Dell Alienware 17 – telivér, csúcs játékos notebook

További részletek

Nagyon komoly szellőzőnyílások tátonganak az Alienware alján – lényegében a fenéklemez fele lyukas, csak perforált rács takarja. Felső részén megmaradt az egyedileg kérhető feliratos betét, de ez szerényebb lett, már nem olyan vastag, nem olyan csillogó, mint korábban volt, viszont kétségkívül továbbra is egy mutatós részlet. Elég négy csavart kitekerni ahhoz, hogy hozzáférjünk a belsőhöz. Evidens a két külön hűtőrendszer: az egyik a processzort, a másik az MXM modulon helyet foglaló grafikus alrendszert hűti. Ahogy egy ekkora notebooknál illik, két 2,5 hüvelykes merevlemezhelyet kapunk, tovább bontva a rendszert pedig el lehet jutni egy mSATA bővítőhelyhez, ami ideális egy rendszer-SSD-nek. Négyből két memóriamodulhoz könnyen hozzáférünk, és a burkolat alatt az akku is egyszerűen cserélhető.

Mint egy trezor ajtaja, úgy nyílik az Alienware 17 fedele, zsanérjai pedig elpusztíthatatlannak tűnnek, ahogyan azt a korábbi szériáknál is megszokhattuk. A sötét belsőt matt felületű, 17,3 hüvelykes képernyő uralja, alatta pedig ott díszeleg a klasszikus Alienware felirat. A szűkülő zsanér alatt egy világosabb betét töri meg az egyhangúságot, melynek bal oldalára tették a bekapcsológombot, jobbra pedig néhány állapotjelző LED-et.

Komoly változáson ment át a 17-es Alienware billentyűzete. Átszabták a gombokat, melyek laposabbak lettek, és bizony a játékosok számára kiemelten fontos kurzormozgatók már nem különülnek el annyira, mint korábban – ennek lehet, hogy sokan nem örülnek majd. Hasznos újítás viszont a numerikus rész fölötti négy programozható billentyű. Változott a gombok festése is, búcsút mondhatunk az egyedi keretnek, de természetesen a többzónás, többszínű világítás megmaradt.

Sőt tovább is fejlődött, immár a touchapd is világít! A programozáshoz külön szoftvert kapunk, ahol tíz zónát különböztetnek meg, még a touchpad is világíthat vagy éppen villoghat. Természetesen ha akarjuk, minden fényt kikapcsolhatunk, és emellett további lehetőségeink is vannak a szoftverben, például energiagazdálkodási profilokat lőhetünk be, konfigurálhatjuk az extra gombokat, kedvenc játékainkhoz (vagy egyéb alkalmazásainkhoz) egyedi profilokat készíthetünk, sőt rendszermonitorozásra is van lehetőség.


Használat közben tényleg a korábbinál valamivel gyengébbnek tűnt az Alienware 17 billentyűzete, talán a gombok rövidebb nyomásútja miatt. Nem éreztük olyan jól a nyomáspontot, mint korábban, azt viszont értékelni kell, hogy a vaskos gépház egyáltalán nem horpad alatta. Bár egy gamer notebookot rendszerint egérrel használnak, az Alienware 17 kiválóan használható touchpadet kapott.

Annak ellenére, hogy a notebooknak csak két hangszórója van, és azokat is a gépház elejére tették, iszonyatosan jól szól. Nagyszerű munkát végeztek a Klipsch mérnökei: a maximális hangerő frenetikus, még a masszív gépházat is megremegteti, basszusok és magasak is vannak bőséggel, a teljes hangkép kimondottan kellemesnek, tágnak tűnik; játékhoz, filmhez, alkalomadtán zenehallgatáshoz is megfelelő a beépített hangszórópár. Aki mégis többet szeretne, HDMI-n vagy S/PDIF-en keresztül akár digitális 7.1-es hangot is kivezethet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés