teljes mértékben ellehetetleníti az U20A-t. A 13,3”-os kijelzővel szerelt, szintén Intel CULV platformos gépekről van szó, például az MSI X340-ről, az Acer Aspire 3810T-ről vagy a közelgő Asus UX30-ról. Akkumulátorral úgy bírják, mint mai kisebb tesztgépünk, hasonló teljesítményűek, viszont könnyebbek és olcsóbbak, igaz, beépített optikai meghajtójuk nincs. Mi mégis inkább azok közül választanánk, ha kicsi, könnyű, nem túl erős, de mobil számítógépre lenne szükségünk.

Érdekes jószág az UX50V is. Elvileg vékony és könnyű, gyakorlatilag viszont mindkét paraméterében közel van a 15,6”-os méret átlagához. Alacsony fogyasztású – emiatt erőtlen – hardvere van, kis akkumulátora miatt viszont mégsem bírja sokáig. Egyedül formájával emelkedik ki az átlagból, de nem vagyunk benne biztosak, hogy jó irányban teszi. Csuklótámaszán még elmegy a teljesen tükrös felület, mint látványelem – csak pucoljuk elég gyakran –, a monitorán viszont meglehetősen idegesítőnek találtuk a mögöttünk lévő környezet látványát. A gépnek pedig a 300 000 forint körüli ár adja meg a kegyelemdöfést. Ennyi pénzért rengeteg jobb alternatíva található.

Pedig van potenciál a gépben. Két grafikus kártyás rendszere érdekes, összeszerelési minősége rendben van, világít a billentyűzete, egyedi a formája, halk, hűs. Ha tényleg vékony és könnyű lenne, valamint legalább úgy bírná akkumulátorról, mint az U20A, akkor tetszene.

További képek az Asus U20A-ról és UX50V-ről a galériában.

Asus U20V Asus UX50V
jellemzés Fényes, fénylő, nem túl erős szubnotebbok Nem könnyű, nem vékony, de tükrös és vérszegény trendi notebook
pro: + hosszú akkumulátoros üzemidő
+ halk és hűs
+ nagy fényerejű monitor
+ HDMI
+ világító billentyűzet
+ halk és hűs
+ HDMI
+ világító billentyűzet
kontra: - fényes felületek
- árához képest alacsony teljesítmény
- drága
- fényes, tükrös felületek
- erősen tükröződő kijelző
- árához képest alacsony teljesítmény
- drága
alternatívák MSI X340
Acer Aspire 3810T HP
Pavilion dv2 - Magyarországon még nem kapható
MSI X600 - Magyarországon még nem kapható

rudi

Az Aus U20A és UX50V notebookot az Asus hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés